Προς το περιεχόμενο

Ζωη στη Λαμια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με τη ζωη στη Λαμια για οικογενεια με 2 μικρα παιδια. τι επιλογες υπαρχουν? Γενικα η αγορα, τα σπιτια, τιμες κλπ κλπ ? Ειμαι απο Αθηνα αλλα παρουσιαζεται μια ενδεδομενως ευκαιρια εκει, οποτε ο,τι πληροφορια υπαρχει ειναι καλοδεχουμενη.

 

Επισης, τι παιζει σχετικα με τα καινουργια ΑΕΙ εκει απο την συνενωση των ΤΕΙ ? Στεγαζονται στα υπαρχοντα παλια κτηρια ? Ξερεις κανεις τι γινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπίτια βρίσκεις εύκολα οικονομικά, ανετη πόλη, ήρεμη, σταματανε στο δρόμο για να περάσουν οι πεζοι.  Το πανεπιστήμιο απ οσο ξέρω είναι στις ίδιες εγκαταστάσεις που ήταν παλιά το ΤΕΙ (ΑΕΙ ήταν και τα πανεπιστημια και τα ΤΕΙ). Περισσότερα δε γνωρίζω  καθως επειδη στη δική μας περίπτωση η εργασία είναι για ορισμένο διάστημα δεν πήγαμε οικογενειακώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, velociraptoras είπε

Σπίτια βρίσκεις εύκολα οικονομικά, ανετη πόλη, ήρεμη, σταματανε στο δρόμο για να περάσουν οι πεζοι.  Το πανεπιστήμιο απ οσο ξέρω είναι στις ίδιες εγκαταστάσεις που ήταν παλιά το ΤΕΙ (ΑΕΙ ήταν και τα πανεπιστημια και τα ΤΕΙ). Περισσότερα δε γνωρίζω  καθως επειδη στη δική μας περίπτωση η εργασία είναι για ορισμένο διάστημα δεν πήγαμε οικογενειακώς.

Μαλλον εγω ζω σε αλλη πολη.

Στο θεμα μας τωρα.Ειναι σχετικα καλη πολη,ηρεμη σχετικα,το ΤΕΙ/ΑΤΕΙ ή οπως το λενε τωρα ειναι εκει που ηταν πριν.Προτιμησε να μεινεις εκτος κεντρου θα με θυμηθεις,απεφυγε την περιοχη Παγκρατι(πολυ γυφτοκλπ κατασταση) σε θεμα φαγητο,ποτο,καφε,τροφιμα κλπ εχει επιλογες για ολες τις τσεπες(υπαρχουν και φολες που τις κοστολογουν ακριβα) σχετικα μετρια και ψιλοακριβη αγορα για ρουχα κλπ(βεβαια υπαρχουν και τα e-shop) για παιδια ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με Αθηνα. 

Μια συμβουλη,η μεταβαση απο μεγαλοπολη σε επαρχια μπορει να σου δωσει μια μικρη φρικη μεχρι να μπεις σε μια σειρα οποτε να εισαι ετοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gatilaras είπε

Μαλλον εγω ζω σε αλλη πολη. 

Εγώ επαθα πλάκα πάντως. Σε σχέση με τα μέρη που ζω και κυκλοφορω καθημερινά . Που σε βλέπουν πεζο σε διάβαση και γκαζωνουν περισσότερο ή αν σταματήσεις στο στοπ κορνάρουν και βριζουν

Όπως είπα εγω δε ζω εκει, επισκέπτομαι μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...