Προς το περιεχόμενο

Κλοπη χρηματων απο καρτα..


Mobid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

UPDATE 

 

Τελικα το εκανε η φιλη της .... εβγαλε φωτογραφια την καρτα και τα ριμαξε ολα και οχι μονο την δικια της και του πατερα της .... 

Υπαρχει κανενας τροπος να κανουμε καποια μηνυση εστω κατι ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, Mobid είπε

UPDATE 

Τελικα το εκανε η φιλη της .... εβγαλε φωτογραφια την καρτα και τα ριμαξε ολα και οχι μονο την δικια της και του πατερα της .... 

Υπαρχει κανενας τροπος να κανουμε καποια μηνυση εστω κατι ?

πως ακριβως εβγαλε φωτο τη καρτα και δε την πηρε χαμπαρι κανενας? μηπως σε δουλευει η φιλη σου?

αλλα τεσπα αμα πραγματι εγινε αυτο επικοινωνησε με τη τραπεζα και ρωτα πως να κινηθεις. λογικα θα σου πουν να συνεχισεις με αμφισβητηση ή κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

πως ακριβως εβγαλε φωτο τη καρτα και δε την πηρε χαμπαρι κανενας? μηπως σε δουλευει η φιλη σου?

αλλα τεσπα αμα πραγματι εγινε αυτο επικοινωνησε με τη τραπεζα και ρωτα πως να κινηθεις. λογικα θα σου πουν να συνεχισεις με αμφισβητηση ή κατι τετοιο

Καλά δεν είναι και δύσκολο. Ήτανε σπίτι της για καφε, πάει τουαλέτα πχ και περνει κάρτα και κινητό μαζί. Ο τρόπος δεν αλλαζει, κάνεις αμφισβήτηση και μιλάς και με ποκερσταρς. Ειναι αδιάφορο άμα είναι φίλη η όχι, κλοπή κάρτας ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις απλή αμφισβήτηση θα πάρεις τα λεφτά πίσω σε κάνα τρίμηνο. Αν πας και αστυνομία και κανείς μήνυση και βρουν ποιος είναι θα πάει μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, adi32 είπε

Αν κάνεις απλή αμφισβήτηση θα πάρεις τα λεφτά πίσω σε κάνα τρίμηνο. Αν πας και αστυνομία και κανείς μήνυση και βρουν ποιος είναι θα πάει μέσα 

Το αστείο του μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κάνεις μήνυση θα είναι ονομαστική όχι κατ αγνώστου οπότε θα ξέρουν ποιος είναι ήδη. Μετά μπορεί να κάτσει από λίγο ως καθόλου στο κρατητήριο και ορίζεται ημερομηνία για το δικαστήριο το οποίο θα πάρει αναβολές μετά από χρόνια και πιθανότατα θα επιδικασουν κάποια αποζημίωση προς τον θιγομενο η κάποια άλλη κύρωση και όχι φυλακή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Το αστείο του μήνα.

Το αστείο ποιο είναι? 

Αν κάνει μήνυση και αν βρεθεί δικός του άνθρωπος θα μπλέξει εννοώ. Δεν μπορεί μετά να πει α ο αδερφός μου ήταν δεν πειράζει μωρέ άστε τον δεν τρέχει τίποτα. Αυτό σου λέω μου το είπαν στο τμήμα για παρόμοια περίπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Το αστείο ποιο είναι? 

Αν κάνει μήνυση και αν βρεθεί δικός του άνθρωπος θα μπλέξει εννοώ. Δεν μπορεί μετά να πει α ο αδερφός μου ήταν δεν πειράζει μωρέ άστε τον δεν τρέχει τίποτα. Αυτό σου λέω μου το είπαν στο τμήμα για παρόμοια περίπτωση 

Το αστείο είναι που νομίζεις:

1. Ότι η αστυνομία θα ασχοληθεί για να ανακαλύψει ποιος χρησιμοποίησε και κατ΄ επέκταση έκανε την υποκλοπή των στοιχείων της κάρτας. Χλωμό το κόβω να ασχοληθεί ακόμα και να ρωτήσει την στοιχηματική εταιρεία ποιο account/πελάτη αφορά ο συγκεκριμένος αριθμός συναλλαγής.

2. Ότι σε περίπτωση που τον ανακαλύψουν "θα πάει μέσα" (θα κάνει φυλακή). Εκτός βέβαια αν είναι κάποιος σεσημασμένος, και μαζί με αυτή την υποκλοπή καταδικαστεί και για άλλα αδικήματα ή αναστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις το επαθα και εγω την Παρασκευη...
Δυο χρεωσεις 120 και 250 ευρω... (STARS Douglas) και ΔΕΝ ΤΖΟΓΑΡΩ ουτε ξερω να παιζω poker...

Παω στην Alpha αυριο

Επεξ/σία από darkelfdvr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, darkelfdvr είπε

Μολις το επαθα και εγω την Παρασκευη...
Δυο χρεωσεις 120 και 250 ευρω... (STARS Douglas) και ΔΕΝ ΤΖΟΓΑΡΩ ουτε ξερω να παιζω poker...

Παω στην Alpha αυριο

Πάρε τηλεφωνο χθες.Τι περιμενεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...