Προς το περιεχόμενο

HP ink tank ή Epson eco tank


blackm76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά. 

Θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχανημα ink tank. 

 

Βρήκα 2 που μου αρέσουν αλλά θέλω να μου πείτε την γνώμη σας. 

Ο ένας είναι ο hp inktank 415 AIO στα 150 ευρώ με μελάνια από 8 έως 10 ευρώ. 

 

Και ο άλλος είναι ο Epson eco tank l3151 στα 190 ευρώ. Με μελανακια όμως στα 6 ευρώ. 

Βλέποντας διαφορά βίντεο έχω την εντύπωση ότι ο Epson εκτυπώνει ποιο γρήγορα. 

 

Το γνώμη σας παρακαλώ. Τι μου προτείνετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ταχυτητα και θορυβος ειναι λιγοτερο σημαντικα κριτηρια απο θεματα οπως αναλυση εκτυπωσης και σαρωσης. η διαφορα τιμης δειχνεινα μην ειναι εφαμιλα μηχανηματα, δες ξανα τα σπεκ μηπωε υπαρχουν διαφορες

η προσωπικη μου επιλογη θα ηταν epson, γιατι πιστευω οτι εχει καλυτερη - ευκολοτερη ασυρματη συνδεση κ mobile client, τουλαχιστον με τα δεδομενα που υπηρχαν πριν 3-4 χρονια που χρειαστηκε να στησω και epson και hp. Θα μου πεις software ειναι, σιγουρα θα το εχει βελτιωσει κοτζαμ hp, ειναι και φτηνοτερος.... αμα τον βρισκεις διαθεσιμο κ σου κανουν τα σπεκ παρε τον hp φιλε 40 ευρω διαφορα ειναι σημαντικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα τον Ecotank 3160 για το σπίτι.

Θυμίζει εκτυπωτή μικρότερης τιμής, αλλά τα μελάνια του είναι τσάμπα. 

Το κάθε μπουκαλάκι για κάθε χρωμα του είναι 65ml και πουλιέται 5.17  ευρώ. Του αντίστοιχου που δεν είναι Ecotank το κάθε χρώμα κάνει 7.5 ευρώ και είναι... 2.4ml.

Παλιότερα είχα έναν PIXMA 8150. Διπλάσιος σε μέγεθος, με δύο θήκες χαρτιών, ασύγκριτα πιο γρήγορος, πολύ πιο στιβαρός. Αλλά τι να το κάνεις; Ρουφούσε τα μελάνια για πλάκα και τελικά βούλωσε η κεφαλή γιατί είχα βαρεθεί να πληρώνω και τον παράτησα.

Τελικά ο Ecotank εγκαταστάθηκε απροβλημάτιστα, τυπώνει άνετα από κινητό, κάνει τη δουλειά του όπως πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...