Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αναβάθμιση στην περίπτωση του φίλου δεν έχει κανένα νόημα. 

Πρώτα θα χρειαστεί Monitor, μετά Gpu και όταν γίνουν αυτά τότε πάει σε νέα πλατφόρμα. 

Το ερώτημα είναι γιατί θέλει να κάνει αναβάθμιση, τι δεν τον καλύπτει και τι περιμένει από αυτήν. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, liakinen είπε

Η αναβάθμιση στην περίπτωση του φίλου δεν έχει κανένα νόημα. 

Πρώτα θα χρειαστεί Monitor, μετά Gpu και όταν γίνουν αυτά τότε πάει σε νέα πλατφόρμα. 

Το ερώτημα είναι γιατί θέλει να κάνει αναβάθμιση, τι δεν τον καλύπτει και τι περιμένει από αυτήν. 

Παίζω competitive σε 1080π  και έχω θέμα με τα frames ανεβοκατεβαίνουν πολύ. Γι'αυτό έλεγα να αλλάξω επεξεργαστή έστω ότι δεινών τον 5600χ και πάω σε 5700χ3δ και μετά  βλέπω για κάρτα . 

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

ή μένεις όπως είσαι ή κάνεις αναβάθμιση σε gpu και monitor και αν χρειαστεί και cpu. Αν πάρεις καλύτερη κάρτα δεν έχει νόημα να μείνεις σε 1080p εκτός αν παίζεις μόνο competitive multi.

Παίζω μόνο competitive games  προς το παρόν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, teomaniacos είπε

Παίζω competitive σε 1080π  και έχω θέμα με τα frames ανεβοκατεβαίνουν πολύ. Γι'αυτό έλεγα να αλλάξω επεξεργαστή έστω ότι δεινών τον 5600χ και πάω σε 5700χ3δ και μετά  βλέπω για κάρτα . 

Παίζω μόνο competitive games  προς το παρόν 

τότε ναι, ο 5700Χ3D είναι η πιο καλή λύση στην περίπτωση σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Thresh έχει ακυρώσει το "καρφίτσωμα" για αυτό το θέμα
5 hours ago, teomaniacos said:

Παίζω competitive σε 1080π  και έχω θέμα με τα frames ανεβοκατεβαίνουν πολύ.

Τι μνήμες έχεις ? 

Αυτό που περιγράφεις ποιο πολύ για μνήμες μου κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επίσης κάτι που παρατήρησα σε competitive (στο Finals συγκεκριμένα) είναι ότι με reflex στο ΟΝ (όχι on + boost) πάει καλύτερα. Το boost είναι βαρύ στο cpu.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Και ποιο παιχνίδι παίζεις και εχεις θέμα? Γιατί οι μνήμες μια χαρά είναι 

Παίζω cod warzone 2 στα 1080p και έχει πολύ frame drops  αν και δεν εχω πειράξει κάτι στο σύστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, teomaniacos said:

Παίζω cod warzone 2 στα 1080p και έχει πολύ frame drops  αν και δεν εχω πειράξει κάτι στο σύστημα 

πχ: I also am experiencing this issue, instead mine seems to be much worse. I am pulling 14-32 FPS and nothing higher on all low settings, I tried everything. Turning the VRAM down, turning off that new thing they added, as well as just making my settings all low. I pull 14 FPS in the menu for gods sake. I have a Ryzen 7 5800X3D and a 360 TI with 64gb of ram so I should not be having this issue, especially on all low settings, and yes I did my GPU update.

Επεξ/σία από leros2004
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, leros2004 είπε

πχ: I also am experiencing this issue, instead mine seems to be much worse. I am pulling 14-32 FPS and nothing higher on all low settings, I tried everything. Turning the VRAM down, turning off that new thing they added, as well as just making my settings all low. I pull 14 FPS in the menu for gods sake. I have a Ryzen 7 5800X3D and a 360 TI with 64gb of ram so I should not be having this issue, especially on all low settings, and yes I did my GPU update.

Πολύ ενδιαφέρον και εγώ το έχω στο 85 όταν πάω σπίτι θα το πάω 65 να δω αποτέλεσμα. Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
51 λεπτά πριν, Eloy είπε

This Is BAD, AMD Basically Lies About CPU Performance

Απο το 1:30 μέχρι το 7:00 το σχετικό με τον τίτλο, μέρος...

 

 

WTF?

Ποιος την είχε αυτή την "ιδέα" και πολύ περισσότερο, ποιος την ενέκρινε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...