Προς το περιεχόμενο

Viber: Σύντομα ομαδικές βιντεοκλήσεις με συμμετοχή έως 20 ατόμων


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Τώρα εως πόσοι μπορούν να μιλήσουν ταυτόχρονα; Μόνο ανα δύο; Και απο πότε θα ξεκινήσουν αυτό που ανακοίνωσαν; Γνωρίζει κανείς;

1 προς 1 μόνο (ήταν).

Απ' ότι βλέπω στο Android, το Play Store το έχει μέσα στις αλλαγές για την έκδοση που είναι διαθέσιμη από 5 του Μάη.

Edit: Τώρα που το βλέπω καλύτερα λέει "Calls up to 20 people"  , όχι "Video calls up to 20 people"... και σε όλα τα group μου βλέπω πως δεν έχω την επιλογή για κλήση video αλλά μόνο φωνητική.

Ίσως να θέλει όλοι στο group να έχουν την τελευταία έκδοση, ή ίσως να μην έχει γίνει διαθέσιμο ακόμη.

Επεξ/σία από mariosCS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την τηλεφωνία θα κάνουν άραγε κάτι ; Από οσες Voip πλατφόρμες έχω δοκιμάσει ειναι η χειρότερη ...

Ακόμα και στα επι πληρωμή πακέτα ..

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viber εντωμεταξυ μονο στην Ελλαδα ειναι mainstream, στον υπολοιπο πλανητη χρησιμοποιουν whatsapp, messenger οι πιο πολλοι. 

Και εχει και την χειροτερη ομιλια, βιντεο κληση και διαφημισεις για αυτοκολλητα να αγορασεις.. ο,τι να ναι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Δεν νομίζω να βολεύει να βλέπεις 20 άτομα στην οθόνη του κινητού σου, εκτός αν σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέγεις ποιους θα βλέπεις, ή αν εφαρμοστεί και στην εφαρμογή για Windows.

προφανώς θα βλέπεις στην οθόνη αυτόν που μιλάει όχι όλους μαζί, όπως γίνεται στο slack και στο go2meeting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, IgnoreThem είπε

ας φτιαξουν πρωτα την απλη συνομιλια 2 ατομων που ειναι τιγκα στις διακοπες κ μετα βλεπουν για βιντεοκλησεις 20

ξεκίνησε ως το καλύτερο για αυτό ακριβώς, και κατέληξε μακράν το χειρότερο. Ούτε που θέλω να σκεφτώ πώς θα είναι videocall με 20 άτομα. 

1 ώρα πριν, Radiatedsoul είπε

Και εχει και την χειροτερη ομιλια, βιντεο κληση και διαφημισεις για αυτοκολλητα να αγορασεις.. ο,τι να ναι 

Άραγε έχει κάνει ΕΝΑΣ αγορά για stickers? Και αν ναι, ΓΙΑΤΙ? 

Κατ'αρχήν είναι όλα άθλια... Τί να πω οκ... η κάθε εταιρεία με το business model της προφανώς..

18 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Δεν νομίζω να βολεύει να βλέπεις 20 άτομα στην οθόνη του κινητού σου, εκτός αν σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέγεις ποιους θα βλέπεις, ή αν εφαρμοστεί και στην εφαρμογή για Windows.

Γράφει το άρθρο ότι θα βλέπεις κάθε φορά μόνο αυτόν που μιλάει. Κάπως έτσι κάνει και το Zoom (αν και είναι για desktop αυτό που έχω δει), τους δείχνει όλους μικρούς και έχει κεντρικό πρόσωπο αυτόν που μιλάει. Σίγουρα δεν είναι πολύ βολικό αλλά κάπως θα βλέπεις έστω αυτόν που μιλάει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας διορθώσουν για αρχή και τα προβλήματα με τις καθυστερημένες ειδοποιήσεις στο κινητό, που αρκετές φορές έρχεται μήνυμα και το βλέπουμε μια μέρα μετά, ας διορθώσουν την κλήση μεταξύ δύο ατόμων, και μετά προχωράνε παρακάτω. Σαν να λέμε δεν ξέρουμε καλά καλά το αλφάβητο και θέλουμε να γράψουμε και από πάνω 😁!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mult1C0r3Cpu είπε

