Προς το περιεχόμενο

Το PlayStation 4 ξεπέρασε τις 110 εκατομμύρια πωλήσεις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Looter είπε

Φίλε μου καλέ για ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ μιλάμε , δικαιολογείται και για ΕΝΑ(1) τίτλο η αγορά της μίας ή της άλλης κονσόλας... 

Παίρνεις και συ κάθε φορά κονσόλα μόνο για PRO/FIFA και 2K? :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, SakafliaC είπε

Παίρνεις και συ κάθε φορά κονσόλα μόνο για PRO/FIFA και 2K? :wub:

Δεν μπορώ να σου πω γιατί με παρακολουθούν και θα πέσει ΧΟΝΤΡΗ παντόφλα ... 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NamelessDead είπε

 

Οταν λες καινοτομια; Γιατι ΟΚ παιχνιδαρα το Last of Us αλλά δεν ειναι κατι που δεν εχουμε ξαναδει. Εν 3rd person action ειναι

Σιγά την παιχνιδάρα ρωτα κανένα πιο παλιό μια από τα ίδια 

Ειλικρινά περνάει αδιάφορο 

Τώρα αν είσαι 12 και αρχίζεις να παίζεις 

Ε ναι είναι καλό 

Επεξ/σία από makoylino
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coffeex είπε

Αυτά τα textures στο περιβάλλον μου φαίνονται εξωπραγματικά. Αν ισχύει αυτό που λένε στο ιντερνετ οτι τρεχει στο ps5 devkit 1440p/30fps 8k res texrures, αδυνατώ να πιστέψω ότι θα δούμε 8κ res textures σε 3d objects είτε στο ps5  είτε στο seriesX στα περιβάλλοντα των παιχνιδιών, στους 3d χαρακτήρες ίσως. Too good to be true, οψόμεθα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Αντε πάλι. Αυτά είναι πωλήσεις. Δες τις έγραψα πιο πάνω.

 

2 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Προφανώς μιλάμε για ενεργούς χρήστες. Οι συγκεκριμένες κονσόλες έχουν αρκετά χρόνια που βγήκαν και υπάρχουν και άλλα που επηρεάζουν τους ενεργούς χρήστες όπως υπηρεσίες σαν το gamepass και άλλες προσφορές απο τις κονσόλες άνα χρονικούς περιόδους. Άμα δεις λίγο τα chart, το playstation τη περίοδο Σεπτέμβριο 2019 μέχρι το Δεκέμβρη ήταν πρώτο παγκόσμια.

Στην Ελλάδα βέβαια είναι σταθερά πρώτο το playstation απο τότε που έχει στατιστικά το site.

Τι ακριβώς προσπαθείς να μας δείξεις, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.

Έχει πουλήσει πολλές περισσότερες κονσόλες η Sony και αυτό ακριβώς αμφισβήτησες νωρίτερα. Σου δείχνω ακριβώς ποια είναι η διαφορά και μιλάς για ποσοστά και ενεργούς χρήστες :unsure:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχει κάνει πωλήσεις έχει παιχνίδια το PS4 αλλά και μόνο που ξέρω ότι υπάρχει κονσόλα που τα 3rd party τα τρέχει πολύ καλύτερα κατά πολύ όμως δεν μπορώ τρελενομαι με αποτέλεσμα να ψηφήσω Xbox και να ενταχθώ στον μαγικό κόσμο του ...έχετε δει το red dead 2 πως τρέχει στο one x ?πραγματικα γέλασα όταν το είδα στο PS4 pro 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Τι ακριβώς προσπαθείς να μας δείξεις, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.

