Προς το περιεχόμενο

3 στον αέρα S03E35: Akazoo, Skroutz, Couriers, OTE και...iPhone SE


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την καραντίνα να συνεχίζεται, οι ειδήσεις από το χώρο της τεχνολογίας δεν λείπουν.

Πρώτη είναι αυτή που δημοσιεύθηκε πριν λίγες ώρες, η είσοδος της CVC Capital Partners στο Skroutz.gr, μιας από τις μεγαλύτερες εταιρείες διαχείρισης επενδύσεων παγκοσμίως, μια κίνηση που γίνεται εν μέσω πανδημίας.

Στην αντιπέρα όχθη, αίσθηση έχει προκαλέσει η έκθεση του αμερικανικού fund QCM για την πραγματική οικονομική κατάσταση της Akazoo, εταιρείας ελληνικών συμφερόντων που δραστηριοποιείται στο χώρο της streaming μουσικής. Η τεράστια αύξηση στην κίνηση των ηλεκτρονικών καταστημάτων αντικατοπτρίζεται με ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία και στις δύο ξεχωριστές ανακοινώσεις του κ. Χρήστου Καλογεράκη, του επικεφαλής του νέου σχήματος στο οποίο ανήκουν τα καταστήματα της Public και της Media Markt. 

Στα επόμενα θέματα συζήτησης, περιλαμβάνεται η πρόσφατη ενημέρωση από τον κ. Μιχάλη Τσαμάζ για την κατάσταση του Ομίλου ΟΤΕ και οι κινήσεις που έχουν γίνει κατά την περίοδο της πανδημίας, αλλά και τη συμπεριφορά των καταναλωτών. Κλείνουμε με σχολιασμό των νέων smartphone, αυτό της σειράς Honor 30 και φυσικά του iPhone SE που έχει δημιουργήσει αίσθηση.

 
Αναλυτικά

01:43-  Skroutz
07:22 - Akazoo
15:30 - Public
17:10 - Couriers
24:39 - Μηνύματα χρηστών
26:45 - OTE
34:20 - iPhone SE
42:50 - Honor 30 Series
46:00 - Games

Το podcast "3 στον Αέρα" είναι διαθέσιμο σε πολλές υπηρεσίες όπως το Anchor, Apple Podcasts, Google Podcasts, στο Spotify και στο YouTube με βίντεο!

spotify.png.a5c0d5c93af81a756d8a54b6f0549813.png  1710317129_applepodcasts.png.70ffc73210acdbb69e6be0ebb61d5578.png      google-podcasts-logo-transparent.png.49b0e8859f95838f7568138039aae74f.png

   youtube.png 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Podcast πάντως δεν το εμφανίζει ακόμα. Τελευταίο επεισόδιο έχει αυτό της προηγούμενης εβδομάδας.

 

Άκυρο· όλα καλά.

Επεξ/σία από Nix_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικαταβολή μέχρι να βάλουν μυαλό στις διαθεσιμότητες

Μην λέμε ότι θέλουμε... ας μάθουν να δουλεύουν σαν επαγγελματιες και μετά βλέπουμε για της παραγγελίες μην το παραχεσουμε το θέμα άλλο έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Μου έτυχε να έρθει κούριερ στις 19:00 να μην χτυπήσει και να γράψει ότι ήρθε στη13:00 

2. Από άλλη εταιρία κούριερ, να μην μου το φέρνουν σπίτι επειδή το κατάστημα απέχει περίπου 15 λεπτά με τα πόδια

3. Η αντικαταβολή ισχύει σε πολλές χώρες όπως η Γερμανία, ποσο μάλλον σ εμάς που το ποσοστό που φοβάται ν αγοράσει online είναι σχετικά μεγάλο. 

Επεξ/σία από ignome4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να πω πως αυτός ο ιός τελικά είναι ένα μεγάλο πάτημα για πάρα πολλές εταιρίες να επωφεληθούν μέσα από online shopping κ.τ.λ . Ίσως ένα μεγάλο χρηματοοικονομικο παγκόσμιο κράχ. Τι να πω , το ζήσαμε και αυτό . Ας βγούμε με υγεία από δω πέρα και όλα καλά 👌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2020 στις 7:47 ΜΜ, ignome4 είπε

1. Μου έτυχε να έρθει κούριερ στις 19:00 να μην χτυπήσει και να γράψει ότι ήρθε στη13:00 

2. Από άλλη εταιρία κούριερ, να μην μου το φέρνουν σπίτι επειδή το κατάστημα απέχει περίπου 15 λεπτά με τα πόδια

Kai λίγα λές ...

Στην Αθήνα, δεν εχω παρει πακέτο με courier  απροβλημάτιστα ούτε μια φορά!

Στην επαρχία είναι καλύτερα, γιατι ξέρουν ότι τους ξέρεις και θα τους βρίσεις προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...