Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, demakhs είπε

Παραθέτω λογαριασμό (έναντι) που ήρθε μετά από κάποιο διάστημα που είχε γίνει αίτηση και ενεργοποίηση νυχτερινού μετρητή.

Δεν κατάφερα ποτέ να καταχωρήσω ένδειξη, απ' τη στιγμή που τοποθετήθηκε ο καινούριος μετρητής, γιατί δε μου εμφάνιζε πεδίο νυχτερινής κατανάλωσης στο ebill.

Τι νούμερα είναι αυτά τα 649,13 €/612,50 €/-1136,61€ κλπ, μπορεί να γράψει κάποιος μία..περίληψη??? στην τύχη τα πετάνε?

Βλέπω ότι έχουν γράψει ως διάστημα κατανάλωσης 02.12.2021 (ημερομηνία που πρόλαβα συμβόλαιο με τις παλιές τιμές) έως και 01.06.2022, την κατανάλωση την καταμέτρησαν ή στην τύχη την πέταξαν και από δω και πέρα, φαντάζομαι, θα μπορώ να καταχωρώ κάθε μήνα και τις ημερήσιες και τις νυχτερινές ενδείξεις?

ΕΝΑΝΤΙ_2022-06-09.pdf 829 kB · 0 downloads

επειδή είναι κάψιμο , λίγο που το είδα και το έκλεισα, μάλλον κανανε λάθος καταμέτρηση γιατί χρεώνουν

5889kw ημέρας ενώ σα σύνολο έχουν 874

τώρα γιατί κάνανε διόρθωση στον ίδιο το λογαριασμό ,δεν ξέρω , ζήτα ανάλυση

3 λεπτά πριν, kotsosp είπε

Καλησπέρα. Είμαι στο Home Online N (KOT Β) με τις παλιές τιμές προ 3/12/21. Σε όσους λογαριασμούς έχω λάβει μέχρι στιγμής, ανάμεσά τους και ένας εκκαθαριστικός, δεν έχει χρέωση για νυχτερινές κιλοβατώρες. Όλες τιμολογούνται στο ημερήσιο παρότι στις ενδείξεις που δίνω, βάζω και τις 2. Έτσι πρέπει να είναι ή έχουν κάνει λάθος;

Κάθε βοήθεια είναι καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ.

ναι , αν πας στο νήμα για ΚΟΤ , θα καταλάβεις γιατί είναι σωστό

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598241-κοινωνικό-τιμολόγιο-ηλεκτρικού-ρεύματος/page/150/#comments

διάβασε απο το τέλος , έχει αναφερθεί αρκετές φορές

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, marmagia είπε

0,07 νομίζω είχε της ΔΕΗ το Γ1.

0,07169 είχε μέχρι πριν κάποια χρόνια (έως 2016 αν θυμάμαι καλά) αλλά μόνο στην περίπτωση που η κατανάλωση σου ήταν έως 800KWh το τετράμηνο, αν τις ξεπερνούσες τότε άλλαζαν τιμή όχι μόνο οι επόμενες αλλά και οι πρώτες 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, φίλος που με άκουσε και πρόλαβε online με 0.096, σήμερα έκανε αίτηση για νυχτερινό, να φανταστώ πως δεν επηρεάζει το πρόγραμμα, ούτε θα τον πάει σε κάνα Γ1Ν, απλά θα μπει η νυχτερινή κλίμακα με τις αντίστοιχες χρεώσεις;

Θα του λέει δηλαδή home online N αντί για home online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Παιδιά καλησπέρα, φίλος που με άκουσε και πρόλαβε online με 0.096, σήμερα έκανε αίτηση για νυχτερινό, να φανταστώ πως δεν επηρεάζει το πρόγραμμα, ούτε θα τον πάει σε κάνα Γ1Ν, απλά θα μπει η νυχτερινή κλίμακα με τις αντίστοιχες χρεώσεις;

Θα του λέει δηλαδή home online N αντί για home online?

κ εγώ σε αυτήν την περίπτωση ακριβώς είμαι, δες τον λογαριασμό που έχω παραθέσει λίγα μηνύματα πριν, αλλά μην...τρομάξεις με τα νούμερα, θα ομαλοποιηθεί, ελπίζω, η κατάσταση μέσα στο επόμενο 2μηνο-3μηνο!!! χα χα χα χα

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Παιδιά καλησπέρα, φίλος που με άκουσε και πρόλαβε online με 0.096, σήμερα έκανε αίτηση για νυχτερινό, να φανταστώ πως δεν επηρεάζει το πρόγραμμα, ούτε θα τον πάει σε κάνα Γ1Ν, απλά θα μπει η νυχτερινή κλίμακα με τις αντίστοιχες χρεώσεις;

Θα του λέει δηλαδή home online N αντί για home online?

To προγραμμα θα γίνει myhomeonline νυχτερινό με τις τιμές που έχει υπογράψει.  Το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος αφορα τους νέους μετρητές και τις ενδείξεις του δεδδηε. 

@demakhs Παρεμπιπτόντως άνοιξε αίτημα στο myrae υπόψιν παρόχου και διαχειριστή, μπας και λυθεί αυτό το μπάχαλο.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικάρια μια ερώτηση

είμαι από τους τυχερούς και έκλεισα τελευταία στιγμή myhome online με 0,096

δεν είχα νυχτερινό και έκανα σήμερα αίτηση στην ΔΕΔΔΗΕ για να μου βάλουν

πρέπει να κάνω κάποια αίτηση και στην ΔΕΗ σχετικά με το νυχτερινό ή γίνεται αυτόματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, samniotis είπε

παλικάρια μια ερώτηση

είμαι από τους τυχερούς και έκλεισα τελευταία στιγμή myhome online με 0,096

δεν είχα νυχτερινό και έκανα σήμερα αίτηση στην ΔΕΔΔΗΕ για να μου βάλουν

πρέπει να κάνω κάποια αίτηση και στην ΔΕΗ σχετικά με το νυχτερινό ή γίνεται αυτόματα?

