Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

 @wizarde

Αν σε καλύπτει η εγγύηση δεν χάνεις τίποτε να απευθυνθείς στο μαγαζί που την αγόρασες μπας και γλυτώσεις την δαπάνη . Διαφορετικά ψάξου στο skroutz στα διάφορα μαγαζιά που έχουν ανταλλακτικά για την σκούπα κι αν δεν βρεις Ελλάδα  , η τελευταία λύση είναι το AliExpress .

Από banggood την πήρα πριν ένα χρόνο, οπότε δε παίζει να βγάλω άκρη με εγγύηση.. Οπότε αναγκαστικά βγαίνω στην αγορά για ψάξιμο. Παίζει να είναι κάποιο άλλο πρόβλημα της σκούπας ή λογισμικού κ όχι το δοχείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 842
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, wizarde είπε

Από banggood την πήρα πριν ένα χρόνο, οπότε δε παίζει να βγάλω άκρη με εγγύηση.. Οπότε αναγκαστικά βγαίνω στην αγορά για ψάξιμο. Παίζει να είναι κάποιο άλλο πρόβλημα της σκούπας ή λογισμικού κ όχι το δοχείο; 

Αν έκανες σωστά ότι είδες στο βίντεο και δεν δουλεύει η αντλία σημαίνει ότι έχει καεί, δεν έχει να κάνει με λογισμικό ή κάτι άλλο . Δοκίμασε ίσως με μια άλλη μπαταρία είδα στο Σκρούτζ κάτι πλακέ 4.5 (V) με κόστος 1€ για να είσαι 100% σίγουρος .

Αν ήταν θέμα λογισμικού ή οτιδήποτε άλλο βάζοντας απευθείας τάση στο δοχείο θα λειτουργούσε η αντλία .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Αν έκανες σωστά ότι είδες στο βίντεο και δεν δουλεύει η αντλία σημαίνει ότι έχει καεί, δεν έχει να κάνει με λογισμικό ή κάτι άλλο . Δοκίμασε ίσως με μια άλλη μπαταρία είδα στο Σκρούτζ κάτι πλακέ 4.5 (V) με κόστος 1€ για να είσαι 100% σίγουρος .

Αν ήταν θέμα λογισμικού ή οτιδήποτε άλλο βάζοντας απευθείας τάση στο δοχείο θα λειτουργούσε η αντλία .

Κατάλαβα. Οπότε νεκρή η αντλία.. Υπάρχει κάπου ανταλλακτικό για επισκευή ή αλλιώς από που αγοράζουμε καινούριο δοχείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, wizarde είπε

Κατάλαβα. Οπότε νεκρή η αντλία.. Υπάρχει κάπου ανταλλακτικό για επισκευή ή αλλιώς από που αγοράζουμε καινούριο δοχείο; 

Είχα δει στο YouTube ένα τύπο που είχε αντικαταστήσει την αντλία , αλλά ομολογώ μου φάνηκε μπελάς . Πρέπει να ανοίξεις το δοχείο και μετά να το ξανακολήσεις . Δοχείο σου έγραψα και σε άλλο ποστ , μπες στο Σκρούτζ και γράψε στην αναζήτηση "ανταλλακτικά Xiaomi mop p" θα σου βγάλει κάποια μαγαζιά , μπες στο κάθε μαγαζί και ψάξε μην τυχόν κι έχουν το δοχείο ετοιμοπαραδοτο . Διαφορετικά στο AliExpress σίγουρα θα βρεις .

Η αντλία πως κάηκε ? Έπλυνες το δοχείο από έξω ? Το δοχείο έχει μια μικρή τρύπα για να ρουφά αέρα η αντλία . Αν μπει νερό εκεί παπαλα η αντλία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasm45 είπε

Είχα δει στο YouTube ένα τύπο που είχε αντικαταστήσει την αντλία , αλλά ομολογώ μου φάνηκε μπελάς . Πρέπει να ανοίξεις το δοχείο και μετά να το ξανακολήσεις . Δοχείο σου έγραψα και σε άλλο ποστ , μπες στο Σκρούτζ και γράψε στην αναζήτηση "ανταλλακτικά Xiaomi mop p" θα σου βγάλει κάποια μαγαζιά , μπες στο κάθε μαγαζί και ψάξε μην τυχόν κι έχουν το δοχείο ετοιμοπαραδοτο . Διαφορετικά στο AliExpress σίγουρα θα βρεις .

Η αντλία πως κάηκε ? Έπλυνες το δοχείο από έξω ? Το δοχείο έχει μια μικρή τρύπα για να ρουφά αέρα η αντλία . Αν μπει νερό εκεί παπαλα η αντλία .

Σε ευχαριστώ πολύ, θα ψάξω.. 

Δε ξέρω πως ακριβώς κάηκε. Δε ξέρω αν έφταιγε κ το γεγονός ότι την άφηνα να φορτίζει με το δοχείο επάνω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανένας μείωση στην απόδοση αναρρόφησης?  Μετά από σχεδόν 1,5 χρόνο μου φαίνεται οτι έχει πέσει η απόδοση της και δεν ρουφάει ακόμα και με καινούργιο φιλτρακι ενώ μια χαρά θόρυβο κάνει. Όταν δουλεύει στο turbo και βάζω το χέρι μου στην εξαγωγή του αέρα ίσα που αισθάνομαι ένα ελαφρύ αεράκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, d_gkal said:

Link;

ελπιζω να μην υπαρχει θεμα με το λινκ, αν υπαρχει παρακαλω πολυ να διαγραφει.

