Προς το περιεχόμενο

utorrent και μνημη προβλημα στο κατεβασμα


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας παιδια χριστος ανεστη βλεπω το ακολουθω τι μπορω να κανω ;

utorrent η διαθεσιμη μνημη δεν επαρκει για την ολοκληρωση αυτη της αιτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι πιο λεπτομερής. Τι κάνεις και βγαίνει αυτό το μήνυμα; Εκτελείς την εφαρμογή; Προσπαθείς να προσθέσεις ένα torrent ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Να είσαι πιο λεπτομερής. Τι κάνεις και βγαίνει αυτό το μήνυμα; Εκτελείς την εφαρμογή; Προσπαθείς να προσθέσεις ένα torrent ?

προσθετω τορρεντσ για κατεβασμα απο ελληνικα τορρενταδικα και μ βγαζει σε ορισμενα οχι σε ολα το παραπανω μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thelos257 είπε

προσθετω τορρεντσ για κατεβασμα απο ελληνικα τορρενταδικα και μ βγαζει σε ορισμενα οχι σε ολα το παραπανω μηνυμα.

Θέλω να πιστεύω ότι κατεβάζεις δωρεάν διαθέσιμο υλικό και όχι σπασμένα... πες ναι :P
Επειδή συνηθίζω να εγκαθιστώ στα αγγλικά. Λογικά δεν έχεις αρκετό χώρο στον δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες. π.χ.

1. Το pc είναι το ibm της υπογραφής σου;

2. Ποια έκδοση utorrent χρησιμοποιείς;

3. Όταν σου βγάζει το μήνυμα, έλεγξες την ελεύθερη μνήμη του συστήματος σου; Δηλαδή να ανοίξεις task manager και να δεις μήπως δεν υπάρχει ελεύθερη μνήμη;

4. Μήπως έχεις απενεργοποιήσεις ή έχεις ορισμένη πολύ μικρή την εικονική μνήμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, micos000 είπε

Θα πρέπει να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες. π.χ.

1. Το pc είναι το ibm της υπογραφής σου;

2. Ποια έκδοση utorrent χρησιμοποιείς;

3. Όταν σου βγάζει το μήνυμα, έλεγξες την ελεύθερη μνήμη του συστήματος σου; Δηλαδή να ανοίξεις task manager και να δεις μήπως δεν υπάρχει ελεύθερη μνήμη;

4. Μήπως έχεις απενεργοποιήσεις ή έχεις ορισμένη πολύ μικρή την εικονική μνήμη;

Καλημερα φιλε μου.
1) Ναι ειναι ο υπολογιστης Lenovo της υπογραφης μου.
2) 2.2.1 σταθερη
3) εχω 4GB RAM οσο και στον προηγουμενο μου υπολογιστη που εχω μονο που εδω συμβαινει το προβλημα.
4) Πως απενεργοποιηω και πως το οριζω στην πολυ μικρη εικονικη μηχανη και τι ειναι η εικονικη μηχανη εχει σχεση με το VM VirtualBox ;

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Επισης, μηπως εχεις τοσα πολλα τορρεντ που η εφαρμογη, σαν 32αρα που εινιαι, θελει περισσοτερη μνημη και δεν μπορει να τη βρει, οποτε κλαταρει?

Καλημερα δεν εβαλα πολλα τορρεντσ μονο 16 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, thelos257 είπε

4) Πως απενεργοποιηω και πως το οριζω στην πολυ μικρη εικονικη μηχανη και τι ειναι η εικονικη μηχανη εχει σχεση με το VM VirtualBox ;

Το pagefile είναι, καμία σχέση με virtualbox. Πάτα WINDWOS+R για εκτέλεση κσι δώσε sysdm.cpl
Πήγαινε στην καρτέλα Για προχωρημένους και πάτα Ρυθμίσεις στο πεδίο Επιδόσεις
Καρτέλα πάλι Για Προχωρημένους στο παράθυρο που θα ανοίξει και στο κάτω μέρος που λέει Εικονική μνήμη πάτα Αλλαγή
Αν δεν είναι τσεκαρισμένη η επιλογή για αυτόματη διαχείριση, τσεκάρισε το και κάνε επανεκκίνηση

12 ώρες πριν, thelos257 είπε

Καλημερα δεν εβαλα πολλα τορρεντσ μονο 16

Αυτά τα 16 τα έχεις να κατεβαίνουν ταυτόχρονα; Αν όχι, πόσα έχεις ταυτόχρονα; Πέρα από αυτά τα 16 έχεις και άλλα (και πόσα) που seedάρουν;

Στις ρυθμίσεις του ut ενεργοποίησε το pre-allocate (προ-δέσμευση) στην καρτέλα Γενικά και στην καρτέλα Προτεραιότητα (queing) κατέβασε τον μέγιστο αριθμό ενεργών torrent και τον αριθμό ενεργών λήψεων π.χ. σε 20 / 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, micos000 είπε

Το pagefile είναι, καμία σχέση με virtualbox. Πάτα WINDWOS+R για εκτέλεση κσι δώσε sysdm.cpl
Πήγαινε στην καρτέλα Για προχωρημένους και πάτα Ρυθμίσεις στο πεδίο Επιδόσεις
Καρτέλα πάλι Για Προχωρημένους στο παράθυρο που θα ανοίξει και στο κάτω μέρος που λέει Εικονική μνήμη πάτα Αλλαγή
Αν δεν είναι τσεκαρισμένη η επιλογή για αυτόματη διαχείριση, τσεκάρισε το και κάνε επανεκκίνηση

Αυτά τα 16 τα έχεις να κατεβαίνουν ταυτόχρονα; Αν όχι, πόσα έχεις ταυτόχρονα; Πέρα από αυτά τα 16 έχεις και άλλα (και πόσα) που seedάρουν;

Στις ρυθμίσεις του ut ενεργοποίησε το pre-allocate (προ-δέσμευση) στην καρτέλα Γενικά και στην καρτέλα Προτεραιότητα (queing) κατέβασε τον μέγιστο αριθμό ενεργών torrent και τον αριθμό ενεργών λήψεων π.χ. σε 20 / 3.

1005353392_.png.1f32ef5786df2e0ab43388ed3e978fb6.png

Καλημερα θα πρεπει να ειναι ετσι ακριβως ; Επειδη παλιοτερα ενας φιλος μου ειπε να το αλλαξω και να το βαζω /2 να κανω μια μαθηματικη πραξη και να βρισκω το αποτελεσμα. Χρειαζεται αυτο ;

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, logvphys είπε

Εχεις αλλαξει στο torrent client>options>preferences> advanced disk cache>override cache? 

Μπορεις να μου δειξεις μια εικονα στα ελληνικα πως πρεπει να ειναι σε παρακαλω πολυ ;

Εννοεις αυτο εδω: 224248230_.png.e40976c4ee5818706b48785177c8486c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, micos000 είπε

Όντως. Γιατί 1.8 gb ram για το ut; Ξετσέκαρε το και από 'μένα.

 

23 ώρες πριν, logvphys είπε

Ξετσεκαρε το πρωτο.

Το ξετσικαρα.
Κατι αλλο ; η καμια ρυθμιση που δεν εκανα ;

931630571_.png.4cc20e9866a1a1d51fed9f87f6667b0d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...