Προς το περιεχόμενο

γιατί πολυμηχάνημα;


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος έχει πολυμηχάνημα, θα ήθελα να μου γράψει τους λόγους για τους οποίους το επέλεξε και τι δουλειές κάνει με αυτό. Στην ουσία προσπαθώ να καταλάβω τις δυνατότητές τους και εάν σε εμένα ταιριάζει μια τέτοια λύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zoranb είπε

Όποιος έχει πολυμηχάνημα, θα ήθελα να μου γράψει τους λόγους για τους οποίους το επέλεξε και τι δουλειές κάνει με αυτό. Στην ουσία προσπαθώ να καταλάβω τις δυνατότητές τους και εάν σε εμένα ταιριάζει μια τέτοια λύση!

Είναι απλό:χρειάζεσαι εκτυπωτη/σαρωτή/φαξ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, zoranb είπε

O σαρωτής ενός πολυμηχανήματος είναι αντίστοιχος με έναν κανονικό σαρωτή;

Ναι, εφόσον το χρειάζεσαι για σάρωση εγγράφων, φωτογραφίες (λιγότερο χρήσιμο πλέον αφού όλες είναι ψυφιακές) φωτοτυπίες κτλ. Ο λόγος για να πάρεις ξεχωριστό scanner είναι να έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις από τον σαρωτή, πχ να είσαι φωτογράφος και να θες την καλύτερη δυνατή ποιότητα. Τον μέσο χρήστη τον καλύπτει απόλυτα το πολυμηχάνημα από άποψη σάρωσης. Χρησιμοποιώ στο σπίτι και στη δουλειά πολυμηχανήματα για είκοσι χρόνια και τουλάχιστον στον τομέα της σάρωσης με αφήνουν απόλυτα ικανοποιημένο. Δεν υπάρχει λόγος να έχεις δύο μηχανήματα χωριστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο πιο φθηνός τρόπος για να αγοράσεις εκτυπωτή, φωτοτυπικό,  scanner, wifi, fax είναι να αγοράσεις πολυμηχανημα. Δοκίμασε να δεις τιμές που πωλούνται ξεχωριστά με τα ίδια χαρακτηριστικά και θα καταλάβεις. Αγόραζα ξεχωριστά φωτογραφικούς εκτυπωτές μέχρι πρόσφατα λόγω ασχολίας με την φωτογραφία. Το συμπέρασμα μου είναι, πάρε ένα καλό πολυμηχανημα φιλικό σε ιμιτασιον Μελάνια (epson ίσως) και ότι φωτογραφικό έχεις πήγαινε το σε ένα επαγγελματικό φωτογραφείο, φθηνά και ωραία, εκτός εάν θέλεις να παίξεις με τα χρώματα, όπως έκανα εγώ.

Επεξ/σία από xnikolaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2020 στις 7:29 ΜΜ, zoranb είπε

Όποιος έχει πολυμηχάνημα, θα ήθελα να μου γράψει τους λόγους για τους οποίους το επέλεξε και τι δουλειές κάνει με αυτό. Στην ουσία προσπαθώ να καταλάβω τις δυνατότητές τους και εάν σε εμένα ταιριάζει μια τέτοια λύση!

  • Το βασικό πλεονέκτημα είναι η φωτοτυπία με ένα κουμπί.
  • Το δεύτερο είναι το φαξ, αλλά αυτό και λίγοι το χρειάζονται και λίγα μηχανήματα το έχουν.


Αν θες μόνο εκτύπωση και σάρωση το πολυμηχάνημα είναι δίκοπο μαχαίρι: γλυτώνεις χώρο, αλλά θα πιάνει τις ανάγκες σου στο περίπου και αν χαλάσει κλαις και τα δύο.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2020 στις 7:29 ΜΜ, zoranb είπε

Όποιος έχει πολυμηχάνημα, θα ήθελα να μου γράψει τους λόγους για τους οποίους το επέλεξε και τι δουλειές κάνει με αυτό. Στην ουσία προσπαθώ να καταλάβω τις δυνατότητές τους και εάν σε εμένα ταιριάζει μια τέτοια λύση!

Τί έγινε, έκτισες το σπίτι και τώρα ξεκινάς να το εξοπλίζεις ;;; :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...