Προς το περιεχόμενο

Αγορά Εκτυπωτή ετικετών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω έναν εκτυπωτή ετικετών για προϊόντα σε ράφια(όχι για όλα τα προϊόντα, αλλά για λίγα). Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιον που να αξίζει;

Γνωρίζω για τους Zebra ότι είναι καλοί και σκυλιά γενικώς, αλλά 250€ για να εκτυπώνω ταμπελακια από καπρίτσιο, μου φαίνονται κάπως. Αν αξίζει όμως θα τα δώσω..

Και κάτι άλλο, αυτοί παίρνουν μελάνια;

Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι εκτυπωτές ετικετών παίρνουν ειδικές μελανοταινίες.

Αν δεν θέλεις να τυπώνεις πολλές ετικέτες δες αν υπάρχει στο εμπόριο το μέγεθος ετικέτας που θες σε χαρτί Α4 και πάρε ένα απλό εκτυπωτή

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να εκτυπώνω από το εμπορικό πρόγραμμα του καταστήματος και δεν ξέρω αν με βολεύει με αυτο η κόλλα Α4 με αυτοκόλλητο. Αυτό τώρα είναι θέμα του προγραμματιστή του προγράμματος μου. Θεώρησα ότι είναι πιο ευκολία η μπαρκοτιερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι.
αλλά είναι και ακριβή με ακριβά αναλώσιμα.  Γιατί δεν μιλάς με τον προγραμματιστή σου, κάτι θα ξέρει  παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι zebra είναι όντως οι καλύτεροι που μπορείς να πάρεις και όπως είπες σκυλιά. Κάνουν θερμική εκτύπωση, που σημαίνει δεν χρειάζεται μελάνια ή κάποιο αναλώσιμο, πέρα από τις ταινίες, που το κόστος είναι πολύ μικρό.

Στην εταιρία που είμαι τώρα, υπάρχουν κάποια μοντέλα που είναι 20+ χρονών και δουλεύουν ακόμα κανονικά. 

Επειδή χρειάστηκε να πάρουμε κάποιες καινούργιες πριν κάτι μήνες, πήγαμε σε αυτές και δεν είδα να έχουν κάποιο πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ακούγεται και αυτή και η διαφορά τους δεν είναι μεγάλη, αν αξίζει θα την δώσω την διαφορά μα είναι μικρή.

Οι brother που είναι και οικονομικοί τι λένε, εκτός του έχουν ακριβά αναλώσιμα; Είναι πολύ πιο φθηνοί από τους zebra. Μπορείς να εκτυπώσεις σε διάφορα μεγέθη απ'ότι είδα όπως και στους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/5/2020 στις 11:57 ΜΜ, Partet είπε

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω έναν εκτυπωτή ετικετών για προϊόντα σε ράφια(όχι για όλα τα προϊόντα, αλλά για λίγα). Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιον που να αξίζει;

Γνωρίζω για τους Zebra ότι είναι καλοί και σκυλιά γενικώς, αλλά 250€ για να εκτυπώνω ταμπελακια από καπρίτσιο, μου φαίνονται κάπως. Αν αξίζει όμως θα τα δώσω..

Και κάτι άλλο, αυτοί παίρνουν μελάνια;

H υπογραμμισμένη φράση πόσα ακριβώς προϊόντα αφορά και ανά ποιό χρονικό διάστημα θα αλλάζουν τα ταμπελάκια ;;;
Aν είναι για 10-20 είδη και να αλλάζουν 1 φορά τυο 6μηνο καλύτερα κάντα με το χέρι.

Οι Zebra μπορούν να τυπώσουν κατευθείαν επάνω σε ειδικό θερμικό ταμπελάκι ή σε κανονικό καρτελάκι από χαρτί με μελανοταινία.
Eξίσου καλοί είναι οι Dymo και οι ICS.
Επίσης, όλοι αυτοί οι εκτυπωτές μπορούν να εκτελέσουν και άλλου είδους εκτυπώσεις, π.χ. δωροεπιταγές για πελάτες αν έχεις πρόγραμμα loyalty, ή κάρτες πελατών.
Το βασικό είναι ότι μπορούν να εκτυπώσουν και barcode που χρειάζεται αν έχεις φορητά τερματικά για παραγγελιολειψία ή απογραφή.

Πριν διαλέξεις όμως τον σημαντικότερο ρόλο θα τον καθορίσει το εμπορικό πρόγραμμα που έχεις διότι μέσα από αυτό θα γίνεται η εκτύπωση και οι προγραμματιστές του θα σε ενημερώσουν με ποιόν ή ποιούς εκτυπωτές το έχουν συνδέσει.

 

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειμαι υπερ των zebra. δουλευα πριν πολλα χρονια στε ταιρεια που τους εκανε εισαγωγη. μπορω να πω οτι ηταν σκυλια. μηδενικες βλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...