Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 minutes ago, goana12 said:

Παιρνω κανονικα Backup χωρις προβλημα...

Με το ΖΤΕ config utility project που υπαρχει στο GitHub ισως να μπορουμε να το αποκρυπτογραφησουμε οπως εγινε και με το 268Q της Vodafone. Οποιος μπορει και θελει ας μου στειλει το αρχειο να το δοκιμασω. Καλα ειναι να γινει ενα Reset πριν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, SaFiS said:

Με το ΖΤΕ config utility project που υπαρχει στο GitHub ισως να μπορουμε να το αποκρυπτογραφησουμε οπως εγινε και με το 268Q της Vodafone. Οποιος μπορει και θελει ας μου στειλει το αρχειο να το δοκιμασω. Καλα ειναι να γινει ενα Reset πριν…

Can you decrypt H288A too? The git/resources don't seem to have anything on 288. :S

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Τ17 είναι ένα "Hybrid" firmware. Εκτός την αλλαγή του "Root" χρήστη, έχει και τροποποιήσεις ώστε ο εξοπλισμός να μπορεί να μιλάει και με τo TR069 της Wind μιας και έχουν αρχίσει οι ενοποιήσεις σε επίπεδο DSLAM και δίκτυο κορμού...

Όποιος θέλει ας κάνει ένα RTFD στον εξοπλισμό του και να μου στείλει το "παρθένο" config.bin (πριν συγχρονίσει και πάρει πάλι υπηρεσίες) να δούμε αν "σπάει" με το ZTE config utility project ώστε να βρούμε τα καινούργια root/pass...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SaFiS said:

Το Τ17 είναι ένα "Hybrid" firmware. Εκτός την αλλαγή του "Root" χρήστη, έχει και τροποποιήσεις ώστε ο εξοπλισμός να μπορεί να μιλάει και με τo TR069 της Wind μιας και έχουν αρχίσει οι ενοποιήσεις σε επίπεδο DSLAM και δίκτυο κορμού...

Όποιος θέλει ας κάνει ένα RTFD στον εξοπλισμό του και να μου στείλει το "παρθένο" config.bin (πριν συγχρονίσει και πάρει πάλι υπηρεσίες) να δούμε αν "σπάει" με το ZTE config utility project ώστε να βρούμε τα καινούργια root/pass...

Im not sure what RTFD is, google didn’t help. Apart from a pi pico with spi and uart and some normal pi, i dont have match else with me at the moment. No scopes or digital signal analysers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...