Έχει πουλήσει πολλές περισσότερες κονσόλες η Sony και αυτό ακριβώς αμφισβήτησες νωρίτερα. Σου δείχνω ακριβώς ποια είναι η διαφορά και μιλάς για ποσοστά και ενεργούς χρήστες :unsure:

Θέλω να "δείξω" ότι δεν είναι όλος ο κόσμος όπως η Ελλάδα, που 4 στους 5 που έχουν κονσόλα είναι playstation. Οι συνολικές πωλήσεις δεν λένε κάτι. Όπως έγραψα και πριν αυτά αλλάζουν και το τελευταίο διάστημα φαίνεται να υπάρχει αύξηση του ενδιαφέροντος γύρω απο xbox. Δεν ξέρω άμα παίζει ρόλο το gamepass ή κάτι άλλο. Στην Ελλάδα υπάρχει φανατικό κοινό της Sony που την ακολουθεί συνέχεια ανεξαρτήτως τι παίζει στον ανταγωνισμό.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράφει και στο άρθρο ο κόσμος περιμένει το 5, οπότε είναι λογικό να συγκρατούνται οι πωλήσεις του 4. Ίσως και αυτό να βοηθάει στην αύξηση του ενδιαφέροντος γύρω απ το xbox που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Trapper είπε

Τέταρτο παιχνίδι σε πωλήσεις για την κονσόλα, με περίπου 10 εκατομμύρια αντίτυπα δεν το λες και άπατο.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_PlayStation_4_video_games

Απατο δε το λες αλλα αμα αναλογιστείς τις πωλήσεις της κονσόλας τίποτα σπουδαίο, βλέπε τις πωλήσεις των AC και Pokemon SwSh στο switch που έχει τις μισές απ το ps4 και θα καταλάβεις τη διαφορά (και δε βαζω SSBU, MK8U και ZeldBotW λόγο που κυκλοφόρησαν και στο wiiU 😅) Πάντως τα πήγε πάρα πολύ καλά, μπράβο, αναμένουμε το 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν θέλω πολλά... ένα Driveclub 2 στο PS5 θέλω.

Ώστε να παρουμε μια γεύση από PS6 νωρίτερα από το κανονικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mastros7 είπε

εμ μετα πως να δωσει βαση στα smartphones ....  αφου βγαζει δις απο κει...

Τα 77 δισ. αφορούν όλο τον όμιλο, όχι μόνο το gaming τμήμα. Οι τελευταίες δύο ναυαρχίδες της είναι εξαιρετικές, αλλά έχουν υψηλή τιμή (η οποία δεν πέφτει) και δεν τα φέρνουν πολλά καταστήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, selin323 είπε

Η sony δεν εχει ανταγωνισμο απλα ,πια microsoft μονο λογια και μετριοτητες κραζει τον ευατο της ,σε οτι κανει ουτε μια καινοτομια κατι ξεχωριστω , το ps5. θα σπασει ολα τα ρεκορ , προπαραγγελεια οπως και to ps4 pro .!

Θα πάρει και την επόμενη επταετία την premiere league δηλαδή η Sony ? Ωχ σόρρυ μπερδεύτηκα νόμιζα μιλάγαμε για ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Θέλω να "δείξω" ότι δεν είναι όλος ο κόσμος όπως η Ελλάδα, που 4 στους 5 που έχουν κονσόλα είναι playstation. Οι συνολικές πωλήσεις δεν λένε κάτι. Όπως έγραψα και πριν αυτά αλλάζουν και το τελευταίο διάστημα φαίνεται να υπάρχει αύξηση του ενδιαφέροντος γύρω απο xbox. Δεν ξέρω άμα παίζει ρόλο το gamepass ή κάτι άλλο. Στην Ελλάδα υπάρχει φανατικό κοινό της Sony που την ακολουθεί συνέχεια ανεξαρτήτως τι παίζει στον ανταγωνισμό.

Κωλοτουμπας λιγο ε; 

Να θυμησω αρχικο σχολιο.

Ε καλά δεν έχουν μόνο στην Ελλάδα οι περισσότεροι ps4..

Παγκόσμια το ποσοστό είναι 58,68% xbox και 40,87% playstation...

Επόμενος απάντησες για τις πωλησεις...

Τωρα μας λες για χρηστες gamepass που προφανος οσοι εχουν xbox εχουν και gamepass αλλιως η κονσολα ειναι αχρηστη.

Στα αλλα στρατοπαιδα το online ειναι πολυ λιγοτερο προφανος γιατι τα δυνατα games τους δε χρειαζνται καποια συνδρομη.

Οποτε παμε παλι η Microsoft ερχετα 3η σε πωλησεις κονσολων.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...