Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 4 (Raphael/Genoa) AM5 - Ryzen/Threadripper/Epyc


Aten-Ra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Herald said:

Εντάξει ρε συ, ανέβασε το video σου χωρίς cap και χωρίς μπουκάλα να ανεβάσω και εγώ στην ίδια περιοχή. 

 

Αδιάφορο βέβαια γιατί στο hwunboxed τέσταρε μέσα στο hogsmeade και 3d > 13900k που στην πραγματικότητα καταλαβαίνεις ότι δεν ισχύει. Αλλά πάμε και στα λιβάδια. 

Βρε συ αυτος δεν εισαι η αλλο account βλεπω; 

Απο το 1 30 και μετα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, noFEARgr said:

Βρε συ αυτος δεν εισαι η αλλο account βλεπω; 

Απο το 1 30 και μετα . 

Υπάρχει δυσκολία στο να ανεβάσεις ένα βίντεο να φαίνονται τα settings χωρίς cap, να ανεβάσω και εγώ να φαίνονται τα settings χωρίς cap στην ίδια περιοχή? Άμα είναι δύσκολο οκ, το αφηνουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Herald said:

Υπάρχει δυσκολία στο να ανεβάσεις ένα βίντεο να φαίνονται τα settings χωρίς cap, να ανεβάσω και εγώ να φαίνονται τα settings χωρίς cap στην ίδια περιοχή? Άμα είναι δύσκολο οκ, το αφηνουμε

 

Ξαναλεω αυτος δεν εισαι εσυ ; Ουτε cap εχεις εκει , και εισαι με ray tracing on σωστα;  Δεν χρειαζεται να ξαναανεβασεις . Οταν τελειωσω με την δουλεια και παω σπιτι θα ανεβασω εγω στο ιδιο σημειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, noFEARgr said:

Ξαναλεω αυτος δεν εισαι εσυ ; Ουτε cap εχεις εκει , και εισαι με ray tracing on σωστα;  Δεν χρειαζεται να ξαναανεβασεις . Οταν τελειωσω με την δουλεια και παω σπιτι θα ανεβασω εγω στο ιδιο σημειο. 

Τέλεια. 

 

Στο hogsmeade που τεσταρει ο hwunboxed πως πάει? Είσαι πάνω από 12900k STOCK? Έχω ρωτήσει 2-3 φορές αλλά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Herald said:

Τέλεια. 

 

Στο hogsmeade που τεσταρει ο hwunboxed πως πάει? Είσαι πάνω από 12900k STOCK? Έχω ρωτήσει 2-3 φορές αλλά... 

Λιγο πιο πανω , ιδια περιπου εμπειρια 4-5 fps στο average δεν την καταλαβαινεις . 

Τωρα για το stock πως το εννοεις ; Γιατι το hw unboxed δεν τρεχει tuned memory 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, noFEARgr said:

Λιγο πιο πανω , ιδια περιπου εμπειρια 4-5 fps στο average δεν την καταλαβαινεις . 

Τωρα για το stock πως το εννοεις ; Γιατι το hw unboxed δεν τρεχει tuned memory 

Ε και εσύ tuned μνήμες δεν είσαι? Καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει ελπίδα να είναι πάνω από 13900k? Ούτε καν 13700k. 

Ο hwunboxed έχει τρέξει και tuned μνήμες από buildzoid υποτίθεται, εντελώς ψίχουλα παίρνουν οι intel. Συμφωνα με αυτά που μας δείχνει. 

Ακομα και με τον 12900 full oced στα 5.4 all core ο 13900k ήταν πάνω σε επιδόσεις όταν τεσταρα. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Από Intel που σε 5 μέρες θα είναι 3 γενιές πίσω. Τον

Αδερφέ πόσες γενιές πίσω θες να το αφήσουμε; 3 καλα είναι; εκεί σου αρέσει το νούμερο ; Εγώ λέω ότι είναι 1000 γενιές πίσω εχω και απόδειξη … άρε πανάθεμά σε IMG_1839.jpeg.302cd06d0ad1dfa7b4c40a82ed00a793.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Herald said:

Υπάρχει δυσκολία στο να ανεβάσεις ένα βίντεο να φαίνονται τα settings χωρίς cap, να ανεβάσω και εγώ να φαίνονται τα settings χωρίς cap στην ίδια περιοχή? Άμα είναι δύσκολο οκ, το αφηνουμε

 

Ενα screenshot απο το ιδιο ακριβως μερος που ανεβασε ο spartan , ιδια fps ακριβως image.jpeg.962310470afba181f27a8cc4f535380f.jpeg

και το βιντεο απο τις κολοκυθες και μετα . Προσπαθησα να κανω και τις ιδιες κινησεις με σενα ( ελεγα μπας και εδιναν τα πηδηματακια fps αλλα δεν :P ) .Κανα 15% πανω ειναι ο 3d . Αν εχει καπου τοσο και ο 13900k απο τον 12900κ , μαζι ειναι αυτοι οι δυο οπως λενε και τα διαγραμματα για το συγκεκριμενο παιχνιδι . 

