Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/9/2021 στις 12:03 ΜΜ, LordNodens είπε

Έχω το εξής πρόβλημα.

Μόλις τελειώσει το καθάρισμα προσπαθεί να γυρίσει πίσω στο dock ακολουθώντας τυφλά μία ευθεία γραμμή αντί να ακολουθήσει τον χάρτη διαβάζοντας τους τοίχους, τα εμπόδια και τα ανοίγματα / περάσματα, με αποτέλεσμα να κολλάει πίσω από τοίχους / έπιπλα / εμπόδια και να μένει εκεί. Δηλαδή σαν να αγνοεί τον χάρτη αλλά και την αποφυγή των εμποδίων στον γυρισμό.

Αυτό γίνεται μόνο στην επιστροφή. Κατά το καθάρισμα όλα αναγνωρίζονται κανονικά, πάει σε όλα τα δωμάτια χωρίς πρόβλημα και όλα τα εμπόδια αποφεύγονται.

Η χαρτογράφηση έχει γίνει κανονικά, η βάση δεν έχει μετακινηθεί, η σκούπα είναι καινούργια και μου το κάνει από την πρώτη στιγμή που την έβαλα σε λειτουργία.

Καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό?

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα κάνοντας reset τη σκούπα και με λίγο καλύτερη τοποθέτηση του dock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 842
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. 
Έχετε δει την mop pro 2 BHR4707GL??

Είναι οντως η επόμενη σειρά από την mop pro? 
Στις φωτος δεν βλέπω να έχει γυριακοπιο για χαρτογράφηση και με προβληματίζει….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Ξέρει κάποιος πόσο εγγύηση έχει από τη μαμά εταιρία xiaomi. Προσπαθώ να βγάλω άκρη με banggood κ μου λένε 1 χρόνο αυστηρά... Ούτε στο σαιτ της xiaomi βρίσκω κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πού μπορούμε να βρούμε αξιόπιστα ανταλλακτικά (στο πλαϊνό περιστροφικο ανταλλακτικό σκουπάκι αναφέρομαι) από Banggood ή κάπου αλλού;

Η πρώτη παραγγελία που έκανα (Banggood) βγήκε εντελώς άχρηστη. Τα σκουπάκια τύπου "ελικόπτερο" είτε μαδάνε με την πρώτη χρήση είτε φεύγει όλη μαζί η πλεξούδα (η καθεμία από τις τρεις). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, wizarde είπε

Παίδες καλησπέρα. Ξέρει κάποιος πόσο εγγύηση έχει από τη μαμά εταιρία xiaomi. Προσπαθώ να βγάλω άκρη με banggood κ μου λένε 1 χρόνο αυστηρά... Ούτε στο σαιτ της xiaomi βρίσκω κάτι 

Υποτίθεται ότι έχει αγοραστεί εντός ΕΕ έχει δύο χρόνια εγγύηση , με bangood χλωμό νομίζω να βγάλεις άκρη . Το 2+1 δοχείο δεν έψαχνες ή θυμάμαι λάθος ? στο mistore Greece το έχει με 25€ και καθάρισες . Ρωτάς αν είναι το 2+1 δοχείο ή το water tank .

Τώρα το είδα με αφορμή το ερώτημα του mauropaltoudias 😄

 

2 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Γνωρίζει κανείς πού μπορούμε να βρούμε αξιόπιστα ανταλλακτικά (στο πλαϊνό περιστροφικο ανταλλακτικό σκουπάκι αναφέρομαι) από Banggood ή κάπου αλλού;

Η πρώτη παραγγελία που έκανα (Banggood) βγήκε εντελώς άχρηστη. Τα σκουπάκια τύπου "ελικόπτερο" είτε μαδάνε με την πρώτη χρήση είτε φεύγει όλη μαζί η πλεξούδα (η καθεμία από τις τρεις). 

Ελλάδα εγγυημένα εξαρτήματα  , αφού είναι από το mistore .

