Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικο λογαρισμο Εθνικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους. 

Πηγα απο την Εθνικη σημερα να ανοιξω ενα λογαριασμο χρεωστικης καρτας να το εχω σαν φοιτητης, και τελος παντων μου λεει οτι θελει 35€, και ρωταω, αυτα τα 35€ μενουν; Μου λεει πανε στο ταμιευτηριο σε δαπανες (Προστασια Λογαρισμου και μπλα μπλα), αρα λεω δεν μπορω να τα ξοδεψω; και μου λεει ξανα πανε στο ταμιευτηριο για δαπανες λογαριασμου.

Τι φαση ρε μαγκες; Εγω νομιζα οτι ειναι δωρεαν να ανοιξεις λογαριασμο, ολοι οι φιλοι μου που γνωριζω τζαμπα τον ανοιξαν. Αν μπορει να βοηθησει καποιος να καταλαβω τι φαση και αν γινεται να ανοιξω λογαριασμο καπως χωρις να δωσω ασκοπα 35€ θα το εκτιμουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελιδα της Εθνικης δεν αναφερεται κατι τετοιο ως προυποθεση:

https://www.nbg.gr/el/retail/deposits/current-accounts/current-account#tab-3

Μαλλον ηθελε να σου σπρωξει καποιο ασφαλιστικο προιον για να παρουν bonus καποια στελεχη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, asmilon είπε

Στην σελιδα της Εθνικης δεν αναφερεται κατι τετοιο ως προυποθεση:

https://www.nbg.gr/el/retail/deposits/current-accounts/current-account#tab-3

Μαλλον ηθελε να σου σπρωξει καποιο ασφαλιστικο προιον για να παρουν bonus καποια στελεχη....

Μαλλον ρε φιλε, διοτι απ'οσο ξερω και γω απο φιλους κλπ κανεις ποτε δεν πληρωσε για να ανοιξει λογαριασμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα πχ η Alpha Bank ζηταει ελαχιστο 300€ για να ανοιξει λογαριασμο:

https://www.alpha.gr/el/idiotes/katatheseis/logariasmoi-katatheseon/alpha-tamieutirio

αλλα τα χρηματα ειναι διαθεσιμα σε εσενα να τα σηκωσεις αμεσα αν θες. Τωρα αυτο προφανως ειναι ασφαλιστικο προιον και απο οτι καταλαβαινω ειναι πρακτικη που εφαρμοζουν ολες οι τραπεζες για να αυξησουν τα κερδη τους, αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο να το παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ προσοχη με τα διάφορα "πακετακια" που πανε να σου πλασάρουν σαν υποχρεωτικά. 

Εχω χασει την καρτα μου. Παω στην τράπεζα για να βγαλω νεα.

Αφου η διαδικασία έκδοσης νεας κάρτας φτάνει στο τέλος της,μου λεει η υπάλληλος πως πρεπει να πληρώσω 35 ευρώ σαν ασφάλεια κινητου,πορτοφολιου,χαρτοφύλακα, κλειδιών.

Της λεω δεν θελω,ευχαριστω πολυ.

Επιμένει πως ολοι το κάνουν και πλεον γίνεται σε κάθε νεα εκδοση κάρτας. 

Συνεχιζω να ρωτάω αν είναι υποχρεωτικό και επιμένω πως δεν το θέλω. Να μην τα πολυλογώ ,με ικανότητα ηθοποιού και διπλωμάτη ταυτοχρονα(προσέχοντας παρα πολύ την καθε κουβέντα της,ωστε να μην πει ΨΕΜΜΑΤΑ) με πειθει να πληρωσω το 35αρι.

Ύστερα, διαβάζοντας σπιτι το πολυσελιδο συμβόλαιο πολυ προσεκτικά, ανακαλύπτω, πως, φυσικά, δεν ηταν υποχρεωτικό. 

Την αλλη μερα στην τράπεζα κατευθείαν, μας ακουσαν ολοι οι πελατες και οι υπάλληλοι, με συνόδευσαν στον διευθυντή, μου επέστρεψαν το 35αρι και ακυρωθηκε το συμβόλαιο. 

Πολυ προσοχη.είναι λαμογια που βγάζουν ποσοστά στις πλατες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, giorgos04 είπε

Πολυ προσοχη με τα διάφορα "πακετακια" που πανε να σου πλασάρουν σαν υποχρεωτικά. 

Εχω χασει την καρτα μου. Παω στην τράπεζα για να βγαλω νεα.

Αφου η διαδικασία έκδοσης νεας κάρτας φτάνει στο τέλος της,μου λεει η υπάλληλος πως πρεπει να πληρώσω 35 ευρώ σαν ασφάλεια κινητου,πορτοφολιου,χαρτοφύλακα, κλειδιών.

Της λεω δεν θελω,ευχαριστω πολυ.

Επιμένει πως ολοι το κάνουν και πλεον γίνεται σε κάθε νεα εκδοση κάρτας. 

Συνεχιζω να ρωτάω αν είναι υποχρεωτικό και επιμένω πως δεν το θέλω. Να μην τα πολυλογώ ,με ικανότητα ηθοποιού και διπλωμάτη ταυτοχρονα(προσέχοντας παρα πολύ την καθε κουβέντα της,ωστε να μην πει ΨΕΜΜΑΤΑ) με πειθει να πληρωσω το 35αρι.

Ύστερα, διαβάζοντας σπιτι το πολυσελιδο συμβόλαιο πολυ προσεκτικά, ανακαλύπτω, πως, φυσικά, δεν ηταν υποχρεωτικό. 

Την αλλη μερα στην τράπεζα κατευθείαν, μας ακουσαν ολοι οι πελατες και οι υπάλληλοι, με συνόδευσαν στον διευθυντή, μου επέστρεψαν το 35αρι και ακυρωθηκε το συμβόλαιο. 

Πολυ προσοχη.είναι λαμογια που βγάζουν ποσοστά στις πλατες μας.

Αστα να πανε φιλε, τι τραπεζα αν επιτρεπεται; Εθνικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thessalonikios17 είπε

Πηγα απο την Εθνικη σημερα να ανοιξω ενα λογαριασμο χρεωστικης καρτας να το εχω σαν φοιτητης, και τελος παντων μου λεει οτι θελει 35€, και ρωταω, αυτα τα 35€ μενουν; Μου λεει πανε στο ταμιευτηριο σε δαπανες (Προστασια Λογαρισμου και μπλα μπλα), αρα λεω δεν μπορω να τα ξοδεψω; και μου λεει ξανα πανε στο ταμιευτηριο για δαπανες λογαριασμου.

Κάνε καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην εθνική ανοιξα πριν 2 χρονια, μου ζητησαν ενα ποσο να βαλω μεσα για αρχή εβαλα 20 ευρω τα οποία περα απο κατι λεπτά του ευρω που  κρατήθηκαν εμειναν μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...