Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωτη!!!


thomask131996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα εκτυπωτη Epson Stylus DX4450 κ κατι εχει παθει οταν τον αναβω αναβοσβηνει το πρασινο λαμπακι στην ενδειξη on/off κ το κοκκινο λαμπακι που εχει διπλα στην ενδειξη του χαρτιου (που ισως σημαινει οτι δεν εχει χαρτι??) δεν θυμαμαι ακριβως εχω να τον χρησιμοποιησω καποια χρονια κ οτι κ να πατησω δεν κανει τιποτα....στο pc το αναγνωριζει κανονικα...αλλα επειδη λειτουργει κ σαν φωτοτυπικο κ παλι δεν κανει τιποτα λογικα δεν ειναι θεμα συνδεσης με το pc...εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, leolipop είπε

Aναζητησε το μοτιβο που αναβοσβηνουν τα λαμπακια να δεις τι error code θα δειξει.

Ναι φιλε το εψαξα αυτο αλλα δεν βρηκα τετοιο μοτιβο με αυτα τα δυο λαμπακια να αναβοσβηνουν για αυτο κ ειπα να ρωτησω εδω μηπως υπαρχει κανεις που ξερει κατι παραπανω...ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thomask131996 είπε

Ναι φιλε το εψαξα αυτο αλλα δεν βρηκα τετοιο μοτιβο με αυτα τα δυο λαμπακια να αναβοσβηνουν για αυτο κ ειπα να ρωτησω εδω μηπως υπαρχει κανεις που ξερει κατι παραπανω...ευχαριστω παντως

Μήπως την τελευταία φορά που χρησιμοποιήθηκε μάγκωσε κάποιο χαρτί τραβήχτηκε αλλά έμειναν κομματάκια μέσα;;;;

Κοίταξε μέσα από εκεί που μπαίνει το χαρτί , άνοιξέ τον δες εκεί που βγαίνει , όπως γύρισέ τον και ανάποδα γιατί σε κάποιους φαίνεται αν είναι μαγκωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Μόλις έβαλα μελάνια αυθεντικα σε εναν ξεχασμένο εκτυπωτή epson stylus sx115. Τον εγκατεστησα εκ νέου στο λάπτοπ μου , όλα μια χαρά!

Αλλά δυστυχώς αν και ρουφάει τα χαρτιά, ακούγεται ότι εκτυπώνει τελικά πετάει λευκή σελίδα. Τι μπορώ να κάνω; Τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Zwitca είπε

Καλησπέρα.

Μόλις έβαλα μελάνια αυθεντικα σε εναν ξεχασμένο εκτυπωτή epson stylus sx115. Τον εγκατεστησα εκ νέου στο λάπτοπ μου , όλα μια χαρά!

Αλλά δυστυχώς αν και ρουφάει τα χαρτιά, ακούγεται ότι εκτυπώνει τελικά πετάει λευκή σελίδα. Τι μπορώ να κάνω; Τι μπορεί να φταίει;

Έχουν ξεραθεί οι κεφαλές. Δοκίμασε καθαρισμό μέσα από το software, αν στις 2 φορές δεν δεις βελτίωση μην το ξανακάνεις γιατι καταναλώνει μελάνι σαν διαδικασία. Αν δεν λειτουργήσει δοκιμάζεις χειροκίνητο καθαρισμό με ισοπροπυλική αλκοόλη, μπορείς να βρείς σχετικά βιντεάκια στο internet. Αν δεν λειτουργήσει ούτε αυτό, θέλει καινούρια κεφαλή (ασύμφορο κόστος, πας για καινούριο εκτυπωτή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...