Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 4 (Raphael/Genoa) AM5 - Ryzen/Threadripper/Epyc


Aten-Ra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

καλά στο Η500 που είναι ολόκλειστο μπροστά και με την gpu σε gaming να ρίχνει και αυτή θερμότητα θα δυσκολεύεται. Εντάξει δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω και κουτί τώρα. Άλλωστε ένα κουτί με καλό airflow και μια καλή ψύξη τα κρατάς για καιρό. Σκέφτομαι για κάποια θηριώδη αερόψυξη (noctua, be quiet, κτλ), τις υδροψυξεις δεν τις συμπαθώ και πολύ. Εκτός αν κάνει διαφορά στις Τ.

ιδανικό κουτί για μένα να είναι ανοιχτό πάνω και μπροστά και με ένα καλό airflow δεν θες κάτι άλλο. εγώ έχω το Inter-Tech X-908 Infini2 που έχει άνοιγμα πάνω μόνο. Μέσα 3 fans που είχε ήδη μόνο του και είμαι ευχαριστημένος φουλ με την Noctua NH-D15NH-D15 στον 5800x3d

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 minutes ago, geomrk said:

ιδανικό κουτί για μένα να είναι ανοιχτό πάνω και μπροστά και με ένα καλό airflow δεν θες κάτι άλλο. εγώ έχω το Inter-Tech X-908 Infini2 που έχει άνοιγμα πάνω μόνο. Μέσα 3 fans που είχε ήδη μόνο του και είμαι ευχαριστημένος φουλ με την Noctua NH-D15NH-D15 στον 5800x3d

έδωσες 130€ για αυτό το κουτί ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, just_a_dude είπε

καλά στο Η500 που είναι ολόκλειστο μπροστά και με την gpu σε gaming να ρίχνει και αυτή θερμότητα θα δυσκολεύεται. Εντάξει δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω και κουτί τώρα. Άλλωστε ένα κουτί με καλό airflow και μια καλή ψύξη τα κρατάς για καιρό. Σκέφτομαι για κάποια θηριώδη αερόψυξη (noctua, be quiet, κτλ), τις υδροψυξεις δεν τις συμπαθώ και πολύ. Εκτός αν κάνει διαφορά στις Τ.

Στο προτεινω με κλειστα ματια τωρα που εχει πεσει και η τιμη του . Και μια aio πανω και θα εχεις τελεια temps αν δεν σε νοιαζει το εμφανισιακο  μια artcic liquid πχ

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, just_a_dude said:

Με τρώει η τσέπη μου για καινούργιο CPU. Να πάω στον 7800Χ3D ή να περιμένω τους επόμενους amd, Intel;

5800/3D και κάνε χαβαλέ την ιντελ να ανταγωνίζεται τον fx-9590 στα Watt  🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, nick0lis said:

5800/3D και κάνε χαβαλέ την ιντελ να ανταγωνίζεται τον fx-9590 στα Watt  🤣

Εδώ βλέπουμε τον 7800x 3d (ούτε καν τον 5800x 3d) να μην μπορεί ούτε 4070 να οδηγήσει στα 50 fps, αλλά ναί, πολύ χαβαλέ θα κάνει 😛 

 

 Δεν είναι δικιά μου η εικόνα, τα παιδιά δίπλα το ανεβάσανε στο νήμα των καρτών γραφικών. 

roflmao.JPG.b427f7e71ee5b7b93ff03c5e7304

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Herald είπε

Εδώ βλέπουμε τον 7800x 3d (ούτε καν τον 5800x 3d) να μην μπορεί ούτε 4070 να οδηγήσει στα 50 fps, αλλά ναί, πολύ χαβαλέ θα κάνει 😛 

 

 Δεν είναι δικιά μου η εικόνα, τα παιδιά δίπλα το ανεβάσανε στο νήμα των καρτών γραφικών. 

roflmao.JPG.b427f7e71ee5b7b93ff03c5e7304

αμα σου πω οτι εβαλα λιγο σημερα και μου επεφτε (το gpu usage) στιγμιαια παλι στο χωριο, θα το ξανα κοιταξω αυριο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, akoinonitos said:

αμα σου πω οτι εβαλα λιγο σημερα και μου επεφτε (το gpu usage) στιγμιαια παλι στο χωριο, θα το ξανα κοιταξω αυριο

Ε είναι βαρύ το χωριό. Το usage δεν μας νοιάζει, το θέμα είναι και τι FPS βγάζεις. Και εμένα το GPU usage είναι στο 40%, αλλά βγάζω 75-80 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ε είναι βαρύ το χωριό. Το usage δεν μας νοιάζει, το θέμα είναι και τι FPS βγάζεις. Και εμένα το GPU usage είναι στο 40%, αλλά βγάζω 75-80 fps

θα το δω  αυριο ,καπου εκει που βγαζει και αυτος εχω αν θυμαμαι καλα  αλλα βλεπω αυτος τρεχει και windowed  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, akoinonitos said:

θα το δω  αυριο ,καπου εκει που βγαζει και αυτος εχω αν θυμαμαι καλα  αλλα βλεπω αυτος τρεχει και windowed  

Μπορεί να είναι οι ddr4, αλλιώς απκλείεται να βγάζεις πιο λίγα από μένα, μου ρίχνεις 200-300 στα ρολόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, Herald said:

Εδώ βλέπουμε τον 7800x 3d (ούτε καν τον 5800x 3d) να μην μπορεί ούτε 4070 να οδηγήσει στα 50 fps, αλλά ναί, πολύ χαβαλέ θα κάνει 😛 

 

 Δεν είναι δικιά μου η εικόνα, τα παιδιά δίπλα το ανεβάσανε στο νήμα των καρτών γραφικών. 

roflmao.JPG.b427f7e71ee5b7b93ff03c5e7304

Ανέβασα εγώ και δεν έχουν καμία σχέση τα νούμερα,  γιατί βάζεις ψευδής εικόνες; 

11 minutes ago, akoinonitos said:

θα το δω  αυριο ,καπου εκει που βγαζει και αυτος εχω αν θυμαμαι καλα  αλλα βλεπω αυτος τρεχει και windowed  

Full screen δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, noFEARgr said:

Ανέβασα εγώ και δεν έχουν καμία σχέση τα νούμερα,  γιατί βάζεις ψευδής εικόνες; 

Full screen δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο 

Μα και το δικό σου ήταν πίσω από 12900k και με παρόμοια κατανάλωση....όχι?


ΥΓ1. Το βίντεο εγώ το ανέβασα? Τι μου λές ότι βάζω ψευδής εικόνες...

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...