Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς μήπως το .bin για το νεότερο firmware;
Είμαι από wind όμως και αν θυμάμαι καλά είναι το Τ17 αλλά είμαι σε bridge mode και δεν έχω πρόσβαση στο gui του για να το πω 100%. Αλλιώς αν το βάλω να κάνει 835 pppoe θα το κατεβάσει μόνο του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκούστηκε ότι οι κωδικοί έχουν δημοσιευτεί.Θα παρακαλούσα αν έχει γίνει αυτό, να τους σβήσετε. Κάποια παιδιά τους έψαχναν καιρό, ώστε να μπορούμε να τους έχουμε. Μην αρχίσουμε πάλι τα παλιά (που κυκλοφορούσαν αβέρτα-κουβέρτα στο internet). Αν και πλέον είναι θέμα χρόνου να μάθει η Nova (αν δεν το έχει μάθει ήδη) ότι οι κωδικοί βρέθηκαν και τους αλλάξει ξανά σε μελλοντικό firmware :)

Για "ανταλλαγές", υπάρχουν και τα PM ;)

Επεξ/σία από MitsosMitsaras
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, partblah1990 είπε

Τελικά  πρεπει να αναβαθμίστηκε μόνο του ..

 

από V1.2.0P1_GR5 σε V1.2.0P3_GR5

V1.2.0P1_GR5.png

V1.2.0P3_GR5.png

Καλημέρα εγώ είμαι παλιός Νόβα.

Ξέρουμε τι διαφορες έχει το ένα software με το άλλο? Βλέπω πολλά διαφορετικά 

Screenshot_20230115-105517_Opera~01.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.bf2db7f44c3be59a1dcd42b485ef1a95.pngΚαι γω με 1.1.0 hardware είμαι αν και το πήρα ούτε μήνα πριν από κατάστημα της wind, ξέρουμε διαφορές στο hardware ανάμεσα στο 1.1.0 και 1.2.0;
Και δεν έχω το Τ17 που νόμιζα, να μπω με PPPoE για να κάνει update;

Κάτι άλλο, μην δίνετε το Serial Number σας καθώς με αυτό όσοι έχουν πρόσβαση στο axiros (υπάλληλοι της εταιρείας) μπορούν να μπουν στο router σας. 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι? Μόνο σε μένα δεν παίζει το DDNS με NO-IP? Το ξήλωσα το ξαναέβαλα και τίποτα.

Επισης παιζει σε κανεναν αλλον custom dns? βαζω τα 8αρια και παρολο που τα αποθηκευει παιζει με της NOVA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Στις 14/1/2023 στις 2:37 ΜΜ, SupaCoopa είπε

Εχω το H288A της Nova, με firmware V1.1.0_GR5.1T17.

Συνδεσα εξωτερικο σκληρο δισκο, τον αναγνωρισε μεν αλλα δεν βρισκω καμια ρυθμιση για να τον κανω κοινοχρηστο στο  οικιακο δικτυο.

Untitled.jpg.5052f8831884a66d33ba18c00818e030.jpg

Καποια βοηθεια, παρακαλω;

δες εδω και set , λειτουργει σαν DLNA Digital Media Server
επισης μπορεις να κανεις  το ftp server on στον router, access σαν ftp://192.168.1.1/  

image.png.25417890477d4bbbaad655a6a71c40ed.png

Επεξ/σία από socmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ακριβώς "socmaster" ότι μπορούμε να συνδέσουμε ένα δίσκο και να είναι κοινόχρηστος μέσω του ρουτερ?

Μπορούμε να βάλουμε vpn στο ρουτερ?

Και αν ναι πως ακριβώς?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnnyman είπε

Παιδια γινεται να περασουμε χειροκινητα το σε wind h288a το τελευταιο firmware T17?

Είχα καλέσει το support πρίν λίγες ημέρες διοτι αντιμετώπιζα πρόβλημα να βγεί μια συσκευή στο internet με port forwarding και αφου το λύσαμε (με έβγαλαν απο ΝΑΤ) ρώτησα αν μπορώ να λάβω το αρχείο ενημέρωσης για την Τ17 όπου μου απάντησαν αρνητικά και μου είπαν πώς η Τ16 είναι η τελευταία διαθέσιμη ενημέρωση. Πράγμα περίεργο γιατί έχω δεί αρκετές αναφορές για την Τ17. Στο github που υπήρχαν κάποια firmware για τα ρούτερ των ελληνικών παρόχων τώρα πλέον δεν ειναι προσβάσιμο μάλλον υπήρχε θέμα πνευματικών δικαιωμάτων (?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...