Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που είναι καλύτερα να δηλώνουμε κατανάλωση; Στη ΔΕΗ ή στον ΔΕΔΔΗΕ; Έχω παρατηρήσει ότι δίνουν διαφορετικές προθεσμίες για δήλωση μέτρησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, fragma είπε

Που είναι καλύτερα να δηλώνουμε κατανάλωση; Στη ΔΕΗ ή στον ΔΕΔΔΗΕ; Έχω παρατηρήσει ότι δίνουν διαφορετικές προθεσμίες για δήλωση μέτρησης. 

ΔΕΗ αρχικά για ευκολία και αν σου βγει κανα έναντι γιατί κολλά σε κάποιους , ξεκινάς να δίνεις και ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, korakios είπε

τα προ 3/12/21 δεν παίρναν , θα σε πετάξει στο ΓΝ1

στείλε email στο support πριν κάνεις οτιδήποτε

13-03-22 έβαλα enter +

Επεξ/σία από patsakos. D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fragma είπε

Που είναι καλύτερα να δηλώνουμε κατανάλωση; Στη ΔΕΗ ή στον ΔΕΔΔΗΕ; Έχω παρατηρήσει ότι δίνουν διαφορετικές προθεσμίες για δήλωση μέτρησης. 

δεδδηε για να βγαινει εκκαθαριστικος καθε λογαριασμος.οι προθεσμιες του δεδδηε ξεκινανε 2-3 μερες αφου τελειωσει η προθεσμια που δινει η δεη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αρχές της εβδομάδας(Τρίτη)   πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για αλλαγή παροχής απο Protergia . Υπάρχει τρόπος να μάθω εαν έχει γίνει η αλλαγή και οι kwh που καίω χρεώνονται στην ΔΕΗ και οχι στην προτέργια? Έχω στείλει μειλ , καμία απάντηση ! Δεν ξέρω εαν μετράει αλλά το αναφέρω, την Πέμπτη η προτέργια με πήρε τηλέφωνο ότι έλαβε έγγραφα για αλλαγή παρόχου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lk24 είπε

Στις αρχές της εβδομάδας(Τρίτη)   πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για αλλαγή παροχής απο Protergia . Υπάρχει τρόπος να μάθω εαν έχει γίνει η αλλαγή και οι kwh που καίω χρεώνονται στην ΔΕΗ και οχι στην προτέργια? Έχω στείλει μειλ , καμία απάντηση ! Δεν ξέρω εαν μετράει αλλά το αναφέρω, την Πέμπτη η προτέργια με πήρε τηλέφωνο ότι έλαβε έγγραφα για αλλαγή παρόχου 

κοιτάς εδώ αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο της παροχής σου στο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lk24 είπε

Στις αρχές της εβδομάδας(Τρίτη)   πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για αλλαγή παροχής απο Protergia . Υπάρχει τρόπος να μάθω εαν έχει γίνει η αλλαγή και οι kwh που καίω χρεώνονται στην ΔΕΗ και οχι στην προτέργια? Έχω στείλει μειλ , καμία απάντηση ! Δεν ξέρω εαν μετράει αλλά το αναφέρω, την Πέμπτη η προτέργια με πήρε τηλέφωνο ότι έλαβε έγγραφα για αλλαγή παρόχου 

Μαλλον θα εχει γινει η αλλαγη..Κοιταξε στον Δεδδηε.. Αυτοι ξερουν αν εχει γινει η αλλαγη...Απο αυτους γινεται η ενεργοποιηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μια ερώτηση, το Μάρτιο που μας πέρασε έβαλα Home enter plus με σταθερή τιμή 0.18 και βραδινή 0.13 . Το πέναλτι για την αλλαγή ξανά σε Γ1Ν νομίζω ειναι ακόμα 20 ευρώ, αξίζει τώρα με τη νομοθετική ρύθμιση να ξαναγυρίσω σε Γ1Ν ή να συνεχίσω με το Home enter plus? Κάνουμε γενικά μεγάλες καταναλώσεις, το χειμώνα πχ είχαμε 4μηνο Νοεμβριο Φεβρουάριο 3.900 kw, φέτος θα προσπαθήσουμε να το μειώσουμε αλλά δε ξέρω πόσο πολύ μπορούμε με μικρά μωρά στο σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

κοιτάς εδώ αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο της παροχής σου στο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει

Αν καταλαβαίνω σωστά δεν έχει αλλάξει κάτι .. Στης προτέργια τον λογαριασμό αναγράφεται η παροχή και μετα ακολουθεί παύλα (-) και τα ψηφία 03 1 ..Τώρα στο σαιτ εμφανίζει αριθμό παροχής με 03 στο τέλος .. λείπει όμως το 1 ..Αυτό δεν ξέρω πως μεταφράζεται .. Αν όντως δεν έχει αλλάξει ,πάνε ήδη 8 μέρες που έληξε το συμβόλαιο (10/6)  προτέργια και χρεώνομαι 0,11+ ρήτρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lk24 είπε

Αν καταλαβαίνω σωστά δεν έχει αλλάξει κάτι .. Στης προτέργια τον λογαριασμό αναγράφεται η παροχή και μετα ακολουθεί παύλα (-) και τα ψηφία 03 1 ..Τώρα στο σαιτ εμφανίζει αριθμό παροχής με 03 στο τέλος .. λείπει όμως το 1 ..Αυτό δεν ξέρω πως μεταφράζεται .. Αν όντως δεν έχει αλλάξει ,πάνε ήδη 8 μέρες που έληξε το συμβόλαιο (10/6)  προτέργια και χρεώνομαι 0,11+ ρήτρα..

όταν αλλάξει θα πάει " - 04 "

21 λεπτά πριν, DeareN είπε

Το πέναλτι για την αλλαγή ξανά σε Γ1Ν νομίζω ειναι ακόμα 20 ευρώ, αξίζει τώρα με τη νομοθετική ρύθμιση να ξαναγυρίσω σε Γ1Ν ή να συνεχίσω με το Home enter plus?

προς το παρών συμφέρει Γ1Ν με τις επιδοτήσεις κύριας κατοικίας

άγνωστο τον επόμενο μήνα

32 λεπτά πριν, korakios είπε

πες μας το επόμενο διάστημα ποιες οι τιμές της χοντρικής , πως θα εφαρμοστεί ο μηχανισμός του ΧΕ και αν θα κάνουν ανατιμήσεις οι πάροχοι και ποιες θα είναι οι κρατικές επιδοτήσεις

βάσει αυτών θα πάρεις απάντηση 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, lk24 είπε

. λείπει όμως το 1

Το 12 ψηφίο αφορά τον πάροχο, όχι τον ΔΕΔΔΗΕ. Λέει ότι είσαι ο 1ος πελάτης της ΔΕΗ στη συγκεκριμένη 9ψήφια παροχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το 12 ψηφίο αφορά τον πάροχο, όχι τον ΔΕΔΔΗΕ. Λέει ότι είσαι ο 1ος πελάτης της ΔΕΗ στη συγκεκριμένη 9ψήφια παροχή.

 

 

29 λεπτά πριν, korakios είπε

όταν αλλάξει θα πάει " - 04 "

 

Ευχαριστώ πολύ . Ξεκαθάρισε το τοπίο , δεν έχει γίνει ακόμα η αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lk24 είπε

 

 

Ευχαριστώ πολύ . Ξεκαθάρισε το τοπίο , δεν έχει γίνει ακόμα η αλλαγή 

Ο ΔΕΔΔΗΕ θα στείλει (ή έχει ήδη στείλει) κάποιον για να πάρει την τελική ένδειξη, ώστε με βάση αυτή ο προηγούμενος πάροχος να εκδόσει τελικό λογαριασμό και ο νέος να ξεκινήσει να χρεώνει από δω και πέρα.

Εντελώς τυχαία την Τρίτη πήγα και εγώ σε κατάστημα ΔΕΗ και υπέγραψα για αλλαγή ονόματος και παρόχου, και ο υπάλληλος του ΔΕΔΔΗΕ πήγε σήμερα Σαββάτο πρωί (το ξέρω γιατί με πήρε τηλ επειδή δεν υπήρχε πρόσβαση) και πήρε την τελική ένδειξη.

Υπόψιν μέχρι και αυτή τη στιγμή στη σελίδα ελέγχου ΥΔΕ που σου έδειξαν παραπάνω ο αριθμός διαδοχής (10ο και 11ο ψηφίο στον αριθμό παροχής) δεν έχει αλλάξει, όμως όσες KWh κατανάλωσα σήμερα θα τιμολογηθούν από την ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, lk24 είπε

 

 

Ευχαριστώ πολύ . Ξεκαθάρισε το τοπίο , δεν έχει γίνει ακόμα η αλλαγή 

Είναι ανάλογα την περιοχη του Δεδδηε που είσαι... Που μένεις; Συνήθως στις μεγάλες περιοχες δουλευουν ηλεκτρονικά μέσω ταμπλετ... Και γίνεται ενημέρωση άμεση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...