Ας διορθώσουν για αρχή και τα προβλήματα με τις καθυστερημένες ειδοποιήσεις στο κινητό, που αρκετές φορές έρχεται μήνυμα και το βλέπουμε μια μέρα μετά, ας διορθώσουν την κλήση μεταξύ δύο ατόμων, και μετά προχωράνε παρακάτω. Σαν να λέμε δεν ξέρουμε καλά καλά το αλφάβητο και θέλουμε να γράψουμε και από πάνω 😁!

KAI ΣΕ ΣΕΝΑ?????? Νόμιζα είναι μόνο σε μένα αυτό.... έχω χάσει άπειρες φορές μηνύματα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, polaki είπε

KAI ΣΕ ΣΕΝΑ?????? Νόμιζα είναι μόνο σε μένα αυτό.... έχω χάσει άπειρες φορές μηνύματα.. 

Δυστυχώς και σε εμένα, καθώς και φίλοι και γνωστοί μου έχουν περιγράψει παρόμοιο πρόβλημα. Στο What's App επί παραδείγματι (στο κινητό, στον υπολογιστή δεν είναι τόσο καλό, ειδικά στο κομμάτι των ειδοποιήσεων), υποκειμενικά τουλάχιστον αλλά και από γνωστούς που ξέρω, δεν συμβαίνει αυτό.

Επεξ/σία από Mult1C0r3Cpu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και γερμανική εφαρμογή,έχει δώσει φαπα στις εταιρίες κινητης  που χρεώνουν ότι τους κατεβαινει......

Πλέον με το φιλικό περιβάλλον γράφουμε μόνο Viber.

Κάπως σπανιοτερα κάνω κλήση μέσω wifi..    

Δοκίμασα και κλήση με χρεωση και είναι όντος ξεφτυλα σε κόστος,τσάμπα!!!!!!

*Όταν σας παρουσιάζει θεματακια ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΓΙΑ update.......

Κάθε φορά που βγάζει θέματα έχουν ανεβάσει update.....🤣😂🤣😂🤣

Προφανώς το κάνουν επίτηδες.....

Επεξ/σία από alexioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ γιατί νόμιζα ότι ιδρύθηκε από (4) Ισραηλινούς το 2010 και εξαγοράστηκε από Ιάπωνες (Rakuten) το 2014 και κατέληξε το 2017 να εδρεύει στο Λουξεμβούργο. Τα γραφεία του βρίσκονται στο Άμστερνταμ, τη Βαρκελώνη, το Μπρεστ, το Κίεβο, το Λονδίνο, τη Μανίλα, το Μινσκ, τη Μόσχα, το Παρίσι, το Σαν Φρανσίσκο, τη Σιγκαπούρη, τη Σόφια, το Τελ Αβίβ και το Τόκιο. Είναι λίγο-πολύ απλωμένο σε όλο τον κόσμο, εκτός Αφρικής και Αυστραλίας.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Εγώ γιατί νόμιζα ότι ιδρύθηκε από (4) Ισραηλινούς το 2010 και εξαγοράστηκε από Ιάπωνες (Rakuten) το 2014 και κατέληξε το 2017 να εδρεύει στο Λουξεμβούργο. Τα γραφεία του βρίσκονται στο Άμστερνταμ, τη Βαρκελώνη, το Μπρεστ, το Κίεβο, το Λονδίνο, τη Μανίλα, το Μινσκ, τη Μόσχα, το Παρίσι, το Σαν Φρανσίσκο, τη Σιγκαπούρη, τη Σόφια, το Τελ Αβίβ και το Τόκιο.

Ακριβώς!

https://en.wikipedia.org/wiki/Viber

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...