Προς το περιεχόμενο

Viber: Διαθέσιμες και στην Ελλάδα οι ομαδικές βιντεοκλήσεις 20 ατόμων


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν άργησε να έρθει και στη χώρα μας μια από τις σημαντικότερες λειτουργίες που έχει παρουσιάσει το τελευταίο διάστημα το Viber, οι ομαδικές βιντεοκλήσεις για ως και 20 συμμετέχοντες χωρίς κανένα χρονικό περιορισμό.

Αποτελώντας μία από τις δημοφιλέστερες εφαρμογές επικοινωνίας, το Viber επεκτείνει τη δυνατότητα βιντεοκλήσεων σε πολύ περισσότερα άτομα, κάτι που έχει αποτελέσει μία από τις σημαντικότερες λειτουργίες άλλων δημοφιλών εργαλείων όπως το Zoom και το Teams, που όμως απευθύνονται κυρίως σε επιχειρήσεις. Όπως αναφέρει η εταιρεία, η νέα λειτουργία είναι εξίσου ασφαλής με όλες τις υπόλοιπες της εφαρμογής, κάτι που σημαίνει ότι «το Viber δεν έχει πρόσβαση στα δεδομένα των κλήσεων, προσφέροντας έτσι ένα ασφαλές περιβάλλον επικοινωνίας στους χρήστες του.»

Για να ξεκινήσει μια Ομαδική Βιντεοκλήση ένας χρήστης χρειάζεται απλά:

  • Να πατήσει το καινούργιο κουμπί «βίντεο» που έχει προστεθεί στην κορυφή της οθόνης ή να προσθέσει περισσότερους χρήστες σε μια βιντεοκλήση που έχει ήδη ξεκινήσει.
  • Να απολαύσει τη βιντεοκλήση με φίλους, μέλη της οικογένειάς του, ή συναδέλφους.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είμαι με το ICQ προς το παρόν! Κανένας λόγος να μεταβώ σε εναλλακτική εφαρμογή επικοινωνίας!

 2018-12-18-image.jpg.3c68935999c4f3e893e8febb0fcbf2b1.jpg

Επεξ/σία από Federer
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιχαίνομαι ειδικά και μετά τις διαφημίσεις που σου πετάει, και το πρόβλημα εινια ότι ΟΛΟΙ  φίλοι / γνωστοί κλπ δεν τον κουνάνε να πάμε κάπου αλλου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Federer είπε

Μια χαρά είμαι με το ICQ προς το παρόν! Κανένας λόγος να μεταβώ σε εναλλακτική εφαρμογή επικοινωνίας!

 2018-12-18-image.jpg.3c68935999c4f3e893e8febb0fcbf2b1.jpg

Που το ξεθαψες αυτο μωρη τρολλιά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Το σιχαίνομαι ειδικά και μετά τις διαφημίσεις που σου πετάει, και το πρόβλημα εινια ότι ΟΛΟΙ  φίλοι / γνωστοί κλπ δεν τον κουνάνε να πάμε κάπου αλλου

έχει μεγάλα θέματα πλεόν με τα μνμ που δεν χτυπανε. κολλαει, δεν παραδιδονται, χτυπαει ενω δεν εχεις μνμ και τελικα έρχετε 15 λεπτά αργότερα κτλ. Παρόλα αυτα επειδη ακριβως το εχουμε ολοι μένουμε εκει. βεβαια δεν θα πηγαινα και το wu γιατι απλα δεν θέλω να δίνω τιποτα στο fb. Το viber δεν ξερω τι μου παιρνει και σε ποιον τα δινει αλλα το wu στανταρ φακελώνει ασχημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

έχει μεγάλα θέματα πλεόν με τα μνμ που δεν χτυπανε. κολλαει, δεν παραδιδονται, χτυπαει ενω δεν εχεις μνμ και τελικα έρχετε 15 λεπτά αργότερα κτλ. Παρόλα αυτα επειδη ακριβως το εχουμε ολοι μένουμε εκει. βεβαια δεν θα πηγαινα και το wu γιατι απλα δεν θέλω να δίνω τιποτα στο fb. Το viber δεν ξερω τι μου παιρνει και σε ποιον τα δινει αλλα το wu στανταρ φακελώνει ασχημα.

