Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν ασκήσεις Αγγλικών (online)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το learningapps είναι ένα πολύ χρήσιμο site και για εκπαιδευτικούς αλλά και για οποιονδήποτε μαθαίνει ξένες γλώσσες. Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να βρουν μια ποικιλία από free templates ώστε να δημιουργήσουν τις δικές τους ασκήσεις και -αν θέλουν- να τις μοιραστούν.

Άργησα να το ανακαλύψω και ξεκίνησα να πειραματίζομαι με τα templates και έφτιαξα ήδη μερικές ασκήσεις (και άλλες απο τις ήδη φτιαγμένες που βρήκα στο site τις έχω ομαδοποιήσει σε φακέλους ανά level).

Εδώ είναι το link για να μπείτε στις ασκήσεις και να κάνετε επανάληψη/να φρεσκάρετε οι ίδιοι τις γνώσεις σας στ'Αγγλικά ή να δώσετε υλικό στα παιδιά σας, σε γνωστούς σας κλπ.
https://learningapps.org/user/vasiab

Έξω απ'τους φακέλους μου έχω φτιάξει κι ένα quiz γνώσεων σε στυλ 'Who wants to be a millionaire?' για να παίξετε αν θέλετε ;)

Capture.JPG.211be107790303ad017a8257dbfb48b1.JPG

 

(Θα συνεχίσω είτε να φτιάχνω δικές μου ασκήσεις είτε να βρίσκω έτοιμες και να τις προσθέτω στους φακέλους.)

Enjoy!

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαίνω το σχόλιό σου.

Και αν έμπαινες στις ασκήσεις θα διαπίστωνες ότι υπάρχει ποικιλία ασκήσεων για practice ΚΑΙ μέσω listening ΚΑΙ μέσω videos. 

(Το συγκεκριμένο thread το άνοιξα για να παρέχω δωρεάν τρόπους εξάσκησης των Αγγλικών, ασκήσεις διαφόρων επιπέδων και περιεχομένου.
Σε άλλα threads έχουμε ξανασυζητήσει τους τρόπους εκμάθησης της γλώσσας και έχουμε ήδη αναφερθεί και σε παρακολούθηση ταινιών/σειρών/videos χωρίς υπότιτλους ανάλογα σε τι επίπεδο βρίσκεται ο καθένας βέβαια.)

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μάλλον δεν έπιασες το νόημα του thread. Γι'αυτό σου απάντησα για να σου εξηγήσω τι ήταν αυτά που ανέβασα. 
(Δεν χαλάστηκα, απλά ήταν σχετικά off topic το σχόλιό σου.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...