Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομορφες δουλειες. Τακτοποιημενες.

Επιλεγεις χρωμα, επιλεγεις τιμολογιο. Θες να σκισουν λίγο, ή πολύ; Αν θες να σκίσουν λιγο, θα παρεις ομως μεγαλύτερο ρίσκο. Και θα καταληξεις να σε σκιζουν πολυ!

Χαιρομαι που ειμαστε πιο βελτιωμενοι σε θεματα ηλεκτρικης ενεργειας, σε σχεση με τους γονεις μας τις δεκαετιες του 70 και του 80. Τι ηξεραν τοτε για ΑΠΕ; Για χρηματιστηριο ενεργειας; Για τον ρυπογονο λιγνιτη και την πρασινη αναπτυξη; Ενω τωρα! Πρόοδος! Εξέλιξη! Ατενίζουμε το μέλλον!

https://www.aftodioikisi.gr/oikonomia/logariasmoi-reymatos-eftasan-oi-protes-eidopoiiseis-apo-toys-parochoys-stoys-katanalotes-gia-allagi-timologioy/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

H υπηρεσία FixIt και η ενδεχόμενη ενεργοποίησή της σε περίπτωση βλαβών/ζημιών  , αφορά/καλύπτει  μόνο επείγοντα περιστατικά για απροσδόκητες  βλάβες ή ζημιές?

Την έχει ενεργοποιήσει αξιοποιήσει κανείς ? Εντυπώσεις?

Θα μπορούσε να αξιοποιηθεί π.χ. σε περίπτωση προβλήματος με γείωση οικίας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οσους τυχον φευγουν απο ΔΕΗ για αλλου κ εχουν επιστροφη, μιας κ το εζησα προσφατα,(αν εχει ξαναμπει προσφατα σορυ) εδω το λινκ της επιστροφης σε IBAN

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Θα χρειαστουν καποια απο αυτα ανα περιπτωση

 

Έγγραφο ταυτοποίησης (ΑΔΤ ή Αριθμός Διαβατηρίου)

Αποδεικτικό IBAN

Υπεύθυνη Δήλωση του δικαιουχου των χρηματων οτι συναινει να κατατεθουν σε ΙΒΑΝ διαφορετικο,  (αν το επιθυμει καποιος)

Υπευθυνη Δηλωση του κατοχου του ΙΒΑΝ , οτι αποδεχεται την καταθεση στον λογαριασμο του.

 

Επεξ/σία από Specs
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Αποτι κατάλαβα από Ιανουάριο όλα θα είναι διαφορετικά. Το 4all της ΔΕΗ όμως έχει ένα χρόνο δέσμευση. Αν το κάνεις τώρα δεν είσαι δεσμευμένος στο συμβόλαιο; Γιατί λήγει και εμένα το open, οπότε ειμαι ανάμεσα στο 4all και το Γ1

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα. Αποτι κατάλαβα από Ιανουάριο όλα θα είναι διαφορετικά. Το 4all της ΔΕΗ όμως έχει ένα χρόνο δέσμευση. Αν το κάνεις τώρα δεν είσαι δεσμευμένος στο συμβόλαιο; Γιατί λήγει και εμένα το open, οπότε ειμαι ανάμεσα στο 4all και το Γ1

Ένα χρόνο διάρκεια έχει, όχι δέσμευση. Δεν υπάρχει δέσμευση στα κυμαινόμενα, όποτε θες φεύγεις.

 

Από Γενάρη αλλάζουν τα προγράμματα, μέχρι την Παρασκευή (μεθαύριο) θα ξέρουμε ποιο θα είναι σε κάθε χρώμα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Raki-meze είπε

Ένα χρόνο διάρκεια έχει, όχι δέσμευση. Δεν υπάρχει δέσμευση στα κυμαινόμενα, όποτε θες φεύγεις.

 

Από Γενάρη αλλάζουν τα προγράμματα, μέχρι την Παρασκευή (μεθαύριο) θα ξέρουμε ποιο θα είναι σε κάθε χρώμα.....

Οπότε δηλαδή είναι για ένα μήνα και από Ιανουάριο βλέπουμε. Οκ ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ήρθε και η σειρά μου πλέον. Σε 2 ημέρες λήγει το "καλό" Home. Επιλογή για Open δεν μου βγάζει και αφού τα πράγματα θα αλλάξουν λέω να ενεργοποιήσω προς το παρόν το Γ1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

μπαίνεις αυτόματα , δεν υπάρχει στο site στα διαθέσιμα

(εκτός αν επιλέξεις εσύ άλλο)

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Το αφήνω ως έχει δλδ, απ' ότι κατάλαβα δεν έχει δέσμευση για το μετέπειτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις αυτοματααααα μην κάνεις τίποτα!

17 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Δυστυχώς ήρθε και η σειρά μου πλέον. Σε 2 ημέρες λήγει το "καλό" Home. Επιλογή για Open δεν μου βγάζει και αφού τα πράγματα θα αλλάξουν λέω να ενεργοποιήσω προς το παρόν το Γ1...

Μπαίνεις αυτοματααα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SaFiS είπε

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Το αφήνω ως έχει δλδ, απ' ότι κατάλαβα δεν έχει δέσμευση για το μετέπειτα...

αν το αφήσεις πας open θεωρητικά , αλλά επειδή η ΔΕΗ είναι ΔΕΗ έχε το νου σου μη σε βαλουν με νέες τιμές στο online/enter

πάντως δεν έχει δέσμευση το open , για το αν συμφέρει (έστω για ένα μήνα) διάβασε καρφιτσωμένη ανάρτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

αν το αφήσεις πας open θεωρητικά , αλλά επειδή η ΔΕΗ είναι ΔΕΗ έχε το νου σου μη σε βαλουν με νέες τιμές στο online/enter

πάντως δεν έχει δέσμευση το open , για το αν συμφέρει (έστω για ένα μήνα) διάβασε καρφιτσωμένη ανάρτηση

Το εχω διαβασει το καρφιτσωμενο, ειμαι μεταξυ >2000 & <2000 αναλογα την εποχη...

Αν τελικα δεν γυρισει σε Open και με βαλουν Online / Enter, μπορω να το γυρισω Γ1 χωρις ρητρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SaFiS είπε

Αν τελικα δεν γυρισει σε Open και με βαλουν Online / Enter, μπορω να το γυρισω Γ1 χωρις ρητρα??

ρήτρα αποχώρησης θες να πεις , ναι δε θα έχεις μιας και θα είσαι αορίστου με τιμές όμως φαρμακείου

2 άτομα έτυχε και τους χώσανε εκεί κατα λάθος , αν ήταν γενικευμένο θα ποστάρανε και άλλοι , άρα απλά έχε το νου σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

ρήτρα αποχώρησης θες να πεις , ναι δε θα έχεις μιας και θα είσαι αορίστου με τιμές όμως φαρμακείου

2 άτομα έτυχε και τους χώσανε εκεί κατα λάθος , αν ήταν γενικευμένο θα ποστάρανε και άλλοι , άρα απλά έχε το νου σου

Ναι, για αποχωρησης εννοω. ΟΚ, κατατοπιστικοτατος και παλι, θα περιμενω να ληξει σε 2 μερες και βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...