Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δώσε και feedback από τον x3d στα παιχνίδια που παίζεις.

Δήμο τον έβαλα γιατί τον βρήκα σε καλή τιμή (και όχι για να δω άμεσα αποτελέσματα) και για να τερματίσω την πλατφόρμα ώστε να σηκώσει στο μέλλον καλύτερη gpu σκιπαρωντας το ΑΜ5. Την 6700 στα 1440p την αξιοποιούσε άνετα και ο 5700χ (τον οποίο έχω προς πώληση). Αυτό που έχω διαπιστώσει ως τώρα είναι πως η peerless assassin είναι επαρκεστατη για τον x3d. 

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Δήμο τον έβαλα γιατί τον βρήκα σε καλή τιμή (και όχι για να δω άμεσα αποτελέσματα) και για να τερματίσω την πλατφόρμα ώστε να σηκώσει στο μέλλον καλύτερη gpu σκιπαρωντας το ΑΜ5. Την 6700 στα 1440p την αξιοποιούσε άνετα και ο 5700χ (τον οποίο έχω προς πώληση). Αυτό που έχω διαπιστώσει ως τώρα είναι πως η peerless assassin είναι επαρκεστατη για τον x3d. 

Στο είπα και απο κοντά για την thermaltake. Εδώ είναι επαρκής για τον 7800x3d δεν θα είναι για τον 5άρη; Ψυκτρα από τις λίγες. Εγώ να φανταστείς έχω πάρει την phantom spirit και στέκεται για όταν περάσω στους am5. 😂 Είναι τόσο vfm που άστην να κάθεται για όταν χρειαστεί.

Πάντως μεταξύ μας και εσυ τρώγεσαι με τα ρούχα σου σαν εμένα οπότε να σκιπάρεις am5 εντελώς δεν σε βλέπω. 😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Στο είπα και απο κοντά για την thermaltake. Εδώ είναι επαρκής για τον 7800x3d δεν θα είναι για τον 5άρη; Ψυκτρα από τις λίγες. Εγώ να φανταστείς έχω πάρει την phantom spirit και στέκεται για όταν περάσω στους am5. 😂 Είναι τόσο vfm που άστην να κάθεται για όταν χρειαστεί.

Πάντως μεταξύ μας και εσυ τρώγεσαι με τα ρούχα σου σαν εμένα οπότε να σκιπάρεις am5 εντελώς δεν σε βλέπω. 😂

Δεν πρόκειται να αναβαθμίσω μελλοντικά σε gpu που δε θα σηκώνει ο x3d οπότε 100% θα κάνω skip το ΑΜ5, είναι οριστικό. Άλλωστε σε 1440p δε χρειάζεται να πάει κάποιος σε 4090, 7900xtx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Δεν πρόκειται να αναβαθμίσω μελλοντικά σε gpu που δε θα σηκώνει ο x3d οπότε 100% θα κάνω skip το ΑΜ5, είναι οριστικό. Άλλωστε σε 1440p δε χρειάζεται να πάει κάποιος σε 4090, 7900xtx.

Εδώ να είμαστε θα στην πω από κοντά να ξέρεις ε. 😁 Όταν θα μου πεις «βρήκα τον 10xxx μεταχειρισμένο τόσα. Τι λες εσυ;»…υγεία να έχουμε. Όσο για την τελευταία σου πρόταση από όσα διαβάζω εδώ μέσα στην επόμενη γενιά παιχνιδιών, δεν είμαι και τόσο σίγουρος δυστυχώς. 😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ilos είπε

Το κουδούνι δουλεύει τουλάχιστον?🤣

Φίλε δε μας τα λες καλά.

Αυτή η σκηνή είναι από το άλλο έπος με το μαστρο-Γιάννη/μαστρο-Τρύφωνα.

Από την ταινιάρα "Η Μεγάλη Απόφραξη" 🤣🤣🤣

2932117

no_img.jpg

Για να μαθαίνουν οι νεότεροι...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα βλέπω ότι ο 5800x3d από 60 καταστήματα που τον είχαν πλέον στο skroutz έπεσε τώρα που γράφω στα 4.