Επεξ/σία από Kostasm45
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θα έχει σίγουρα αναφερθεί, αλλά είναι πολλές οι σελίδες και βαριέμαι να ψάχνω 

από amazon Γερμανίας παίζουν τίποτα ανταλλακτικά σε καλή τιμή / ποιότητα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Υποτίθεται ότι έχει αγοραστεί εντός ΕΕ έχει δύο χρόνια εγγύηση , με bangood χλωμό νομίζω να βγάλεις άκρη . Το 2+1 δοχείο δεν έψαχνες ή θυμάμαι λάθος ? στο mistore Greece το έχει με 25€ και καθάρισες . Ρωτάς αν είναι το 2+1 δοχείο ή το water tank .

Τώρα το είδα με αφορμή το ερώτημα του mauropaltoudias 😄

 

Ελλάδα εγγυημένα εξαρτήματα  , αφού είναι από το mistore .

Ναι το 2 σε 1 ψάχνω. Κ δυστυχώς αυτό που έστειλες είναι το άλλο δοχείο νερού γι αυτό είναι τόσο φθηνό. Δεν το έχει εκεί!! Που αλλού το βρίσκω;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wizarde είπε

Ναι το 2 σε 1 ψάχνω. Κ δυστυχώς αυτό που έστειλες είναι το άλλο δοχείο νερού γι αυτό είναι τόσο φθηνό. Δεν το έχει εκεί!! Που αλλού το βρίσκω;; 

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο Ali . Στο mistore τους ρώτησες και δεν έχουν ?

Νομίζω πάντως και στο Σκρούτζ άμα το ψάξεις σίγουρα σε κάποιο σκρουτζομαγάζο θα βρεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2021 στις 10:28 ΜΜ, Kostasm45 είπε

Ελλάδα εγγυημένα εξαρτήματα  , αφού είναι από το mistore

Σε ευχαριστώ πολύ. Όταν την είχαμε πάρει (από Banggood), δεν υπήρχε ως εισηγμένο μοντέλο στο mistore. Έστω και ακριβά, σίγουρα από εκεί θα πάρω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2021 στις 5:30 ΜΜ, wizarde είπε

Ναι το 2 σε 1 ψάχνω. Κ δυστυχώς αυτό που έστειλες είναι το άλλο δοχείο νερού γι αυτό είναι τόσο φθηνό. Δεν το έχει εκεί!! Που αλλού το βρίσκω;; 

Καλημέρα. Δοχείο 2+1 θα βρεις μόνο στην Infoquest δίνοντας το serial number της σκούπας σου. Αν δεν είναι ελληνική η σκούπα απο τα επίσημα καταστήματα, δεν σου δίνουν δυστυχώς.

Πριν απο λίγο καιρό έβρισκες και σε ηλεκτρονικά καταστήματα αλλά δεν υπάρχουν πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,ενώ παλιότερα μου έδειχνε τη  εικόνα κανονικά τώρα την δείχνει σε μικρό παράθυρο ,ξέρει κανείς πως διορθώνεται ;είμαι σε tablet android 

 

Screenshot_20210924-122332_Mi Home.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αλλαγη παροχου δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα , πρεπει να κανω καποιο reset  στη σκουπα . Προσπαθει το κινητο να συνδεθει στη σκουπα αλλα βγαζει δεν ειναι δυνατη η ληψη ip. Το ρουτερ της vodafone ειναι αν ειχε καποιος ιδιο προβλημα

Επεξ/σία από teodgeor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Σε αλλαγη παροχου δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα , πρεπει να κανω καποιο reset  στη σκουπα . Προσπαθει το κινητο να συνδεθει στη σκουπα αλλα βγαζει δεν ειναι δυνατη η ληψη ip. Το ρουτερ της vodafone ειναι αν ειχε καποιος ιδιο προβλημα

Αλλαγή μόντεμ = αλλαγή ασύρματου δικτύου. Άρα όλα από την αρχή. Ούτε το κινητό σου δούλεψε χωρίς να περάσεις το νέο WiFi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...