Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Βαλε το @1usmus profile για καμια δεκαρια κυκλους.

Το profile το κάνω load μόνο μέσα από το men test σωστά; Τους κύκλους πως τους βάζω;

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Το profile το κάνω load μόνο μέσα από το men test σωστά; Τους κύκλους πως τους βάζω;

Πειράζω το config ε; Αλλάζω τους cycles από 3 σε αυτό που θέλω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Το profile το κάνω load μόνο μέσα από το men test σωστά; Τους κύκλους πως τους βάζω;

Πειράζω το config ε; Αλλάζω τους cycles από 3 σε αυτό που θέλω;

Ναι και στα δύο.

Μόνο βάλε 30 στο 1usmus profile.

Μισό να σου στείλω Link για πολλά διαφορετικά.

Εδώ είσαι: https://1drv.ms/u/s!AmhLIvqFvLiEm5dyUrJpCCOPDzORZg?e=CKK6Ll

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, Load Config & Exit, διαλεγεις το 1usmus και πειραζεις το cfg αρχειο για να βαλεις τους κυκλους που θες.

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ναι και στα δύο.

Μόνο βάλε 30 στο 1usmus profile.

Μισό να σου στείλω Link για πολλά διαφορετικά.

30 κύκλοι περίπου πόση ώρα; Έχουμε ιδέα περίπου; Δεν θα παίξω σήμερα άλλο λογικά;

edit: 4,5 λεπτά ο κύκλος οπότε κατά τις 12 τα νεότερα;😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

30 κύκλοι περίπου πόση ώρα; Έχουμε ιδέα περίπου; Δεν θα παίξω σήμερα άλλο λογικά ε;😂

Για 2χ8γίγα υπολόγισε 1.30-1.40.

Για 2χ16...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν στα b-dies μου το μόνο που έβαλα είναι 3600 @16-16-16-16-36 και 1.45 τάση. Όταν τελειώσει το τεστ και αν περάσει χωρίς λάθη βοηθάτε στο επόμενο βήμα ε;😂🤪 ρε τι noobας είμαι από ram!!!😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimoskoutr είπε

Προς το παρόν στα b-dies μου το μόνο που έβαλα είναι 3600 @16-16-16-16-36 και 1.45 τάση. Όταν τελειώσει το τεστ και αν περάσει χωρίς λάθη βοηθάτε στο επόμενο βήμα ε;😂🤪 ρε τι noobας είμαι από ram!!!😐

Σε b-dies θα πρέπει να είσαι ανετότατος.

Λιώσε και το tRFC, όσο κάτω πάει (θα σου πουν οι γνωστοί κύριοι), να πάρεις τα βασικότερα κέρδη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Σε b-dies θα πρέπει να είσαι ανετότατος.

Λιώσε και το tRFC, όσο κάτω πάει (θα σου πουν οι γνωστοί κύριοι), να πάρεις τα βασικότερα κέρδη.

Τώρα εσύ κάτι μου είπες. 😂 Άντε όταν τις σετάρουμε να μου δώσετε διευθύνσεις να στείλω στραγάλια από εδώ που έχουμε νόστιμα. Α και καφεδάκι ελληνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω στις 2x16 που εχω, 10 κυκλους το ειχα βαλει, δε ξερω αν χρειαζεται παραπανω γενικα, παντως δεν εχω το παραμικρο θεμα εδω και αρκετο καιρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Τώρα εσύ κάτι μου είπες. 😂 Άντε όταν τις σετάρουμε να μου δώσετε διευθύνσεις να στείλω στραγάλια από εδώ που έχουμε νόστιμα. Α και καφεδάκι ελληνικό.

Αν σου βγαλει 10 κυκλους εισαι  οκ βαρια 20 μην καθεσαι και περιμενεις παραπανω . Το ετρεξες σαν admin ε?

Μετα αν εισαι οκ θα δουμε τι αλλο κατεβαινει χωρις να ξεφυγεις σε ταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, dimoskoutr said:

Προς το παρόν στα b-dies μου το μόνο που έβαλα είναι 3600 @16-16-16-16-36 και 1.45 τάση. Όταν τελειώσει το τεστ και αν περάσει χωρίς λάθη βοηθάτε στο επόμενο βήμα ε;😂🤪 ρε τι noobας είμαι από ram!!!😐

Ανετα θα εισαι και στα 1.4 πιστευω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Για 2χ8γίγα υπολόγισε 1.30-1.40.

Για 2χ16...

Δεν υπολογιζεται ετσι απλα η ωρα , με κατεβασμενα μονο τα αρχικα οπως ειναι μπορει να κανει και 1 ωρα για 10 κυκλους ,πανω κατω καπου εκει θα κανει βασικα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αν σου βγαλει 10 κυκλους εισαι  οκ βαρια 20 μην καθεσαι και περιμενεις παραπανω . Το ετρεξες σαν admin ε?

Μετα αν εισαι οκ θα δουμε τι αλλο κατεβαινει χωρις να ξεφυγεις σε ταση 

Είμαι στον 17 κύκλο από τους 22 (γιατί 22 μην ρωτάτε, έτσι μου ήρθε το νούμερο 😂) που έβαλα. Ε θα το περιμένω κανένα μισάωρο. Έχετε να πάτε πουθενά; Δεν πιστεύω ε; 😂Σαν admin το έτρεξα ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Είμαι στον 17 κύκλο από τους 22 (γιατί 22 μην ρωτάτε, έτσι μου ήρθε το νούμερο 😂) που έβαλα. Ε θα το περιμένω κανένα μισάωρο. Έχετε να πάτε πουθενά; Δεν πιστεύω ε; 😂Σαν admin το έτρεξα ναι.

Aν στο βγαλει με την ιδια ταση δοκιμασε 10 κυλους μονο να βαλεις 14-14-14-14-28-32 και trfc 252. Αν μπεις στο χωρο πρεπει να χωρεψεις :lol:

Επισης τσεκαρε με το hwinfo ανοιχτο διπλα τι θερμοκρασια θα πιασουν οι μνημες σου

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Aν στο βγαλει με την ιδια ταση δοκιμασε 10 κυλους μονο να βαλεις 14-14-14-14-28-32 και trfc 252. Αν μπεις στο χωρο πρεπει να χωρεψεις :lol:

Επισης τσεκαρε με το hwinfo ανοιχτο διπλα τι θερμοκρασια θα πιασουν οι μνημες σου

Αρχικά με τρομάζεις. 😂 τάση στο 1,45 εννοείς ε; Ως τώρα με το hwinfo max temp έχω  41,5 βαθμούς. Μην μου βάλεις extreme settings ε άρχοντα. Μην ψάχνω clear cmos μέσα στο βράδυ. Λάου λάου σήμερα ίσως;😉

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...