Υπάρχει καμία ανακοίνωση τέλος παραγωγής?

Επεξ/σία από Dinoel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinoel είπε

καλησπέρα βλέπω ότι ο 5800x3d από 60 καταστήματα που τον είχαν πλέον στο skroutz έπεσε τώρα που γράφω στα 4.

Υπάρχει καμία ανακοίνωση τέλος παραγωγής?

Δεν υπαρχει κάτι όχι ακόμα παράγετε. Απλά ίσως λόγο του 5700x3d δεν έχει νόημα να τον φέρνουν σε αυτές τις τιμές τώρα που έπεσαν και οι 7000. Για ενα 5% πάνω δηλαδή δεν θα πληρώσεις 50% πάνω σε τιμή 190 ο 5700x3d 300 ο 5800x3d.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Δεν υπαρχει κάτι όχι ακόμα παράγετε. Απλά ίσως λόγο του 5700x3d δεν έχει νόημα να τον φέρνουν σε αυτές τις τιμές τώρα που έπεσαν και οι 7000. Για ενα 5% πάνω δηλαδή δεν θα πληρώσεις 50% πάνω σε τιμή 190 ο 5700x3d 300 ο 5800x3d.

Τον πήρα  157 ευρώ από aliexpress, πλήρως λειτουργικός. Πούλησα τον 5700χ 110 οπότε 47 ευρώ μου κόστισε το upgrade.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Τον πήρα  157 ευρώ από aliexpress, πλήρως λειτουργικός. Πούλησα τον 5700χ 110 οπότε 47 ευρώ μου κόστισε το upgrade.

Αυτή την αναβάθμιση θέλω να κάνω και εγώ μιας και μια η φόλα με τους 9000 μια οι arrow δεν φαίνεται να δίνουν τίποτα σκέφτομαι από Ελλάδα εγώ στο 188 με τιμολόγιο οπότε θα πάει στα 150 ευρώ όσο έχει στο Ali. 110 εχω προτάσεις και εγώ στις αγγελίες αλλά πρώτα να πάρω τον άλλο μην μείνω χωρίς PC. Τι boost είδες στα παιχνίδια? Ένα 30% πάνω πρέπει να το πήρες ανάλογα την περίπτωση έτσι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτή την αναβάθμιση θέλω να κάνω και εγώ μιας και μια η φόλα με τους 9000 μια οι arrow δεν φαίνεται να δίνουν τίποτα σκέφτομαι από Ελλάδα εγώ στο 188 με τιμολόγιο οπότε θα πάει στα 150 ευρώ όσο έχει στο Ali. 110 εχω προτάσεις και εγώ στις αγγελίες αλλά πρώτα να πάρω τον άλλο μην μείνω χωρίς PC. Τι boost είδες στα παιχνίδια? Ένα 30% πάνω πρέπει να το πήρες ανάλογα την περίπτωση έτσι? 

Με 6700 10 gb σε 1440p είμαι οπότε δε μιλάμε για ευδιάκριτη διαφορά καθώς ο 5700χ την αξιοποιούσε επίσης, λογικά θέλει πιο δυνατή καρτα για να δεις διαφορά και να πεις ουαου. Έπαιζε χτες ο γιος ένα fps ( Verdun) και ενώ η gpu δούλευε στο full o x3d σχεδόν κοιμόταν.Cs ,που έπαιξα είδα πάντως λίγο καλύτερα 1% lows.

Τον πήρα για να σηκώσει καλύτερη gpu στο μέλλον. Νομίζω πως την 8800χτ που έχω στα πλάνα να χτυπήσω σε κάνα χρόνο θα την πάει μπάλα άνετα. 

Επίσης τράβα λίγο ρεύμα και με combo strike 3 (έχω msi mobo) είναι σταθεροτατος μέχρι τώρα. Η peerless assassin που έχω τον κρατά άνετα δροσερό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...