Προς το περιεχόμενο

Καταχώρηση ενδείξεων μετρητή ΔΕΔΔΗΕ


Delas.46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα...Ακουστηε οτι ο Δεδδηε θα ζητησει τα κινητα των πελατων  που να ειναι ενταγμενα  στο εθνικο μητρωο  επικοινωνιας μεσω των παροχων  ( πολλα δεν ισχυουν) μαζι με ολα τα στοιχεια τους ΑΦΜ   κτλπ και να ενημερωνει τον πελατη  για την καταμετρηση και για αλλα που τον αφορουν...

 

https://www.energygame.gr/epicheiriseis/384158/se-diavoulefsi-apo-ti-raaef-protasi-tou-deddie-gia-tous-metrites/

https://www.energygame.gr/ilektrismos/384433/deddie-pistopoiisi-katanaloton-revmatos-meso-kinitou/

 

Επεξ/σία από takoulou
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
14 minutes ago, takoulou said:

Καλησπερα...Ακουστηε οτι ο Δεδδηε θα ζητησει τα κινητα των πελατων  που να ειναι ενταγμενα  στο εθνικο μητρωο  επικοινωνιας μεσω των παροχων  ( πολλα δεν ισχυουν) μαζι με ολα τα στοιχεια τους ΑΦΜ   κτλπ και να ενημερωνει τον πελατη  για την καταμετρηση και για αλλα που τον αφορουν...

 

https://www.energygame.gr/epicheiriseis/384158/se-diavoulefsi-apo-ti-raaef-protasi-tou-deddie-gia-tous-metrites/

https://www.energygame.gr/ilektrismos/384433/deddie-pistopoiisi-katanaloton-revmatos-meso-kinitou/

 

Άψογα, θα πρέπει να αλλάξουν ονόματα σε πόσες παροχές που είναι αποθανόντες οι κάτοχοι. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορώ πλέον να δηλώσω την κατανάλωση μέσα από το mydei (όπως έκανα τα τελευταία τουλάχιστον 3 χρόνια). Τον πρώτο μήνα όλα οκ, έδωσε καταμέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Τον δεύτερο μήνα αντί για πραγματική μέτρηση, ο λογαριασμός γράφει "Εκτίμηση ΔΕΔΔΗΕ" και έχω χρεωθεί πάνω από 200 κιλοβατώρες extra σε σχέση με τη πραγματική κατανάλωση. Καλά θα πάει (και) αυτό..

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pan05 είπε

Έχω ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορώ πλέον να δηλώσω την κατανάλωση μέσα από το mydei (όπως έκανα τα τελευταία τουλάχιστον 3 χρόνια). Τον πρώτο μήνα όλα οκ, έδωσε καταμέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Τον δεύτερο μήνα αντί για πραγματική μέτρηση, ο λογαριασμός γράφει "Εκτίμηση ΔΕΔΔΗΕ" και έχω χρεωθεί πάνω από 200 κιλοβατώρες extra σε σχέση με τη πραγματική κατανάλωση. Καλά θα πάει (και) αυτό..

Καλησπέρα... Δεν πέρασαν από τον Δεδδηε; Ρώτησες τον Δεδδηε; Είδες την ημερομηνία καταμέτρησης; Γιατί έχουν αλλάξει..

Μήπως δεν υπήρχε πρόσβαση

 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, pan05 είπε

Έχω ενταχθεί στη μηνιαία καταμέτρηση, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορώ πλέον να δηλώσω την κατανάλωση μέσα από το mydei (όπως έκανα τα τελευταία τουλάχιστον 3 χρόνια). Τον πρώτο μήνα όλα οκ, έδωσε καταμέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Τον δεύτερο μήνα αντί για πραγματική μέτρηση, ο λογαριασμός γράφει "Εκτίμηση ΔΕΔΔΗΕ" και έχω χρεωθεί πάνω από 200 κιλοβατώρες extra σε σχέση με τη πραγματική κατανάλωση. Καλά θα πάει (και) αυτό..

