Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Laser Printer για κατάστημα


newnick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή color laser printer για κατάστημα. Οι απαιτήσεις είναι

  • Έγχρωμος
  • Μέχρι 200 ευρώ
  • Εκτύπωση περίπου 1250 σελίδες τον μήνα (όχι εικόνες γράμματα)
  • Δεν μας ενδιαφέρει διπλή όψη, ασύρματος
  • και φυσικά φτηνά αναλώσιμα

έχω καταλήξει μέχρι στιγμής στους

Περιμένω τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leasing 42€/μηνα (2 ετη) και κοστος B/W:0,01/page Color: 0,06/page χωρις τιποτα αλλα εξοδα συντηρησης και βλαβων

μετα τα δυο ετη θα σου εχει μεινει ενα κορυφαιο μηχανημα και φυσικα συνεχιζεις μονο με χρεωση ανα σελιδα

https://www.ricoh-europe.com/products/office-printers-fax/all-in-one-printers/mpc-307spf.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fotis_Greece είπε

Leasing 42€/μηνα (2 ετη) και κοστος B/W:0,01/page Color: 0,06/page χωρις τιποτα αλλα εξοδα συντηρησης και βλαβων

μετα τα δυο ετη θα σου εχει μεινει ενα κορυφαιο μηχανημα και φυσικα συνεχιζεις μονο με χρεωση ανα σελιδα

https://www.ricoh-europe.com/products/office-printers-fax/all-in-one-printers/mpc-307spf.html

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Νομίζω ότι είναι υψηλό το κόστος. 42 το μήνα για δύο χρόνια είναι 1008 ευρώ συν 70 ευρώ που θα με βγάλουν τα πρώτα τόνερ είναι 1100 ευρώ 

Χώρια που είμαι επαρχία και δεν νομίζω να με υποστηρίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το OKI, δουλευω πολυ τα B/W και οντως ειναι αξιοπιστα.

Μονο με συμβατα μελανια ομως σε συμφερει. Το original ειναι ακριβα και υπερβαινουν το κοστος leasing.

Το καθε εγρωμο παει στα 70€ + και το μαυρο 50€ + (1500pages, να υπολογιζεις περιπου 1200)

Θες σιγουρα καμια 200αρια€ σε toners καθε μηνα συν 120 ευρω για το drum ανα 20Κ σελιδες.

Με το leasing θες 42€ συν καμια 80€ χρεωση σελιδων χωρις επιπλεον χρεωσεις. Το θετικο ειναι οτι σου μενει ενα πραγματικα διαμαντι μηχανημα (και scanner\fax). Εχω εκτυπωσει 4x6500σελιδες (εκλογικος καταλογος!!!) μεσω δικτυου και δεν εκανε κιχ..

Δουλεουν και επαρχια, δεν ειναι μονο η Αθηνα Ελλαδα!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/7/2020 στις 10:22 ΠΜ, newnick είπε

Καλημέρα

θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή color laser printer για κατάστημα. Οι απαιτήσεις είναι

  • Έγχρωμος
  • Μέχρι 200 ευρώ
  • Εκτύπωση περίπου 1250 σελίδες τον μήνα (όχι εικόνες γράμματα)
  • Δεν μας ενδιαφέρει διπλή όψη, ασύρματος
  • και φυσικά φτηνά αναλώσιμα

έχω καταλήξει μέχρι στιγμής στους

Περιμένω τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

O C332dn ειναι μια καλη επιλογη. Αλλα για την ποσοτητα που θες να τυπωνεις ο C532dn βγαινει πιο οικονομικος (το "μεγαλυτερο" μοντελο). Εχει 4 ξεχωριστα τυμπανα για καθε χρωμα, ετσι αν τυπωνεις αρκετα ασπρομαυρα θα τελειωνει μονο το black τυμπανο (43€) ενω στον C332dn θα αλλαζεις το ενα -ενιαιο- τυμπανο (128€). Και τα toner ειναι σιγουρα πιο φθηνα (ο C532 δεχεται toner των 6.000 σελιδων ενω ο C332 των 3.000 σελιδων).

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...