Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, greekparot είπε

Και στα δύο είναι ναι, αναγράφει πότε λήγει το συμβόλαιο και στον έναν και μοναδικό λογαριασμό που έχουν βγάλει γράφει my home online N.

Τότε, όπως έγραψα και παραπάνω, να επικοινωνήσεις με την τεχνική υποστήριξη e-bill αναφέροντας το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, greekparot είπε

Έχω το πρόγραμμα online από 16/3, στις 15/4 εκδόθηκε εκκαθαριστικός λογαριασμός γιατί ήταν η περίοδος που περνούσε κ η Δεδδηε για καταμέτρηση. Έκτοτε δεν έχει εκδοθεί άλλος λογαριασμός μέχρι σήμερα. Θυμάμαι πολύ καλά ότι με το συγκεκριμένο πρόγραμμα θα εκδίδεται κάθε μήνα λογαριασμός. Γιατί λέτε να μην έχουν βγάλει έστω έναντι; 

Μου ήρθε email & sms προχθές ότι μπορώ έως τις 14/6 να καταχωρήσω μέσα στο e-bill τις ενδείξεις. Να το κάνω, τι μου προτείνετε;

Το ίδιο συνέβη και σε μένα ακριβώς, στο ίδιο πρόγραμμα, σε ερώτηση που έκανα μου απάντησαν ότι υπήρχε τεχνική δυσλυτουργια, πάντως πιστεύω ότι όλα αυτά γίνονται εσκεμμένα το μέλλον θα δηξει γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Το ΔΕΗ myhomeonline στο σπίτι του πατέρα μου λήγει τον Ιούλιο. Έχουν και κοινωνικό τιμολόγιο (ΚΟΤΒ) & καίνε γύρω στις 1200KWh το τετράμηνο. Τι να τον κάνω, να τον γυρίσω Γ1Ν; ή στο νέο online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Το ΔΕΗ myhomeonline στο σπίτι του πατέρα μου λήγει τον Ιούλιο. Έχουν και κοινωνικό τιμολόγιο (ΚΟΤΒ) & καίνε γύρω στις 1200KWh το τετράμηνο. Τι να τον κάνω, να τον γυρίσω Γ1Ν; ή στο νέο online;

ΓΝ1 και παρακολουθείς χοντρική και επιδοτήσεις ανα μήνα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

ΓΝ1 και παρακολουθείς χοντρική και επιδοτήσεις ανα μήνα

Χρειάζεται να κάνω κάτι ή θα γίνει μόνη της η μετάβαση όταν λήξει η σύμβαση για το online;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Χρειάζεται να κάνω κάτι ή θα γίνει μόνη της η μετάβαση όταν λήξει η σύμβαση για το online;;

για να είσαι καλυμμένος στείλε email και ρωτάς αν θα σε περάσουν αυτόματα στο νέο online με τις νέες τιμές (το πιο πιθανό) , αν τυχών δεν είσαι σε αορίστου και κάνουν ανανέωση με δέσμευση αναφέρεις οτι δεν επιθυμείς την ανανέωση αλλά να γυρίσεις σε ΓΝ1 και πότε να κάνεις την αίτηση για ΓΝ1

όχι τηλέφωνο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2022 στις 7:33 ΜΜ, ekrepali είπε

To προγραμμα θα γίνει myhomeonline νυχτερινό με τις τιμές που έχει υπογράψει.  Το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος αφορα τους νέους μετρητές και τις ενδείξεις του δεδδηε. 

@demakhs Παρεμπιπτόντως άνοιξε αίτημα στο myrae υπόψιν παρόχου και διαχειριστή, μπας και λυθεί αυτό το μπάχαλο.

Βρε ν ανοίξω, αλλά δεν ξέρω τι να ...ζητήσω!!!!🤩🤩🤩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Χρειάζεται να κάνω κάτι ή θα γίνει μόνη της η μετάβαση όταν λήξει η σύμβαση για το online;;

Σε γνωστό που είχε Enter+ τον πήρανε τηλέφωνο 28 μέρες πριν λήξει η σύμβαση, συμφώνησε να πάει Γ1 (του στείλανε τα χαρτιά με courier και υπέγραψε). Η αλλαγή προγράμματος του είπανε ότι θα γίνει 30 μέρες μετά την υπογραφή... βέβαια εγώ δεν τους εμπιστεύομαι κι αν γίνει κάποιος λάθος δε βγάζεις άκρη εύκολα.