Καλησπερα... Δεν κανεις τιποτα απολυτως...Περιμενεις με υπομονη για  να τοποθετηθει..Πληρωσες;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το πρόγραμμα online από 16/3, στις 15/4 εκδόθηκε εκκαθαριστικός λογαριασμός γιατί ήταν η περίοδος που περνούσε κ η Δεδδηε για καταμέτρηση. Έκτοτε δεν έχει εκδοθεί άλλος λογαριασμός μέχρι σήμερα. Θυμάμαι πολύ καλά ότι με το συγκεκριμένο πρόγραμμα θα εκδίδεται κάθε μήνα λογαριασμός. Γιατί λέτε να μην έχουν βγάλει έστω έναντι; 

Μου ήρθε email & sms προχθές ότι μπορώ έως τις 14/6 να καταχωρήσω μέσα στο e-bill τις ενδείξεις. Να το κάνω, τι μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Δεν κανεις τιποτα απολυτως...Περιμενεις με υπομονη για  να τοποθετηθει..Πληρωσες;

δεν μου ήρθε κάτι για να πληρώσω, μάλλον θα πρέπει πρώτα να εγκριθεί η αίτηση.

Φαντάζομαι εννοείς τα 40+ ευρώ για την αλλαγή του μετρητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

1 λεπτό πριν, samniotis είπε

δεν μου ήρθε κάτι για να πληρώσω, μάλλον θα πρέπει πρώτα να εγκριθεί η αίτηση.

Φαντάζομαι εννοείς τα 40+ ευρώ για την αλλαγή του μετρητή

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, samniotis είπε

παλικάρια μια ερώτηση

είμαι από τους τυχερούς και έκλεισα τελευταία στιγμή myhome online με 0,096

δεν είχα νυχτερινό και έκανα σήμερα αίτηση στην ΔΕΔΔΗΕ για να μου βάλουν

πρέπει να κάνω κάποια αίτηση και στην ΔΕΗ σχετικά με το νυχτερινό ή γίνεται αυτόματα?

Aυτόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς πληρωμή  με πάγια εντολή στη ΔΕΗ (ebill)μέσω πιστωτικής κάρτας ΕΤΕ  και να αντιμετωπίζει πρόβλημα με την επιβράβευση σε go4more πόντους που διαφημίζουν?

Ψάχνουμε να γλιτώσουμε 2-3 ευρώ και κάποιοι μας δουλεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekparot είπε

 Να το κάνω, τι μου προτείνετε;

Ναι να το κάνεις. Και να στείλεις και μέιλ ([email protected]) παραπονούμενος για το ότι δεν σου έρχονται λογαριασμοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, greekparot είπε

Έχω το πρόγραμμα online από 16/3, στις 15/4 εκδόθηκε εκκαθαριστικός λογαριασμός γιατί ήταν η περίοδος που περνούσε κ η Δεδδηε για καταμέτρηση. Έκτοτε δεν έχει εκδοθεί άλλος λογαριασμός μέχρι σήμερα. Θυμάμαι πολύ καλά ότι με το συγκεκριμένο πρόγραμμα θα εκδίδεται κάθε μήνα λογαριασμός. Γιατί λέτε να μην έχουν βγάλει έστω έναντι; 

Μου ήρθε email & sms προχθές ότι μπορώ έως τις 14/6 να καταχωρήσω μέσα στο e-bill τις ενδείξεις. Να το κάνω, τι μου προτείνετε;

Είσαι σίγουρος πως είσαι στο online? Ο λογαριασμός που εκδόθηκε στις 15/04 γράφει πάνω "Τιμολόγιο: myHome Online"? Στο e-bill στην επιλογή προγράμματος στην καρτέλα online σου γράφει κάτω κάτω "Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/03/2023"? Αν η απάντηση στα παραπάνω είναι όχι τότε μάλλον δεν είσαι στο online, και σε κάθε περίπτωση (είσαι δεν είσαι στο online) πρέπει να επικοινωνήσεις με την τεχνική υποστήριξη e-bill κατά προτίμηση μέσω της φόρμας που είναι κάτω κάτω αριστερά στο e-bill.

Επίσης αν θέλεις οι έναντι να βγαίνουν με βάση την πραγματική κατανάλωση σου τότε να το κάνεις, αν δεν σε πειράζει να βγαίνουν με κατανάλωση κατά προσέγγιση τότε μην το κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Είσαι σίγουρος πως είσαι στο online? Ο λογαριασμός που εκδόθηκε στις 15/04 γράφει πάνω "Τιμολόγιο: myHome Online"? Στο e-bill στην επιλογή προγράμματος στην καρτέλα online σου γράφει κάτω κάτω "Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/03/2023"? Αν η απάντηση στα παραπάνω είναι όχι τότε μάλλον δεν είσαι στο online, και σε κάθε περίπτωση (είσαι δεν είσαι στο online) πρέπει να επικοινωνήσεις με την τεχνική υποστήριξη e-bill κατά προτίμηση μέσω της φόρμας που είναι κάτω κάτω αριστερά στο e-bill.

Επίσης αν θέλεις οι έναντι να βγαίνουν με βάση την πραγματική κατανάλωση σου τότε να το κάνεις, αν δεν σε πειράζει να βγαίνουν με κατανάλωση κατά προσέγγιση τότε μην το κάνεις.

Και στα δύο είναι ναι, αναγράφει πότε λήγει το συμβόλαιο και στον έναν και μοναδικό λογαριασμό που έχουν βγάλει γράφει my home online N.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...