Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μεταπτυχιακού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας,

εχω τελειώσει λογιστική,εργάζομαι ηδη 7 Χρονια πανω στο αντικείμενο σε λογιστικό γραφείο έχοντας καλύψει μεγάλο φάσμα των εργασιών που κανει ενα λογιστικό γραφείο.

θελω να κάνω μεταπτυχιακό,για να εχω έξτρα προσόντα σε οτιδηποτε εμφανιστεί στο μέλλον.αλλα και για δίκη μου ανάπτυξηπαμω στο αντικείμενο.

τι μεταπτυχιακό πιστεύετε πρεπει να κανω;

δεν εχω ασχοληθεί ποτε με μεταπτυχιακά και δεν εχω κάποιο μπούσουλα η κάποιο οδηγό.

σας Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων για τις γνώμες και τις προτάσεις σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanos7777777 είπε

Καλημερα σας,

εχω τελειώσει λογιστική,εργάζομαι ηδη 7 Χρονια πανω στο αντικείμενο σε λογιστικό γραφείο έχοντας καλύψει μεγάλο φάσμα των εργασιών που κανει ενα λογιστικό γραφείο.

θελω να κάνω μεταπτυχιακό,για να εχω έξτρα προσόντα σε οτιδηποτε εμφανιστεί στο μέλλον.αλλα και για δίκη μου ανάπτυξηπαμω στο αντικείμενο.

τι μεταπτυχιακό πιστεύετε πρεπει να κανω;

δεν εχω ασχοληθεί ποτε με μεταπτυχιακά και δεν εχω κάποιο μπούσουλα η κάποιο οδηγό.

σας Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων για τις γνώμες και τις προτάσεις σας.

Νομίζω υπάρχει ένα παρόμοιο θέμα που μπορείς να βοηθηθείς:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanos7777777 είπε

Καλημερα σας,

εχω τελειώσει λογιστική,εργάζομαι ηδη 7 Χρονια πανω στο αντικείμενο σε λογιστικό γραφείο έχοντας καλύψει μεγάλο φάσμα των εργασιών που κανει ενα λογιστικό γραφείο.

θελω να κάνω μεταπτυχιακό,για να εχω έξτρα προσόντα σε οτιδηποτε εμφανιστεί στο μέλλον.αλλα και για δίκη μου ανάπτυξηπαμω στο αντικείμενο.

τι μεταπτυχιακό πιστεύετε πρεπει να κανω;

δεν εχω ασχοληθεί ποτε με μεταπτυχιακά και δεν εχω κάποιο μπούσουλα η κάποιο οδηγό.

σας Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων για τις γνώμες και τις προτάσεις σας.

Ξεκιναμε απο το ειδος του μαστερ.Στην ελλαδα ζητανε πτυχιο κυριως ΑΕΙ αλλα και 4ετους ΤΕΙ και απο καποιο βαθμο πτυχιου και πανω.Τα περισσοτερα μαστερ εχουν διδακτρα απο 5000-8000.Στο εξωτερικο ζητανε πτυχιο ΑΕΙ με βαθμο πανω απο 6,5 IELTS πανω απο 6,5 και πολλες φορες GRE η GMAT.Το κοστος ειναι απο 6000-20000 συν την διαμονη (μιλαω για ΗΒ)Η λογιστικη ειναι μια ειδικοτητα που παντου ακολουθει τα διεθνη λογιστικα προτυπα αρα δεν διαφερει απο χωρα σε χωρα.Οι οποιες διαφοροποιησεις εχουν να κανουν με τον φορολογικο νομο καθε χωρας οπου και εκει οι βασικες αρχες ειναι ιδιες.Μην κανεις μαστερ στην λογιστικη δεν θα σου προσφερει επιπλεον τιποτα αλλο.Καλυτερα να επεκταθεις στα ασφαλιστικα και χρηματοοικονομικα τα οποια μπορεις να πουλας μεσω του λογιστικου γραφειου.Ιδιως ασφαλιστικα προιοντα γιατι για χρηματοοικονομικα θα απευθυνθει καποιος σε τραπεζα κυριως.Το real estate επισης ειναι κλαδος που μπορει να δουλεψει σε συνδιασμο με τα λογιστικα υπο μορφη συμβουλων στον πελατη αλλα και αγοραπωλησιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...