Και σε μένα έγινε ακριβώς το ίδιο και έδωσα σήμερα στην σελίδα του δεδδηε την ένδειξη ηλεκτρονικα και ζήτησα και διόρθωση του λογαριασμού που βγήκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, berny είπε

Και σε μένα έγινε ακριβώς το ίδιο και έδωσα σήμερα στην σελίδα του δεδδηε την ένδειξη ηλεκτρονικα και ζήτησα και διόρθωση του λογαριασμού που βγήκε 

Δεν πέρασαν.. Σε ποια περιοχή είσαι; Έχεις ενταχθεί στην μηνιαία.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν πέρασαν.. Σε ποια περιοχή είσαι; Έχεις ενταχθεί στην μηνιαία.. 

Σε ενα μικρο χωριό του Κιλκίς.. ναι ειμαι στην μηνιαία.. μάλλον θα πρέπει κάθε μήνα να μπαίνω δεδδηε και να βαζω συν 3 κιλοβάτ γιατί δεν τους εμπιστευόμαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, berny είπε

Σε ενα μικρο χωριό του Κιλκίς.. ναι ειμαι στην μηνιαία.. μάλλον θα πρέπει κάθε μήνα να μπαίνω δεδδηε και να βαζω συν 3 κιλοβάτ γιατί δεν τους εμπιστευόμαι 

Δεν ήρθαν; Κανονικά θα έπρεπε.. 

 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kacey κατεβάζεις το mydeddieapp, κάνεις login με κωδικούς taxisnet.

Μετρήσεις-->Στατιστικά καταναλώσεων--Ενδείξεις παροχής.

Αν βγάλει σφάλμα, πατάς το εικονίδιο κάτω δεξιά, επιλέγεις ημερήσιο και νυχτερινό και έτος 2024.

Θα σου εμφανίσει όλες τις εκκαθαριστικές καταμετρήσεις (επιτόπιες, ή αλλαγής παρόχων).

Αφού έχεις εικόνα των καταμετρήσεων, πράττεις αναλόγως με τη volton.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2024 στις 12:18 ΜΜ, takoulou είπε

Δεν πέρασαν.. Σε ποια περιοχή είσαι; Έχεις ενταχθεί στην μηνιαία.. 

σε εμενα εχουν να περασουν για καταμετρηση για χρονο. σε καμια καταμετρηση 4μηνου δεν τους εχω δει και παντα εστελνα εγω τελικα τις μετρησεις στο site της δεδδηε για να τα στειλουν στον παροχο.

ελλαδα 2.0

never forget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omghi2u είπε

σε εμενα εχουν να περασουν για καταμετρηση για χρονο. σε καμια καταμετρηση 4μηνου δεν τους εχω δει και παντα εστελνα εγω τελικα τις μετρησεις στο site της δεδδηε για να τα στειλουν στον παροχο.

ελλαδα 2.0

never forget.

Ναι.. Δεν μας είπες και πολλά.. Που είσαι; 

Αν θα δεις στην μηνιαία έχουν ενταχθεί πάνω απο 60-65% παροχές.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς έχουμε περιστατικά που με την μηνιαία δεν περνάνε όταν πρέπει (ή δεν περνάνε γενικότερα), στείλτε εδώ ένα αίτημα (αίτημα επικοινωνίας->μη καταμέτρηση) και αναφέρετε το γεγονός πως δεν έρχονται να μετρήσουν, προσωπικά (αν και δύσκολο), θα ζητούσα σαν "αποζημίωση" την αλλαγή του μετρητή με νέο "έξυπνο" που τηλεμετράται προκειμένου να λαμβάνονται οι ενδείξεις όταν και όπως πρέπει

Spoiler

Σε ηλικιωμένους συγγενείς που μένουν σε απομακρυσμένο σημείο, κάποιες φορές δεν είχαν περάσει για καταμέτρηση τετραμήνου, από τότε που έβαλαν νυκτερινό και τοποθετήθηκε νέος μετρητής με τηλεμέτρηση, τους έρχεται κάθε μήνα εκκαθαριστικός, αναλόγως του ποσού που "καίνε" (40-60€), τέλος οι φουσκωμένοι έναντι...

 

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα πέρασαν για καταμέτρηση κανονικά και μου έβαλε +300 κιλοβατώρες! Jesus. 

Εν τω μεταξύ πλήρωσα κανονικά τον λογαριασμό από συνήθεια. Στην συνέχεια πρόσεξα τις κιλοβατώρες.

Στην επόμενη καταμέτρηση αν βάλουν τις πραγματικές κιλοβατώρες θα έχω μηδενικο κόστος στο ρεύμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...