Προς το περιεχόμενο

Το Halo 2: Anniversary κυκλοφορεί για PC στις 12 Μαΐου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12 Μαΐου θα διατεθεί για PC το Halo 2: Anniversary ως μέρος της γνωστής συλλογής παιχνιδιών «The Master Chief Collection».

Η συλλογή συνολικά αποτελείται από τους τίτλους Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach και Halo 4 με περισσότερες από 120 χάρτες multiplayer και 67 αποστολές campaign.

Η συλλογή αναπτύχθηκε από την 343 Industries σε συνεργασία με άλλα στούντιο με το publishing να γίνεται από την Xbox Game Studios.

Το Halo 2: Anniversary είναι το 2ο παιχνίδι που θα κυκλοφορήσει για την πλατφόρμα PC από την συλλογή. Η remastered έκδοση του Halo 2 είχε κυκλοφορήσει ως μέρος του «original release» της Master Chief Collection για το Xbox One πριν από έξι περίπου χρόνια (2014). Η έκδοση Anniversary διαθέτει βελτιωμένα γραφικά, υφές και ανάλυση rendering ωστόσο έχει νέα cutscenes από την Blur Studios κ.ά.

Το Halo 2: Anniversary θα διατεθεί μέσω του Steam, του Microsoft Store και του Xbox Game Pass στις 12 Μαΐου πλαισιώνοντας τα Halo: Reach και Halo: Combat Evolved Anniversary. Θα χρειαστεί αρκετό διάστημα ακόμη ωσότου ολοκληρωθεί η συλλογή για PC, από την οποία απουσιάζουν ακόμη τα Halo 3, Halo 3: ODST και Halo 4 αν και η Microsoft έχει πει ότι θα κυκλοφορήσουν όλα πριν αλλάξει η χρονιά.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φανατικός υποστηρικτής του Halo.Θυμάμαι το μακρινό 2003 που πήρα στα χέρια μου έναν από τους πρώτους τίτλους που έπαιξα σε κονσόλα ...σαν να ήταν χθες.Ώρες ατελείωτες σε solo κ split screen multiplayer με παρέα.Το 360 ποτέ δεν το πήρα ...πήρα όμως το xbox one και ένας από τους λόγους ήταν οι επόμενες κυκλοφορίες από το halo 3 και ύστερα που δεν είχα παίξει.1st day ξεκίνησα από halo 1 και το πήγα σερί μέχρι και το 5.

Όμως με ενοχλεί που η Μs εκμεταλλεύεται την επιτυχία του τίτλου ,για να βάλει στο ταμείο της κι άλλα κέρδη ,ξεζουμίζοντας εις βάρος του story της σειράς και με το να κυκλοφορεί τον τίτλο στο pc μετά από ΧΡΟΝΙΑ μετα την κυκλοφορία τους στο xbox .Το βρίσκω κωμικοτραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις πολύ αγαπημένες μου σειρές και σίγουρα το αγαπημένο μου Halo. Το φαντάζομαι μόνο τι απόλαυση θα είναι με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο και ανατριχιάζω!

15 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Όμως με ενοχλεί που η Μs εκμεταλλεύεται την επιτυχία του τίτλου ,για να βάλει στο ταμείο της κι άλλα κέρδη ,ξεζουμίζοντας εις βάρος του story της σειράς και με το να κυκλοφορεί τον τίτλο στο pc μετά από ΧΡΟΝΙΑ μετα την κυκλοφορία τους στο xbox .Το βρίσκω κωμικοτραγικό.

Το Halo 2 είχε κυκλοφορήσει και στα Pc λίγο μετά την κυκλοφορία του στο πρώτο Xbox. Αν μιλάς για την MCC, λογικό που δεν την βγάλανε στο Pc, μην ξεχνάμε ότι βγήκε η συλλογή σαν αποκλειστικό της κονσόλας μια περίοδο που το Xbox δεν είχε να δείξει τίποτα και δεν είχε σημαντικό λόγο ο πελάτης να το αγοράσει.

Τώρα, στο σημείο που έχει φτάσει το Game Pass, είναι η κατάλληλη περίοδος να μεταφέρει σιγά σιγά όλα τα Halo στο GamePass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το παίζεις στο steam για κάθε achievement που κερδίζεις, βγαίνει και το αντίστοιχο στο ui της microsoft. Γνωρίζεις αν γίνεται το αντίθετο; Δηλαδή αν το παίζεις από το microsoft store να ξεκλειδώνουν και τα achievements στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

Θα το βάλουν στο pass? Ένα ολόκληρο ευρώ έχω δώσει, ο,τι προλάβω

Λογικά θα περάσει στη Master Chief Collection που διατίθεται free στο Gamepass όπως και το Halo Reach που έκανε ένα Massive 60GB update!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, logistoulis είπε

Θα το βάλουν στο pass? Ένα ολόκληρο ευρώ έχω δώσει, ο,τι προλάβω

Οχι μονο το 2 θα βάλουν αλλά θα μπεί και το Halo 3*, Halo Odst* και Halo 4*!! (*Οταν βγούν,μέσα στο 2020 έχουν πει πάντως ολα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρυσές καμένες εποχες έπαιζα με τον ξάδερφο μου σε 14 sony σε split ολοι καναν αλλαγη του χρονου κλπ εμεις τερματιζαμε το Halo 2 αμα σου αρεσει το παιχνίδι δεν σε νοιάζει τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μπερδευτει. Εαν θελει καποιος να ξεκινησει με τα Halo παιχνιδια στον υπολογιστη, με ποιο παιχνιδι και ποια εκδοση θα ξεκινησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Luxx είπε

Επειδη εχω μπερδευτει. Εαν θελει καποιος να ξεκινησει με τα Halo παιχνιδια στον υπολογιστη, με ποιο παιχνιδι και ποια εκδοση θα ξεκινησει;

To Halo Reach είναι prequel του πρώτου άρα πας HALO REACH,  HALO COMBAT EVOLVED, HALO 2 eg , αν δεν κάνω λάθος.

Μπήκε στην Master Chief Collection με ένα Update των 22GB, εμένα δεν το έκανε αυτόματα και ας έχω auto τα game updates, μπήκα στην καρτέλα του παιχνιδιού και το βρήκα.

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...