 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, noFEARgr said:

Ενα screenshot απο το ιδιο ακριβως μερος που ανεβασε ο spartan , ιδια fps ακριβως image.jpeg.962310470afba181f27a8cc4f535380f.jpeg

και το βιντεο απο τις κολοκυθες και μετα . Προσπαθησα να κανω και τις ιδιες κινησεις με σενα ( ελεγα μπας και εδιναν τα πηδηματακια fps αλλα δεν :P ) .Κανα 15% πανω ειναι ο 3d . Αν εχει καπου τοσο και ο 13900k απο τον 12900κ , μαζι ειναι αυτοι οι δυο οπως λενε και τα διαγραμματα για το συγκεκριμενο παιχνιδι . 

 

 

Να ξαναπούμε ότι το hwunboxed τεσταρει στο hogsmeade.... Γιαυτό και βγάζει sub 80 fps στον 3d. Αλλά δεν πειράζει, δεν θα πειστείς 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Herald said:

Να ξαναπούμε ότι το hwunboxed τεσταρει στο hogsmeade.... Γιαυτό και βγάζει sub 80 fps στον 3d. Αλλά δεν πειράζει, δεν θα πειστείς 😁

Ωραια πηγαινε ακριβως στο ιδιο σημειο εκει στο χωριο και βγαλε ενα screenshot . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, noFEARgr said:

Ωραια πηγαινε ακριβως στο ιδιο σημειο εκει στο χωριο και βγαλε ενα screenshot . 

Σε κάνα 2ωρακι που θα είμαι σπίτι. 

Αλλά αφού βγάλαμε video ρε μαν, τι screenshot.... Εσυ από τα video τι διαπιστώσες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Herald said:

Σε κάνα 2ωρακι που θα είμαι σπίτι. 

Αλλά αφού βγάλαμε video ρε μαν, τι screenshot.... Εσυ από τα video τι διαπιστώσες? 

Οτι εισαι κωλοτουμπας :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Herald είπε

Να ανεβάσω και εγώ στο ίδιο σημείο? Η γιατί το ποστ άρες? 

Ε ναι. Και αφού έχει σκαμπανευάσματα προσπάθησε να πετύχεις ακριβώς το σημείο με ίδιο αριθμό npcs, ιδιο angle κτλ κτλ.

3 ώρες πριν, Herald είπε

Εντάξει, άρα βγάζουμε τα ίδια fps. Τώρα πήγαινε στο hwunboxed και δες πόσο πίσω βγάζει όλα τα intel, την ώρα που ταυτόχρονα τραβανε τα 3πλασια watt. Αν θες να μου εξηγήσεις πως γίνεται στα Review να είναι πάνω από 13900k ενώ στην πραγματικότητα είναι οριακά στα ίδια με 12900k...και δεν είναι το μόνο παιχνίδι, και στο tlou τα ίδια. Μπροστά από 13900k στο hwunboxed, στα ίδια με 12900k στην πραγματικοτητα. 

Έχω εγώ μια εξήγηση.

Εσύ δεν τρέχεις στοκ. Τρέχεις με tuning σε διάφορα επίπεδα. Και ΜΕ tuning ανεβαίνουν πολύ οι 12th/13th gen.

3 ώρες πριν, Herald είπε

Βγαλε ένα video, να βγάλω και εγώ, να βγάλει και κάποιος με 13900Κ να δεις που θα μας στείλει και τους 2 για τσάι. Full cpu bound καντο. 

Ναι, αλλά πρέπει με κάποιο τρόπο να είναι όλοι απόλυτα στοκ. Και limits και llc και cache και μνήμες και τα πάντα. Γιατί έτσι τεστάρει ο HWU.

2 ώρες πριν, Herald είπε

Ο hwunboxed έχει τρέξει και tuned μνήμες από buildzoid υποτίθεται, εντελώς ψίχουλα παίρνουν οι intel. Συμφωνα με αυτά που μας δείχνει. 

Άστα αυτά. Άσε τι λέει ο HWU για το RAM tuning. Όλοι ξέρουμε τι δίνουν οι μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...