Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@apdoukas4 με το παρόν firmware στην global έκδοση  ,υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης μόνο ενός χάρτη . Επομένως σε μεζονέτα δεν νομίζω να βολεύει . Κοίτα καλύτερα για  κάποια άλλη σκουπα που να αποθηκεύει παραπάνω χάρτες .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 842
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα!!! Εχοντας ένα σκύλος που μαδάει για τα καλά πήρα την απόφαση να αγοράσω την mop pro. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα... Κάνει φοβερή δουλειά. Αφού διάβασα όλες τις απορίες των μελών έχω κι εγω μια απορία: Είχα διαβάσει κάπου για αυτή τη σκούπα  πως μπορείς να δώσει εντολή από το app να καθαρίσει μια περιοχή δυο και τρεις και τεσσερις φορές. Ωστόσο δεν βρήκα πουθενά στο app αυτή την επιλογή. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο app πατώντας τις τρείς κάθετες τελείες εμφανίζεται ένα menu επιλογών .  Τικάροντας το secondary cleanup , καθαρίζει δύο φορές τον χώρο που έχεις επιλέξει .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/5/2021 στις 10:58 ΠΜ, fysikos είπε

Εχει βρει κανενας λυση να αποθηκευει χαρτη ωστε αν την παει σε άλλο σπίτι και την ξαναφέρει στο 1ο να μην χρειαστεί ξανα χαρτογραφηση;

Δημιουργείς καινούργιο Σπιτι και το χαρτογραφείς ξεχωριστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, allaloun είπε

Δημιουργείς καινούργιο Σπιτι και το χαρτογραφείς ξεχωριστά. 

Μπορεις να μου πεις πιο αναλυτικα;

Ακυρο,νομιζω το βρηκα...Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από fysikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, d_gkal είπε

ενώ απαγορεύω να πάει σε κάποια σημεία ή βάζω virtual wall η κυρία με γράφει κανονικά και απλά σκουπίζει παντού. 

Τι να την κάνω;;;;;

Νομίζω ότι αν της κάνεις τα κλασσικά δηλαδή i) καθαρισμό αισθητήρων ii) device leveling iii) επανεκκίνηση . Θα στρώσει χαρακτήρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Εχω την σκούπα μερικούς μήνες και πέρα απο καποια θεματάκια που χάνει τον χάρτη και θέλει επανεκκίνηση την εχω κατα βολευτεί και αξίζει τα λεφτα της.

Τις τελευταίες μερες ομως μου παρουσίασε το εξής θεμα. Το μισο σπιτι μου το δείχνει γκρι στο χάρτη και ειναι σαν να μην υπάρχει. Ακομη και με το χέρι να μεταφέρω εκει το σκουπάκι κοιτάει πως θα επιστρέψει στην βάση του. Το υπόλοιπο σπιτι το βλέπει κανονικα και το σκουπίζει κανονικα.

Τι φταίει; Το εχει πάθει κανεις άλλος.

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αγόρασα την mop p την βάζω να μου κάνει χαρτογράφηση και δεν δείχνει τίποτα στο χάρτη παρά μόνο τα τμ την μπαταρία κτλ.καμια ιδέα τι πάει λάθος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geo_sah @Annakrou : ναι και σε εμάς το ίδιο κάνει (viaomi v3). Χάνει τον χάρτη αλλά μετά από μερικές προσπάθειες (άνοιξε-κλείσε την εφαρμογή) συνέρχεται. Τι να πω, μάλλον η εφαρμογή δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2021 στις 9:41 ΜΜ, d_gkal είπε

Θα πρέπει να ξανασκαναρει το σπίτι απ' την αρχή;

Αυτή είναι η ύστατη λύση. Αν κάνεις αυτά που σου έγραψα θεωρώ ότι θα έχεις αποτέλεσμα .

Σε γενικές γραμμές όταν χάνει τον χάρτη ή κάποιο σκάλωμα στo software τρώει ή ενδεχομένως κάποιος αισθητήρας δεν λειτουργεί σωστά λόγω σκόνης .

Αν δεν λύνεται με τα βήματα που περιέγραψα στο προηγούμενο ποστ , στην χειρότερη ξανά χαρτογράφηση του χώρου με επιλεγμένο το vacuum along the edges για πιο γρήγορα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω και έγω ένα δεύτερο σπίτι που θέλω να την χρησιμοποιήσω θέλω να ρωτήσω πως ακριβώς την βάζετε στο δεύτερο σπίτι; 

Έχω κάνει στο Mi Home το δεύτερο σπίτι αλλά απο εκεί και πέρα πρέπει να την ξανα προσθέσω σαν smart device ή την κάνω move απλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από καιρό αναμονής μιας και η ανάγκη δεν είναι μεγάλη, λόγω έλλειψης αγοράς άλλων gadget τελευταία σκέφτομαι να αγοράσω τη συγκεκριμένη σκούπα. 

Θεωρείται ακόμα καλή αγορά η συγκεκριμένη ; 

Είναι σχεδόν 2 χρόνια στην αγορά και η τιμή ανεβαίνει. 

Δεν έχει βγει ή δεν πρόκειται άμεσα νεότερο μοντέλο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Έχω και γω μια xiaomi mop p και εδώ και λίγο καιρό έχω ένα πρόβλημα που δε μπορώ να λύσω. 

Στο σφουγγάρισμα, δε βγάζει καθόλου νερό! Με αποτέλεσμα να τελειώνει το σκούπισμα-σφουγγαρισμα και το δοχείο νερού να μένει φουλ γεμάτο!! 

Το έχει συναντήσει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα; υπάρχει κάποια λύση; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...