Προς το περιεχόμενο

Κλοπη χρηματων απο καρτα..


Mobid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Mobid είπε

Όχι παιδιά και εμένα pokerstar μου βγάζει 

Αλλά δεν παίζει να είναι κάτι τέτοιο γιατί εκεί ζητάνε επιβεβωσεις από κάρτα να στέλνει διάφορα ..

Εχει αδερφό  κλπ που θα μπορουσε να κάνει την μπινιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

pokerstars,καποιος την εκανε την δουλεια φιλος αδελφος η ιδια ακομα η τελος ακομα και συ και τωρα γραφεις εδω και καλα ως ανιδεος....δεν σε προσβαλω απλα προσπαθω να σε κανω να καταλαβεις αν η συναλλαγη εγινε με otp δηλαδη ηρθε καποιο μηνυμα στο κινητο της κοπελας σου η στο εμαιλ της δεν προκειται να παρεις πισω τα 900....αν απλα εγινε η χρεωση θα παρεις τα 900 απο την εθνικη και θα banaristei το account στην stars

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω κάρτα της εθνικής και όχι μόνο, πως δεσμεύτηκαν 900€ χωρίς επιβεβαίωση μέσω μνμ ή του app; 
συμφωνώ με τα λεγόμενα του tzoyris7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, liospi είπε

επειδή έχω κάρτα της εθνικής και όχι μόνο, πως δεσμεύτηκαν 900€ χωρίς επιβεβαίωση μέσω μνμ ή του app; 
συμφωνώ με τα λεγόμενα του tzoyris7

στην stars δεν ζηταει κωδικο η εθνικη...το δοκιμασα απο περιεργεια ο ιδιος πριν λιγο..χρεωση 5ε απευθειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tzoyris7 είπε

pokerstars,καποιος την εκανε την δουλεια φιλος αδελφος η ιδια ακομα η τελος ακομα και συ και τωρα γραφεις εδω και καλα ως ανιδεος....δεν σε προσβαλω απλα προσπαθω να σε κανω να καταλαβεις αν η συναλλαγη εγινε με otp δηλαδη ηρθε καποιο μηνυμα στο κινητο της κοπελας σου η στο εμαιλ της δεν προκειται να παρεις πισω τα 900....αν απλα εγινε η χρεωση θα παρεις τα 900 απο την εθνικη και θα banaristei το account στην stars

Και όμως στην τράπεζα της είπανε από στοιχηματατικη εταιρία έγινε η χρέωση ... 

Μου φενεται αδιανόητο  πως μπήκαν εκεί .. ήξερα ότι όλα αυτά τα Σιτέ ζητάνε επιβεβαιώσεις... 

3 ώρες πριν, tzoyris7 είπε

pokerstars,καποιος την εκανε την δουλεια φιλος αδελφος η ιδια ακομα η τελος ακομα και συ και τωρα γραφεις εδω και καλα ως ανιδεος....δεν σε προσβαλω απλα προσπαθω να σε κανω να καταλαβεις αν η συναλλαγη εγινε με otp δηλαδη ηρθε καποιο μηνυμα στο κινητο της κοπελας σου η στο εμαιλ της δεν προκειται να παρεις πισω τα 900....αν απλα εγινε η χρεωση θα παρεις τα 900 απο την εθνικη και θα banaristei το account στην stars

Απλώς ειχε βάλλει να τις έχετε μήνυμα από το e-banking όταν γίνεται ανάληψη η κατάθεση έτσι τι κατάλαβε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 ώρες πριν, Mobid είπε

Και όμως στην τράπεζα της είπανε από στοιχηματατικη εταιρία έγινε η χρέωση ... 

Μου φενεται αδιανόητο  πως μπήκαν εκεί .. ήξερα ότι όλα αυτά τα Σιτέ ζητάνε επιβεβαιώσεις... 

Απλώς ειχε βάλλει να τις έχετε μήνυμα από το e-banking όταν γίνεται ανάληψη η κατάθεση έτσι τι κατάλαβε 

Δεν παίζει να έγινε υποκλοπή στοιχειών... μάλλον η φίλη σου θέλει να κάνει τον Κινέζω και να πάρει πίσω την ταρίφα που έπαιξε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να έχει υποκλέψει κάποιος τα στοιχεία αγορά πανω από 30€δε γίνεται χωρίς να δώσεις επιβεβαίωση από το κινητό. 

Εμένα μου ειχαν κάπου υποκλέψει τα στοιχεία και έκαναν πολλές μικροαφορες με 3-4 €. 

Με αμφισβήτηση τα πήρα πίσω και τώρα έχω βαλει φραγή online αφορών και έχω καλύψει τα νούμερα της κάρτας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνούσα με τους παραπάνω ότι τα έπαιξε τα λεφτά και κάνει την πάπια αλλά το μόνο που μου χτύπησε καμπανάκι είναι ότι χρησιμοποίησε τη κάρτα στο booking.

Τρία χρόνια πριν το αφεντικό φίλου μου κλείνεις διακοπές μέσω booking . Σημείωση τη κάρτα την είχε για αγορές επαγγελματικές και για μεγάλα ποσά όχι για σούπερ, βενζίνες κτλ. Μετά από 2 μέρες μπαίνει να δει αν τραβήχτηκε το ποσό του ξενοδοχείου και είδε 3 αγορές των 40 ,200 ,300 ευρώ σε on-line καταστήματα του εξωτερικού .

Έκανε αμφισβήτηση, πήρε τα λεφτά πίσω αλλά θυμάμαι ότι του είχαν πει στη τράπεζα ότι είχαν πολλά κρούσματα διαρροών μετά από χρήση του Booking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εν πάσει περιπτώσει, προτείνω να το συζητήσεις ξεκάθαρα με την κοπελιά γιατί τα στοιχεία σου δεν κλέβονται όσο εύκολα έχεις στο νου.

Και να στην έκλεβαν, 900€ φέσι δεν υπήρχε περίπτωση να έκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, liospi είπε

επειδή έχω κάρτα της εθνικής και όχι μόνο, πως δεσμεύτηκαν 900€ χωρίς επιβεβαίωση μέσω μνμ ή του app; 
συμφωνώ με τα λεγόμενα του tzoyris7

Και εγώ έχω κάρτα Εθνικής και δε ζητάει επιβεβαίωση. Αν εννοείς το OTP, νομίζω ζητάει μόνο για συναλλαγές με ελληνικές εταιρείες, σίγουρα όχι παντού. Έχω πληρώσει σεβαστά ποσά για εισιτήρια και ξενοδοχεία εξωτερικού και δε μου ζήτησε τίποτα.

4 ώρες πριν, adi32 είπε

Και να έχει υποκλέψει κάποιος τα στοιχεία αγορά πανω από 30€δε γίνεται χωρίς να δώσεις επιβεβαίωση από το κινητό. 

Εμένα μου ειχαν κάπου υποκλέψει τα στοιχεία και έκαναν πολλές μικροαφορες με 3-4 €. 

Με αμφισβήτηση τα πήρα πίσω και τώρα έχω βαλει φραγή online αφορών και έχω καλύψει τα νούμερα της κάρτας 

Εγώ είχα πληρώσει πάνω από 180 χωρίς επιβεβαίωση, για αεροπορικά εισιτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...