Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως γραφεις και εσυ
"Το σωστό είναι μια γραμμή να είναι όπως η δικιά σου, απευθείας από την πρίζα στο router και τέλος"

φυσικα και να το δοκιμασει δεν ειπα οχι δεν χανει τιποτα και δεν θα μου κανει εντυπωση αν δουλεψει αλλα πιο πολλες αναφορες υπαρχουν για προβληματα απο το splitter γιατι ειναι μια ακομα  ενδιαμεση συνδεση που μπορει να εχει θεμα η γιατι το splitter εχει βλαβη η ειναι κακης ποιοτητας κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, darkofthesun είπε

Γεια!

Αν ξέρει κάποιος τους admin κωδικούς για το H288A V1.2.0P3_GR5, είναι εύκολο να μου τους στείλει σε pm?

Ευχαριστώ!

Και από το V1.1.0_WND1T11 γιατί δε ότι και να βρήκα στο ίντερνετ ότι και να πατήσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Και πάλι δώρον αδωρον είναι γιατί το θέμα είναι να έχεις πρόσβαση μέσω του ρουτερ σε όλο το δίσκο και όχι σε μερικούς φακέλους του που εσύ έχεις δηλώσει στο ρουτερ σου. 

αν βαλεις στο Media Source1 /mnt/usb1_1  εχεις ολο τον δισκο.. Το media source αφορα στο dlna και οχι στο ftp, Με το ftp βλεπεις ολο τον δισκο. .Αnyway αν θελεις και σε ενδιαφερει δοκιμασε το. 

Επεξ/σία από socmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/1/2023 στις 2:11 ΜΜ, anestef είπε

καλησπερα

εχεις κανεις να ανεβασει το firmware V1.1.0_GR5.1T16 ?

ευχαριστο

Καλησπέρα.
Εδώ είναι τα 3x Firmware's Τ14, Τ15, Τ16 από Nova πρίν από την τελευταία Τ17.

Link: https://mega.nz/folder/31BEGBxR#bTb4HVwWo7RxoJiqti6wTg

Επεξ/σία από LefPat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LefPat είπε

Καλησπέρα.
Εδώ είναι τα 3x Firmware's Τ14, Τ15, Τ16 από Nova πρίν από την τελευταία Τ17.

Link: https://mega.nz/folder/31BEGBxR#bTb4HVwWo7RxoJiqti6wTg

Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει PM το User & Password για το νέο Admin account για την Nova & Τ17 θα του ήμουν υπόχρεος!
Ευχαριστώ.

δεν ειναι η 17 η τελευταία Ειναι η V1.1.0_WND1T7_B και η V1.2.0P3_GR5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stamka είπε

δεν ειναι η 17 η τελευταία Ειναι η V1.1.0_WND1T7_B και η V1.2.0P3_GR5

Ναί έχω βιαβάσει γι'αυτές που αναφέρεις, απλώς στο δικό μου το Router (όπως και σε πάρα πολλούς άλλους) που ήμασταν ανέκαθεν Nova (Forthnet) ακόμα είμαστε με την Τ17 και μόνο πρίν λίγες εβδομάδες μας την περάσανε (remotely)...

Ευχαριστώ και για το PM!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, LefPat είπε

Ναί έχω βιαβάσει γι'αυτές που αναφέρεις, απλώς στο δικό μου το Router (όπως και σε πάρα πολλούς άλλους) που ήμασταν ανέκαθεν Nova (Forthnet) ακόμα είμαστε με την Τ17 και μόνο πρίν λίγες εβδομάδες μας την περάσανε (remotely)...

Ευχαριστώ και για το PM!
 

και εγω πρων Νοβα ειμαι η T17 ειναι της πρωην Νοβα ενω η επομενη ειναι μετα την συγχωνευση

τα νεα firmware τα περνανε οταν σε βαζουν στο δίκτυο της Νεα Νοβα

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,θέλω να βάλω στη γραμμή voip fxs2 το τηλέφωνό μου γιατί στην fxs1 ακούγεται το σήμα του συναγερμού όποτε ανοιγοκλείνει κάποια πόρτα στο σπίτι (όποτε δίνουν σήμα οι επαφές του συναγερμού, αυτός επικοινωνεί με το κέντρο λήψης σημάτων) παλιότερα που έμπαινα ως admin το είχα κάνει αλλά τώρα μπορώ να μπω μόνο ως user κ είναι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις στην V1.1.0_GR5.1T17. Έχει κανείς τον κωδικό να μπω ως admin κ να μου τους στείλει με pm? Μίλησα με nova κ είπαν πως θα με πάρουν αλλά τίποτα...Ευχαριστώ όπως κ να έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/1/2023 στις 12:40 ΠΜ, socmaster είπε

αν βαλεις στο Media Source1 /mnt/usb1_1  εχεις ολο τον δισκο.. Το media source αφορα στο dlna και οχι στο ftp, Με το ftp βλεπεις ολο τον δισκο. .Αnyway αν θελεις και σε ενδιαφερει δοκιμασε το. 

Το δοκίμασα και ούτε μέσω ftp από το pc βλέπει τοn ntfs δίσκο αλλά ούτε μέσω dlna από την Samsung τηλεόραση μου.

Φώτο1, φώτο2

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2023 στις 11:16 ΜΜ, socmaster είπε

 

 

δες εδω και set , λειτουργει σαν DLNA Digital Media Server
επισης μπορεις να κανεις  το ftp server on στον router, access σαν ftp://192.168.1.1/  

image.png.25417890477d4bbbaad655a6a71c40ed.png

ωραιος.
απο τηλεοραση και λαπτοπ τον βλεπει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...