Προς το περιεχόμενο

Αγγλικά εξ αποστάσεως ( Proficiency)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει ασχοληθεί κανείς? αξίζει?

πόσο εφικτό είναι μόλις σε 8 μήνες? 

 

έχω βρει στο  https://online.edu.gr/programs/english-online/  Proficiency στα 550 ευρώ σε 8 μήνες με επιτυχία αναφέρει 2018/2020 100%

 

τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτό που λες δεν ξέρω, αλλά εγώ με ένα δίωρο μάθημα την εβδομάδα μέσω zoom (πολύ πριν το μάθει όλος ο ντουνιάς) και γύρω στις 4-5 ώρες διάβασμα εβδομαδιαίως, το πήρα σε 7 μήνες (Michigan). 

Είναι όλα θέμα διάθεσης, επιμονής και αποφασιστικότητας. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέει proficiency για ΑΣΕΠ. Μήπως εννοεί κάποια πιστοποίηση επιπέδου C1/C2 που ανΓνωριζεται από το ΑΣΕΠ; Ειδάλλως σε ποιο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας αναφέρεται η τιμή;; CPE; Michigan proficiency; Ποιο;

Επεξ/σία από marmagia
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μήπως εννοεί κάποια πιστοποίηση επιπέδου C1/C2 που ανΓνωριζεται από το ΑΣΕΠ; Ειδάλλως σε ποιο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας αναφέρεται η τιμή;; CPE; Michigan proficiency; Ποιο;

Αν θες, διατύπωσε ξανά αυτό που γράφεις, δεν κατάλαβα τίποτα από όσα γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Για αυτό που λες δεν ξέρω, αλλά εγώ με ένα δίωρο μάθημα την εβδομάδα μέσω zoom (πολύ πριν το μάθει όλος ο ντουνιάς) και γύρω στις 4-5 ώρες διάβασμα εβδομαδιαίως, το πήρα σε 7 μήνες (Michigan). 

Είναι όλα θέμα διάθεσης, επιμονής και αποφασιστικότητας. 

διάθεση υπάρχει εννοείται

26 λεπτά πριν, marmagia είπε

Λέει proficiency για ΑΣΕΠ. Μήπως εννοεί κάποια πιστοποίηση επιπέδου C1/C2 που ανΓνωριζεται από το ΑΣΕΠ; Ειδάλλως σε ποιο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας αναφέρεται η τιμή;; CPE; Michigan proficiency; Ποιο;

λεει:

Εξετάσεις για:

CAMBRIDGE, MICHIGAN, P.T.E – EDEXCEL, City & Guilds, IELTS, TOEFL, TOEIC, ΚΠΓ, MSU, LRN και όλοι οι τίτλοι που αναγνωρίζονται από τον Α.Σ.Ε.Π.

 

άρα κατόπιν συνεννόησης φαντάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ρεσπεψτ είπε

διάθεση υπάρχει εννοείται

Ωραία. Εφόσον υπάρχει, η τιμή φαίνεται καλή. Εμένα με έναν πρόχειρο υπολογισμό, μου κόστισε περί τα 800€ (μόνο τα μαθήματα / χωρίς βιβλία και εξέταστρα).

Τσέκαρε αν σε αυτή την πλατφόρμα, τα μαθήματα θα είναι μαγνητοσκοπημένα ή θα κανονίζεις ζωντανό μάθημα με καθηγητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ωραία. Εφόσον υπάρχει, η τιμή φαίνεται καλή. Εμένα με έναν πρόχειρο υπολογισμό, μου κόστισε περί τα 800€ (μόνο τα μαθήματα / χωρίς βιβλία και εξέταστρα).

Τσέκαρε αν σε αυτή την πλατφόρμα, τα μαθήματα θα είναι μαγνητοσκοπημένα ή θα κανονίζεις ζωντανό μάθημα με καθηγητή.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αλλάξει όνομα πλεον:

https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/linguaskill/

Το ειχα δωσει περσι τον Ιουνιο γιατι χρειαζομουν τουλαχιστον C1 να κανω αιτηση σε μεταπτυχιακο. Δινεις reading/language, listening και αναλογα με το πως γραψεις σε κατατάσουν απο A1 μεχρι C2. Εδωσα χωρις προετοιμασια, εκανα μονο το τεστ που εχει στο σαιτ, και πηρα το C1 (για 3% εχασα το C2, τελειωνοντας 45 λεπτα νωριτερα γιατι ειχα δουλεια). Ολοι οι αλλοι που το εδιναν το θελανε για ΑΣΕΠ οποτε σιγουρα αναγνωριζεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zenwalk23 είπε

Εχει αλλάξει όνομα πλεον:

https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/linguaskill/

Το ειχα δωσει περσι τον Ιουνιο γιατι χρειαζομουν τουλαχιστον C1 να κανω αιτηση σε μεταπτυχιακο. Δινεις reading/language, listening και αναλογα με το πως γραψεις σε κατατάσουν απο A1 μεχρι C2. Εδωσα χωρις προετοιμασια, εκανα μονο το τεστ που εχει στο σαιτ, και πηρα το C1 (για 3% εχασα το C2, τελειωνοντας 45 λεπτα νωριτερα γιατι ειχα δουλεια). Ολοι οι αλλοι που το εδιναν το θελανε για ΑΣΕΠ οποτε σιγουρα αναγνωριζεται.

Κόστος? Writing? Και δίνει από το σπίτι σου Δλδ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zenwalk23 είπε

Εχει αλλάξει όνομα πλεον:

https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/linguaskill/

Το ειχα δωσει περσι τον Ιουνιο γιατι χρειαζομουν τουλαχιστον C1 να κανω αιτηση σε μεταπτυχιακο. Δινεις reading/language, listening και αναλογα με το πως γραψεις σε κατατάσουν απο A1 μεχρι C2. Εδωσα χωρις προετοιμασια, εκανα μονο το τεστ που εχει στο σαιτ, και πηρα το C1 (για 3% εχασα το C2, τελειωνοντας 45 λεπτα νωριτερα γιατι ειχα δουλεια). Ολοι οι αλλοι που το εδιναν το θελανε για ΑΣΕΠ οποτε σιγουρα αναγνωριζεται.

ψάχνω κάποιο να μην έχει προφορικά γιατι δυσολεύομαι πολύ να τα μιλήσω. ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

ψάχνω κάποιο να μην έχει προφορικά γιατι δυσολεύομαι2 πολύ να τα μιλήσω. ευχαριστώ

Χωρίς προφορικά και να είναι και proficiency (C2), χλωμό το κόβω. Τι σόι δηλαδή, άριστη γνώση χωρίς την εξέταση speaking θα είναι αυτή (αν υπάρχει και τέτοιο), ένας Θεός ξέρει. Το bulats από την άλλη, βλέπω βέβαια ότι το παρέχει. Δεν γνωρίζω καν την αξιοπιστία του, οπότε δεν μπορώ να πάρω θέση. Απλά μου φαίνεται κουλό. 

Εν πάση περιπτώσει, αν θες πολύ καλή γνώση και χωρίς προφορικά, δες το TOEIC. Αυτό είχα δώσει και πάρει (με σκορ για C2 αλλά ο ΑΣΕΠ το βλέπει μόνο μέχρι C1), πριν το proficiency. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...