Θεωρώ προτιμότερο να πάνε την επομένη της ημερομηνίας λήξης αυτοπροσόπως στη ΔΕΗ και να υπογράψουν Γ1 επιτόπου. Δηλαδή αν στο ebill φαίνεται ότι η σύμβαση λήγει 14/7, να πάνε σε κατάστημα στις 15/7.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή λήγει το συμβόλαιο με εναλλακτικό και θα πάω ΔΕΗ με τις κάτωθι καταναλώσεις (ναι δεν έχω μεγάλες) συμφέρει σταθερό ENTER ή Γ1Ν??

το πρώτο 4μηνο είχα 646kWh μέρα / 384kWh νύχτα . το δεύτερο 486kWh μέρα / 443kWh νύχτα

Έτσι όπως το σκέφτομαι λέω για Γ1Ν αρχικά και βλέπω....

Από τους υπολογισμούς μου με τις επιδοτήσεις βγαίνω χαμηλότερα από το σταθερό (+30% έκπτωση στη χρέωση +5% έκπτωση συνέπειας + λιγότερο πάγιο και καμία δέσμευση)

Επεξ/σία από maglor1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Επειδή λήγει το συμβόλαιο με εναλλακτικό και θα πάω ΔΕΗ με τις κάτωθι καταναλώσεις (ναι δεν έχω μεγάλες) συμφέρει σταθερό ENTER ή Γ1Ν??

το πρώτο 4μηνο είχα 646kWh μέρα / 384kWh νύχτα . το δεύτερο 486kWh μέρα / 443kWh νύχτα

Έτσι όπως το σκέφτομαι λέω για Γ1Ν αρχικά και βλέπω....

Από τους υπολογισμούς μου με τις επιδοτήσεις βγαίνω χαμηλότερα από το σταθερό (+30% έκπτωση στη χρέωση +5% έκπτωση συνέπειας + λιγότερο πάγιο και καμία δέσμευση)

....έτσι όπως έχουν τα πράγματα, τα σταθερά δεν συμφέρουν ούτε γι' αστείο. Οπότε ναι Γ1. Απλά σιγούρεψε ότι θα επιδοτείσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Χρειάζεται να κάνω κάτι ή θα γίνει μόνη της η μετάβαση όταν λήξει η σύμβαση για το online;;

Αν δεν κάνεις τίποτα τότε θα παραμείνεις στο online αλλά με τις τρέχουσες τιμές του προγράμματος, δλδ 0,22900 ημέρα και 0,17600 νύχτα. Στο Γ1 θα πας μόνο αν αιτηθείς/υπογράψεις νέα σύμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο My Home Online εάν αλλάξουμε κάρτα εξόφλησης λογαριασμού κινδυνεύουμε να μας πετάξει εκτός προγράμματος;

Ακούγεται χαζό αλλά έχω διαβάσει πολλά ως τώρα και είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

Η κάρτα δεν θα είναι στο όνομα που αναγράφει ο λογαριασμός ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, knight666 είπε

Στο My Home Online εάν αλλάξουμε κάρτα εξόφλησης λογαριασμού κινδυνεύουμε να μας πετάξει εκτός προγράμματος;

Ακούγεται χαζό αλλά έχω διαβάσει πολλά ως τώρα και είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

Η κάρτα δεν θα είναι στο όνομα που αναγράφει ο λογαριασμός ΔΕΗ.

Εγώ την άλλαξα πριν λίγες μέρες και η διάρκεια συμβολαίου δεν άλλαξε. Τώρα στον επόμενο λογαριασμό θα ξέρω με σιγουριά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, knight666 είπε

Στο My Home Online εάν αλλάξουμε κάρτα εξόφλησης λογαριασμού κινδυνεύουμε να μας πετάξει εκτός προγράμματος;

Ακούγεται χαζό αλλά έχω διαβάσει πολλά ως τώρα και είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

Η κάρτα δεν θα είναι στο όνομα που αναγράφει ο λογαριασμός ΔΕΗ.

Εγώ προσωπικά άλλαξα κάρτα στις 17/03, από τότε έχω λάβει δύο λογαριασμούς, και στο ebill ακόμα με δείχνει στο online.

Επίσης θεωρητικά εκτός προγράμματος σε πετάει μόνο στην περίπτωση που γίνουν 3 διαδοχικές πληρωμές χωρίς πάγια εντολή.

Το όνομα που γράφει πάνω η κάρτα είναι αδιάφορο.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...