Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

24 λεπτά πριν, stamka είπε

ωραιος.
απο τηλεοραση και λαπτοπ τον βλεπει μια χαρα

 

Θα ήθελα αν γίνεται να βλέπει όλο το δίσκο και όχι μόνο έναν φάκελο του δίσκου.

Εμένα πάλι ενώ  βλέπει το δίσκο από την τηλεόραση μέσω dlna δεν βλέπει τίποτα από τα περιεχόμενα του δίσκου.

Όσο τώρα αφορά τον ftp server δεν βλέπει καν τον δίσκο από το desktop από εδώ "ftp://192.168.1.1/"

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως τον βλέπει?

Ο δίσκος που του έχεις συνδέσει μήπως είναι σε fat32 και όχι σε ntfs?

Επίσης απλά έβαλες αυτό.

Δεν ξέρω τι να πω έχω κάνει ότι είπατε αλλά εμένα τον δίσκο ntfs δεν τον βλέπει ούτε μέσω ftp, και τα περιεχόμενα του ούτε μέσω dlna.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

έχει κανείς να ανεβάσει το firmware V1.1.0_WND1T16 για το H288A ?

Είναι η έκδοση στην οποία το λογότυπο στο interface έγινε ZTE από WIND .

απο την τεχνική υποστήριξη της Nova (EX Wind) στο 13700 μου είπαν οτι δεν το δίνουν & δυστυχώς έχω ένα Ρουτερ με την V1.1.0_WND1T12 που δεν κατεβάζει αυτόματα την V1.1.0_WND1T16.

 

 

Επεξ/σία από junior_demon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, stamka είπε

V1.1.0_WND1T7_B

 

μου την εστειλαν 15/1 2023 μετα την ενοποίηση Νοβα Wind

τους μηλησα μεσω fb και μου λενε θα γινει αυτοματα απο εμας μην σας ανησυχει ενω τους λεω να μου το βαλουν ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ μπορω να εχω μια φωτογραφια με τα στατς γραμμης?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

τους μηλησα μεσω fb και μου λενε θα γινει αυτοματα απο εμας μην σας ανησυχει ενω τους λεω να μου το βαλουν ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ μπορω να εχω μια φωτογραφια με τα στατς γραμμης?ευχαριστω

δεν κανουν τιποτα γιατι δε μπορουν. Εχουν σοβαρο προβλημα με τα προφιλ και δε μπορουν να κανουν τιποτα απομακρυσμενα οποτε λενε μπουρδες οτι εχουμε ενημερωσει το αρμοδιο τμημα, ΘΑ σας το στείλουμε κτλ κτλ αλλα δεν κανουν κατι γιατι δε μπορουν... δε ξερω ποτε θα λύσουν το προβλημα
Ο τεχνικος που μιλησα εκεινη την ημερα μου ειπε καλα εκανα και το ζητησα αλλα ....

 

Στα στατιστικα δεν αλλαξε κατι. Δε λενε και κατι τα στατιστικα πχ η γραμμη ειναι αριστη με 0 errorrs και κλειδωνει τερμα ΑΛΛΑ σε ωρα αιχμης το πραγματικο download ειναι 50% κατω.... κατι που φυσικα δε φαινεται στα στατιστικα. Επισης το firmware εχει αλλαγες στη τηλεφωνια που παλι δεν φαινεται στα στατιστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

©2008-2022 ZTE Corporation. All rights reserved  |   H288A V1.1.0_WND1T16 ετσι στο γραφει η με 2008-2023? @stamka εγω δεν εχω το παραμικρο προβλημα download παντα στο φουλ

Επεξ/σία από panakos_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

©2008-2022 ZTE Corporation. All rights reserved  |   H288A V1.1.0_WND1T16 ετσι στο γραφει η με 2008-2023? @stamka εγω δεν εχω το παραμικρο προβλημα download παντα στο φουλ

δε ξερω τι αλλαξαν αλλα για το εβγαλαν κατι προσθεσαν πχ μπορει να εχει να κανει με τους σερβερ (η πρωη Νοβα ειχε θεμα με σερβερ προς εξωτερικο ενω η WInd oxi) , σιγουρα σε περνανε στο νεο δίκτυο αν καποιος ηταν σε πρωην Νοβα (θα γινει σταδιακα σε ολους σε βαθος 2ετιας)

ΔΕΝ ξερω τι αλλαγες εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να βάλω εξτρα συσκευές στο DHCP binding (είχα γύρω στις 7), αλλά δε με αφήνει πάνω από 10.

Υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω αυτό κάπως γιατί θέλω να σετάρω γύρω στις 25 συσκευές;

firmware: H288A V1.1.0_WND1T16

Αν υπάρχουν admin κωδικοί για τη WIND και μου τους έστελνε κάποιος, θα του ήμουν υπόχρεος. (Μήπως και ξεκλειδώνει από εκεί)

Είμαι με FTTH 200άρα και άρα με VoIP

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να βρουμε κανενα προσφατο firmware για hardware εκδοση V1.1 γιατι απο τη Nova/wind δεν ψηνονται πολυ να μου το δωσουν.Εαν το εχει καποιος ενα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Gatilaras said:

Υπαρχει περιπτωση να βρουμε κανενα προσφατο firmware για hardware εκδοση V1.1 γιατι απο τη Nova/wind δεν ψηνονται πολυ να μου το δωσουν.Εαν το εχει καποιος ενα πμ.

Αν έχεις voip από τον πάροχο, το κάνεις με δική σου ευθύνη

https://github.com/MariosK239/Gr_ISP_Router_Firmware/tree/main/Nova/ZTE_ZXHN_H288A

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου στείλει με pm τον root κωδικό και να με βοηθήσει πως θα πάρω τους κωδικούς voip για την έκδοση H288A V1.1.0_GR5.1T17 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...