ανταλλακτικά

Επεξ/σία από kostakiss
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, samtwo είπε

Έχει παρατηρήσει κανένας μείωση στην απόδοση αναρρόφησης?  Μετά από σχεδόν 1,5 χρόνο μου φαίνεται οτι έχει πέσει η απόδοση της και δεν ρουφάει ακόμα και με καινούργιο φιλτρακι ενώ μια χαρά θόρυβο κάνει. Όταν δουλεύει στο turbo και βάζω το χέρι μου στην εξαγωγή του αέρα ίσα που αισθάνομαι ένα ελαφρύ αεράκι. 

Δυστυχώς και σε μένα μία από τα ίδια . Δεν είναι ότι δεν σκουπίζει, μια χαρά γεμίζει ο κάδος . Θυμάμαι καλά  όταν την είχα πρωτοπάρει στην πίσω πλευρά της έβγαζε μπόλικο αέρα . Τώρα ακόμα και στο "turbo" με καινούργιο φίλτρο ίσα που αισθάνομαι (με το χέρι) τον αέρα . Επιχείρησα με την ηλεκτρική σκούπα μπας και ρουφήξει τίποτα σκόνες μέσα από  την κυκλωνική αντλία αέρα της σκούπας , αλλά δεν είδα εμφανή διαφορά.

Μάλλον κάποια στιγμή θα χρειαστεί χειρουργείο .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Δυστυχώς και σε μένα μία από τα ίδια . Δεν είναι ότι δεν σκουπίζει, μια χαρά γεμίζει ο κάδος . Θυμάμαι καλά  όταν την είχα πρωτοπάρει στην πίσω πλευρά της έβγαζε μπόλικο αέρα . Τώρα ακόμα και στο "turbo" με καινούργιο φίλτρο ίσα που αισθάνομαι (με το χέρι) τον αέρα . Επιχείρησα με την ηλεκτρική σκούπα μπας και ρουφήξει τίποτα σκόνες μέσα από  την κυκλωνική αντλία αέρα της σκούπας , αλλά δεν είδα εμφανή διαφορά.

Μάλλον κάποια στιγμή θα χρειαστεί χειρουργείο .

 

 

Έτσι ακριβώς το ίδιο έκανα και γω. Εγώ έχω και κάποια άλλα θέματα όπως οτι όταν ξεκινάει φτιάχνει πολλές φορές καινούριο χάρτη μη έχοντας καταλάβει που βρίσκεται και καμιά φορά κατά την διάρκεια του σκούπισματος φτιάχνει έναν  χάρτη πάνω στον άλλον. Μαζεύει και νερα κάτω από τον κάδο νερού κατά το σφουγγάρισμα και λέω να την στείλω αντιπροσωπεία με εγγύηση. Μίλησα σήμερα θα τους τα γράψω σε ένα χαρτί όλα τα θέματα και θα την στείλω να την ελέγξουν. Να δούμε τι θα πουν.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, samtwo είπε

Έτσι ακριβώς το ίδιο έκανα και γω. Εγώ έχω και κάποια άλλα θέματα όπως οτι όταν ξεκινάει φτιάχνει πολλές φορές καινούριο χάρτη μη έχοντας καταλάβει που βρίσκεται και καμιά φορά κατά την διάρκεια του σκούπισματος φτιάχνει έναν  χάρτη πάνω στον άλλον. Μαζεύει και νερα κάτω από τον κάδο νερού κατά το σφουγγάρισμα και λέω να την στείλω αντιπροσωπεία με εγγύηση. Μίλησα σήμερα θα τους τα γράψω σε ένα χαρτί όλα τα θέματα και θα την στείλω να την ελέγξουν. Να δούμε τι θα πουν.... 

Kαι εμένα στους 5 μήνες έχει αδικαιολόγητα πιστεύω χάσει τον χάρτη 3 φορές. Δλδ ξεκινάει, και χάνεται ο χάρτης και κάνει την χαρτογράφηση του σπιτιού από παντού, αφού πρώτα γυρνάει γύρω γύρω σαν μουρλή. Mόλις γυρίσει στη βάση της εμφανίζει πάλι το χάρτη. Κόλλησα τη βάση με διπλής όψης στο πάτωμα, γιατί ισχυρίζομαι ότι ο πιτσιρίκος μου ίσως παίζει καμιά φορά μαζί της, αν το ξανακάνει πάλι έφυγε για infoquest.

Επεξ/σία από dr_papas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξαναρωτησω μηπως και προσπεραστηκε η ερωτηση απο καποιον που εχει τη λυση .....ειδα σε προηγουμενα ποστ οτι καποιοι καταφεραν να την κανουν να δουλευει σε μεζονετα/δυο διαφορετικους οροφους , ξερει κανεις τον τροπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, κάτοχος από χθες της εν λόγω σκούπας και εγώ! Αλλά δεν συνδέεται με τίποτα με το app της Xiaomi! Τα ίδια είχα περάσει όταν προσπαθούσα να συνδέσω το air purifier αλλα με τα χίλια ζόρια μπήκε.. έχω αλλάξει όνομα στο 5ghz ίντερνετ για να μην μπερδεύεται, έχω αλλάξει από wpa/wpa2 σε wpa2 μονο, αλλαζω χώρα στην εφαρμογή (έχω δοκιμάσει διάφορες, είναι αγορασμενη από media markt,έχει ακόμα εγγύηση, και μετά την αγόρασα εγώ μεταχειρισμένη), έχετε κάποια άλλη ιδέα μήπως;; (Έχω κάνει και factory reset)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...