Προς το περιεχόμενο

Βιοπληροφορική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω συνειδητοποιήσει ότι άπειρες δουλειές που κοιτάω ζητάνε γνώσεις βιοπληροφορικής και εγώ είμαι στο μηδέν. Πως θα μπορούσα να καταρτιστώ; Προφανώς χωρίς να κάνω και δεύτερο μεταπτυχιακό.. σεμινάρια; Να διαβάζω μόνος μου; Δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα lactateίσως να παραθέσεις μια λίστα με τις απαιτήσεις που βλέπεις στις δουλειές. Μην μένεις στα tags και στον τίτλο, αλλά σε συγκεκριμένες απαιτήσεις που θα έχουν αν πας εκεί. Συνήθως η ζήητησ είναι για πολυεργαλεία σήμερα.

Φιλικά,
-FG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάξε στο Kallipos το βιβλίο "Βιοπληροφορική" του Μπάγκου.Είναι αρκετά καλό για να σε βάλει στο νόημα αλλά περα απο αυτό χρειάζονται καλές γνώσεις βιολογίας και γενετικής καθώς και ενα καλό μαθηματικό υπόβαθρο και αλγοριθμική σκέψη. Είναι απο τους τομείς της πληροφορικής που αξίζει να κάνεις ενα μεταπτυχιακό. Μετα απο πτυχίο και μεταπτυχιακό  σε σχετικό αντικείμενο αυτός είναι και ο λόγος που μπήκα στην πληροφορική, για να συνεχίσω μετά στη βιοπληροφορική. Αν θες πες μας τι σπουδές έχεις μέχρι τώρα και τι απαιτήσεις βλέπεις στις αγγελίες γιατι προσωπικά σπάνια βλέπω αγγελίες να ζητάνε κάτι σχετικό με βιοπληροφορική

Επεξ/σία από velociraptoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Bro, παίζει να πέτυχες από τους λίγους τομείς που ένα μεταπτυχιακό είναι απαραίτητο😶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...