Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 4 (Raphael/Genoa) AM5 - Ryzen/Threadripper/Epyc


Aten-Ra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα τις προαλλες απο το αλεπου store εναν nvme που ειχε διαθεσιμοτητα 4-10 εργασιμες και την τριτη μερα τον ειχα στα χερια μου. Γενικα δεν ξερω τι γινεται , πρωτη αγορα ηταν αυτη που εκανα απο το συγκεκριμενο καταστημα.

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8η ημερα που παραγγειλα τον 3d και δεν εχω καποια ειδοποιηση. Τους εστειλα μηνυμα . Οχι τιποτα την μητρικη περιμενα να αργησει και αυτη ηρθε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, xartemporas said:

Παρήγγειλα τις προαλλες απο το αλεπου store εναν nvme που ειχε διαθεσιμοτητα 4-10 εργασιμες και την τριτη μερα τον ειχα στα χερια μου. Γενικα δεν ξερω τι γινεται , πρωτη αγορα ηταν αυτη που εκανα απο το συγκεκριμενο καταστημα.

Αυτό δεν ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά γενικά. Το 4-10 μπορεί να σημαίνει και νωρίτερα μπορεί και αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η αλεπού είναι γρήγορη, το 2021 σε μεγάλη παραγγελία την τέταρτη μέρα ήρθαν ενώ έλεγε 4-10 μέρες. Το ίδιο πριν μια εβδομάδα έναν δίσκο παρέλαβα την τέταρτη μέρα. 

 

Βέβαια αυτά μπορεί να υπάρχουν στην αποθήκη τους και να είναι άμεσα ενώ αλλά να θέλουν περισσότερο χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γενικότερα για ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο / 1-3 (δλδ στοκ/αποθήκη), υπολογίζω 2 εβδομάδες και απλά αποφεύγω τα "κατόπιν παραγγελίας" γιατί παίζουν horror stories εκεί.

Με την Γιγα όταν με το καλό παραλάβω, πρέπει να ανησυχώ για τπτ auto ρυθμίσεις σε vcore/imc που βαράνε στο ψαχνό με EXPO ή δίνει νορμάλ τάσεις με auto/default;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Εγώ γενικότερα για ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο / 1-3 (δλδ στοκ/αποθήκη), υπολογίζω 2 εβδομάδες και απλά αποφεύγω τα "κατόπιν παραγγελίας" γιατί παίζουν horror stories εκεί.

Με την Γιγα όταν με το καλό παραλάβω, πρέπει να ανησυχώ για τπτ auto ρυθμίσεις σε vcore/imc που βαράνε στο ψαχνό με EXPO ή δίνει νορμάλ τάσεις με auto/default;

Η Master x670e (bios F13c) με expo-6000 δίνει 1.23v στο vsoc με auto
... λογικά εκεί θα είσαι 

Επεξ/σία από godslayerxp
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω στην αλεπού που λέτε παρειγγειλα στις 8 του μήνα. Τροφοδοτικό, επεξεργαστη,μητρική,μνημες,σκληρό, 4 με 10 μέρες στα πιο πολλα. 

Σήμερα τους πήρα τηλ να διευκρίνισω κάτι γιατί ήταν σε 2 παραγγελίες αυτά και μου είπε ότι έχουν έρθει όλα και περιμένουν μόνο τον επεξεργαστη 7800χ3δ

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω στην αλεπού που λέτε παρειγγειλα στις 8 του μήνα. Τροφοδοτικό, επεξεργαστη,μητρική,μνημες,σκληρό, 4 με 10 μέρες στα πιο πολλα. 

Σήμερα τους πήρα τηλ να διευκρίνισω κάτι γιατί ήταν σε 2 παραγγελίες αυτά και μου είπε ότι έχουν έρθει όλα και περιμένουν μόνο τον επεξεργαστη

4-10 εργάσιμες είναι και τα μάζεψαν ήδη σε 4. :)

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Aπολυτη σιγη ιχθυος απο την Αλεπου . 9 μερες και καμια απαντηση στα email 

Μειναμε με την μητρικη στο χερι 😅

Γιατί δεν παίρνεις τηλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Retromaniac said:

Γιατί δεν παίρνεις τηλ;

Ε Δευτερα αυτο θα κανω , και αν δεν τον εχουν ακομα θα ακυρωσω και θα κοιταξω αλλου . Εχουν αρκετη διαφορα απο ετοιμοπαραδοτα δυστυχως αλλα αν ειναι να τον παραλαβουμε σε κανα μηνα αστο . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Ε Δευτερα αυτο θα κανω , και αν δεν τον εχουν ακομα θα ακυρωσω και θα κοιταξω αλλου . Εχουν αρκετη διαφορα απο ετοιμοπαραδοτα δυστυχως αλλα αν ειναι να τον παραλαβουμε σε κανα μηνα αστο . 

Α, εξαιρετικά, με βολεύεις.

Έβαλα τελευταίος παραγγελία για τον 3δ (3ος ή 4ος στη σειρά) οπότε αν ακυρώσεις θα με υποχρεώσεις!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/9/2023 στις 10:42 ΠΜ, noFEARgr είπε

8η ημερα που παραγγειλα τον 3d και δεν εχω καποια ειδοποιηση. Τους εστειλα μηνυμα . Οχι τιποτα την μητρικη περιμενα να αργησει και αυτη ηρθε 😅

7800χ3δ περιμενεις? και εγω αυτον περιμενω απο εκει.ας μου λυσει καποιος μια απορια. αφου ξερουν οτι φευγουν καποια συγκεκριμενα πραγματα αερας, γιατι δεν στοκαρουν να μην προλαβαινουν τις παραγγελιες?

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

16 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

7800χ3δ περιμενεις? και εγω αυτον περιμενω απο εκει.ας μου λυσει καποιος μια απορια. αφου ξερουν οτι φευγουν καποια συγκεκριμενα πραγματα αερας, γιατι δεν στοκαρουν να μην προλαβαινουν τις παραγγελιες?

Διότι πολλά απο αυτά τα μαγαζιά παίζει να τρέχουν απο σαλόνια σπιτιών (βλέπε μη ύπαρξη φυσικού καταστήματος). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...