Και με το viber τα δίναμε αρχικά σε Ρώσους και τώρα και σε Κινέζους, και κανένας δεν γνωρίζει ότι απο τότε που πουλήθηκε στην Rakuten (γνωστή για πολλά) όλα τα data διαμοιράζονται παντού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Και με το viber τα δίναμε αρχικά σε Ρώσους και τώρα και σε Κινέζους, και κανένας δεν γνωρίζει ότι απο τότε που πουλήθηκε στην Rakuten (γνωστή για πολλά) όλα τα data διαμοιράζονται παντού 

Ποτέ δε με ενδιέφεραν τέτοιες λεπτομέρειες ,δεν πρόκειται να μάθω ποτέ τι πραγματικά παίζεται .

Αυτό που έχει σημασία είναι οτι δεν κολλάει και δεν χλαπακιάζει την μπαταρία.

Οι διαφημίσεις που πετά είναι μεν ενοχλητικές αλλά εννοείται δεν έρχεται σαν ειδοποίηση , ούτε πριν/κατα τη διάρκεια/ή μετά ,της χρήσης του.

50 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

έχει μεγάλα θέματα πλεόν με τα μνμ που δεν χτυπανε. κολλαει, δεν παραδιδονται, χτυπαει ενω δεν εχεις μνμ και τελικα έρχετε 15 λεπτά αργότερα κτλ

Κάνε επαναγκατάσταση ή άλλαξε συσκευή.... σε χρέπι κινητό το έχω βάλει με 512ram android και δε κολλά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

έχει μεγάλα θέματα πλεόν με τα μνμ που δεν χτυπανε. κολλαει, δεν παραδιδονται, χτυπαει ενω δεν εχεις μνμ και τελικα έρχετε 15 λεπτά αργότερα κτλ. Παρόλα αυτα επειδη ακριβως το εχουμε ολοι μένουμε εκει. βεβαια δεν θα πηγαινα και το wu γιατι απλα δεν θέλω να δίνω τιποτα στο fb. Το viber δεν ξερω τι μου παιρνει και σε ποιον τα δινει αλλα το wu στανταρ φακελώνει ασχημα.

Συνγεκκρημενη συμπεριφορά παρατηρήθηκε στα xiaomi εξαπλώθηκε και αλλού?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, korakios είπε

Ποτέ δε με ενδιέφεραν τέτοιες λεπτομέρειες ,δεν πρόκειται να μάθω ποτέ τι πραγματικά παίζεται .

Αυτό που έχει σημασία είναι οτι δεν κολλάει και δεν χλαπακιάζει την μπαταρία.

Οι διαφημίσεις που πετά είναι μεν ενοχλητικές αλλά εννοείται δεν έρχεται σαν ειδοποίηση , ούτε πριν/κατα τη διάρκεια/ή μετά ,της χρήσης του.

Κάνε επαναγκατάσταση ή άλλαξε συσκευή.... σε χρέπι κινητό το έχω βάλει με 512ram android και δε κολλά...

Θεωρείς λεπτομέρειες τα προσωπικά σου δεδομένα? Είναι σαν λες ότι αφήνεις την πόρτα του σπιτιού σου ανοιχτεί κι όπως μπει...  Επίσης οι διαφημίσεις λειτουργούν -και- προσαρμόζονται ανάλογα με τα data σου

24 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

τα ιδια με το mi a2 Κάνει και στο p20

και στο iPhone 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ignome4 είπε

Θεωρείς λεπτομέρειες τα προσωπικά σου δεδομένα? Είναι σαν λες ότι αφήνεις την πόρτα του σπιτιού σου ανοιχτεί κι όπως μπει...  Επίσης οι διαφημίσεις λειτουργούν -και- προσαρμόζονται ανάλογα με τα data σου

Έχω μια καρτέλα fb ανοιχτή και  είμαι στην google συνδεδεμένος με το account μου. Ας συλλέξει και μια εταιρία που (πιστεύω οτι) αξίζει τα δεδομένα μου....

Αν ανησυχείς τόσο, πήγαινε

ρυθμίσεις->απόρρητο->Προσωπικά δεδομένα και ξετσεκάρησέ τα όλα.

Άλλο η πόρτα ανοιχτή και άλλο η συλλογή προσωπικών δεδομένων . Και μην αγχώνεσαι , όποτε γίνεται κάτι τέτοιο χωρίς τη συγκατάθεση του χρήστη (όπως πχ έχουμε αποδεχτεί στα περισσότερα social media, google, microsoft)  ,βγαίνει στη φόρα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...