Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Μεταπτυχιακό στο HR και ειδικά για το Heriot Watt University


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Αυτό το διάστημα ψάχνομαι για να κάνω μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Ανθρωπίνου Δυναμικού το λεγόμενο ΗR.

Έχω βρει διάφορα από Δημόσια Πανεπιστήμια π.χ. Οικονομικό Αθήνας, ΠΑΜΑΚ(δύσκολα σε παίρνουν ειδικά αν δεν ανήκεις από το προπτυχιακό σου στον τομέα της Διοίκησης ή αν δεν έβγαλες το ίδιο πανεπιστήμιο) αλλά και ιδωτικά π.χ. Alba ( τα δίδακτρα είναι εξωφρενικά).

Τώρα τελευταία είδα όμως ένα μεταπτυχιακό στο HR μέσω του icon college το οποίο συνεργάζεται με το Edinburgh Business School του Heriot Watt University και μπορείς να το κάνεις εξαποστάσεως και γράφουν ότι παίρνεις κανονικά αναγνωρισμένο πτυχίο από το ίδιο το πανεπιστήμιο σαν να είσαι εκεί και να παρακολουθείς δια ζώσης( είδα οτι το αναγνωρίζει και ο ΔΟΑΤΑΠ)  .

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει το εν λόγω μεταπτυχιακό; Να μου πει αν ισχύουν αυτά που γράφουν ή αν υπάρχει κάποια παγίδα καθώς υπάρχει μεσάζοντας ( το icon college), να μου πει τιμές διδάκτρων και οτίδηποτε άλλο μπορεί να μου διαφεύγει;;;

Επίσης θέλω να ακούσω και γνώμες από γνώστες του αντικειμένου προς τα που να κατευθυνθώ. Για απορρόφηση αναγνωρισιμότητα και κύρος σε ποιο πανεπιστήμιο θα έπρεπε να προσπαθήσω να εισαχθώ....

Σας ευχαριστώ πολύ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...