Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 4 (Raphael/Genoa) AM5 - Ryzen/Threadripper/Epyc


Aten-Ra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, Grisos said:

Οι γενιές πάνε, στις 3 η μία δώρο;

Όντως λάθος μου, δεν είναι 3 γενιές πίσω αλλά 2. Και πάλι δεν αλλαζει την εξίσωση. Ας έχανε ο 13900k από κάναν zen 2 σε games θα βλέπαμε τα pitchforks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Spartan117 said:

Ναι, απο περιέργεια τσέκαρα γιατί δεν έβγαζα 50άρια σε αυτή την περιοχή.

Μεσα στο χωριό βγάζω από 70 μέχρι 110. Εξαρτάται που ακριβώς βρίσκεσαι και που κοιτάς,έχει πολλά σκαμπανεβασματα. Ο nofear που ανέβασε video έπεφτε στα 65 fps. Αλλά μιλάμε τώρα για tuned συστήματα και οι 2, δεν είναι απίθανο ο τυπάς στο Video που τρέχει xmp να είναι στα sub 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Tambas91 said:

Τίποτα καλύτερο από το να αράζω το πρωί στο γραφείο και η μέρα να ξεκινάει με καφέ και τον herald να κράζει 3D 😂

Δεν κράζω τον 3d. Τους χρήστες που γράφουν για fx κράζω, και τους υπόλοιπους που έχουν επιλεκτική ενόχληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν κράζω τον 3d. Τους χρήστες που γράφουν για fx κράζω, και τους υπόλοιπους που έχουν επιλεκτική ενόχληση. 

Να σε έβλεπα τι θα έκανες χωρίς αυτούς όμως… να γράφεις εσυ για τα 3D και κανείς να μη σου απαντάει, αφού με το Νικολί και τον Φαραώ έχετε αυτή την ιδιαίτερη σχέση αγάπης μίσους αυτή η κόντρα είναι το ψωμοτύρι σας ρε μπαγασες …😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Tambas91 said:

Να σε έβλεπα τι θα έκανες χωρίς αυτούς όμως… να γράφεις εσυ για τα 3D και κανείς να μη σου απαντάει, αφού με το Νικολί και τον Φαραώ έχετε αυτή την ιδιαίτερη σχέση αγάπης μίσους αυτή η κόντρα είναι το ψωμοτύρι σας ρε μπαγασες …😛

Εγώ βλέπεις, αντικειμενικος είμαι. 3d σου προτείνω τόσες μέρες αλλά έχει κολλήσει το κεφάλι σου με τα ψόφιοcores. Πιο αργός και απτον 5800x 3d που έχεις θα είναι ο 14700, πάρε 7800x να βρεις την γη της επαγγελίας. Πλιζ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Herald said:

Μεσα στο χωριό βγάζω από 70 μέχρι 110. Εξαρτάται που ακριβώς βρίσκεσαι και που κοιτάς,έχει πολλά σκαμπανεβασματα. Ο nofear που ανέβασε video έπεφτε στα 65 fps. Αλλά μιλάμε τώρα για tuned συστήματα και οι 2, δεν είναι απίθανο ο τυπάς στο Video που τρέχει xmp να είναι στα sub 60.

Α ρε herald πολιτικος επρεπε να γινεις , το 65 ηταν στιγμιαια σε ενα frame . Απο ολο το βιντεο που ειχε 6000+ frames εσυ διαλεξες το 1 

Ο μεσος ορος 80+ ηταν . Στο βιντεο εβγαζε 57 average 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, noFEARgr said:

Α ρε herald πολιτικος επρεπε να γινεις , το 65 ηταν στιγμιαια σε ενα frame . Απο ολο το βιντεο που ειχε 6000+ frames εσυ διαλεξες το 1 

Ο μεσος ορος 80+ ηταν . Στο βιντεο εβγαζε 57 average 

Και εσύ πολιτικός έπρεπε να γίνεις. Τα ίδια fps με ίδια κατανάλωση δεν βγάλαμε? (χωρίς να έχω drops στα 65 αλλά δεν πειράζει) 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Herald said:

Και εσύ πολιτικός έπρεπε να γίνεις. Τα ίδια fps με ίδια κατανάλωση δεν βγάλαμε? (χωρίς να έχω drops στα 65 αλλά δεν πειράζει) 

Ποτε μιλησα εγω για καταναλωση, για το 65 σχολιασα εγω. 

Εντωμεταξυ λες χωρις να εχεις drops στα 65 ΑΛΛΑ κανω direct quote τι εγραψες πριν μερικες μερες 

''Eπειδή μόλις το δοκίμασα, κάπου στα 80fps βγάζω στο hogsmeade που τεστάρι αυτός με κάποια drops στα 65. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι μάλλον σέρνεται ο 7800x 3d. ''

Ειπα πολιτικος επρεπε να γινεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, noFEARgr said:

Ποτε μιλησα εγω για καταναλωση, για το 65 σχολιασα εγω. 

Εντωμεταξυ λες χωρις να εχεις drops στα 65 ΑΛΛΑ κανω direct quote τι εγραψες πριν μερικες μερες 

''Eπειδή μόλις το δοκίμασα, κάπου στα 80fps βγάζω στο hogsmeade που τεστάρι αυτός με κάποια drops στα 65. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι μάλλον σέρνεται ο 7800x 3d. ''

Ειπα πολιτικος επρεπε να γινεις. 

Εντάξει, άρα βγάζουμε τα ίδια fps. Τώρα πήγαινε στο hwunboxed και δες πόσο πίσω βγάζει όλα τα intel, την ώρα που ταυτόχρονα τραβανε τα 3πλασια watt. Αν θες να μου εξηγήσεις πως γίνεται στα Review να είναι πάνω από 13900k ενώ στην πραγματικότητα είναι οριακά στα ίδια με 12900k...και δεν είναι το μόνο παιχνίδι, και στο tlou τα ίδια. Μπροστά από 13900k στο hwunboxed, στα ίδια με 12900k στην πραγματικοτητα. 

 

Ειπαμε,οτι πουν τα γραφήματα. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Herald said:

Εντάξει, άρα βγάζουμε τα ίδια fps. Τώρα πήγαινε στο hwunboxed και δες πόσο πίσω βγάζει όλα τα intel, την ώρα που ταυτόχρονα τραβανε τα 3πλασια watt. Αν θες να μου εξηγήσεις πως γίνεται στα Review να είναι πάνω από 13900k ενώ στην πραγματικότητα είναι οριακά στα ίδια με 12900k...και δεν είναι το μόνο παιχνίδι, και στο tlou τα ίδια. Μπροστά από 13900k στο hwunboxed, στα ίδια με 12900k στην πραγματικοτητα. 

 

Ειπαμε,οτι πουν τα γραφήματα. 

Η καταναλωση που μετρουσε ηταν στο the last of us , και εκει οντως ο 13900k εβγαζε πολυ παραπανω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, noFEARgr said:

Η καταναλωση που μετρουσε ηταν στο the last of us , και εκει οντως ο 13900k εβγαζε πολυ παραπανω .

Βρε οκ άσε την κατανάλωση. Για τα fps σου λέω τώρα, και στα 2 αυτά games ο 7800c 3d χαροπαλευει με 12900k. STOCK. Στα reviews τσαλαπαταει 13900ks. Το ξέρεις ότι ο 13900κ είναι χοντρικά 20% πάνω από 12900k. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά αυτό ρωτάω. 

 

Τώρα τελευταία ανέβασε benchmark στο hogwarts ο hwunboxed. Στη κορυφή ο 3d...ε πως γίνεται??

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...