Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΡΑΠΕΖΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και συγνώμη αν κάνω λάθος που στέλνω εδώ.Θα ήθελα να μάθω κάτι σχετικα με ένα προβλημα με ένα ΑΤΜ που αντιμετώπισα.Που μπορώ να ρωτήσω?και μην πείτε στην τράπεζα γιατί δεν απαντάει κανένας:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανέλυσα γιατί δεν ήξερα αν ήμουν στη σωστή σελίδα.Λοιπον το προβλημα είναι το εξής: σήμερα πήγα σε μια τράπεζα στο ΑΤΜ να κάνω κατάθεση στο λογαριασμό μου και μετά να στειλω τα χρήματα σε τρίτο.Αφου έκανα την κατάθεση κατευθείαν με τα χαρτονομίσματα (χωρίς φάκελο γιατί δεν μου έβγαλε το μηχάνημα) μου έγραψε η συναλλαγή ολοκληρώθηκε ,πρώτον δεν μου έβγαλε απόδειξη ενώ είχα ζητήσει και δεύτερον όταν μπήκα στην τράπεζα γιατί η κατάθεση στον τρίτο έπρεπε να γίνει από μέσα η διευθύντρια μου είπε ότι δεν υπάρχουν χρήματα στον λογαριασμό μου και θα με πάρουν μέχρι αύριο το πρωί να δουν αν φανεί κατι.Εχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον?πως γίνεται να μην φαίνονται τα χρήματα αφού τα κατέθεσα κατευθείαν στον λογαριασμό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι ΑΤΜ που βγάζει φάκελο και έβαλες τα λεφτα έτσι................

Συγνώμη έβαλες τα λεφτά απο το ΑΤΜ και μετά μπήκες στην τράπεζα;Και γιατι δεν έκανες κατάθεση κατευθείαν απο μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις δεν σου εβγαζε το μηχανημα φακελο?Απο οσο γνωριζω δεν εχεις δυνατοτητα να επιλεξεις ποια μεθοδο καταθεσης(με φακελο ή απευθειας) θα επιλεξεις.Εγραψε κανονικα οτι μετρησε τα χρηματα τα βρηκε χ ποσο και σου εβγαλε κουμπι .αν επιθυμεις να συνεχισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγα μέσα γιατί μου υπέδειξε η τράπεζα να κάνω πρώτα κατάθεση στο λογαριασμό μου από το ΑΤΜ.Δεν μου έβγαλε φάκελο μου έγραψε μόνο να βάλω τα χρήματα και μετά μου ζητούσε σε ποιον από τους δύο λογαριασμούς να γίνει η κατάθεση (επειδή στην κάρτα υπάρχουν δύο λογαριασμοι) δεν πρόλαβα να επιλέξω όμως και βγήκε στην οθόνη η ένδειξη:"η συναλλαγή σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς".Και μετά τα χρήματα πουθενά.Εκανα και κίνηση λογαριασμού μετά από λίγο και δεν φάνηκε καν σαν κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο υποκατάστημα που δούλευα εγω αλλα και γενικα ,κάθε μεσημέρι σχεδόν μετράγαμε τα χρήματα μέσα στο  ατμ οποτε   ακόμα και λάθος να έχει γίνει και να μην έχουν μπει να χρήματα σου στο λογαριασμό, θα δουν οτι εχουν ενα πλεόνασμα και θα στα καταθέσουν αυτοι.Μιλα ξανά μαζί τους δεν θα τα χάσεις τα χρήματα σου μην φοβάσαι

Επεξ/σία από Pansar24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Pansar24 είπε

Στο υποκατάστημα που δούλευα εγω αλλα και γενικα ,κάθε μεσημέρι σχεδόν μετράγαμε τα χρήματα μέσα στο  ατμ οποτε   ακόμα και λάθος να έχει γίνει και να μην έχουν μπει να χρήματα σου στο λογαριασμό, θα δουν οτι εχουν ενα πλεόνασμα και θα στα καταθέσουν αυτοι.Μιλα ξανά μαζί τους δεν θα τα χάσεις τα χρήματα σου μην φοβάσαι

Ελπίζω αλλά γιατί να μην φαίνεται η κίνηση καν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί όπως σου εξηγησα  τα χρήματα δεν έχουν μπει στο λογαριασμό σου λόγω ισως προβλήματος στο καταθετηριο, αλλα φαίνεται σε αυτούς οτι κάποιος έκανε καταθεση και θα στα βαλουν αυτοι.Ξανατονιζω να μιλησεις παλι με το καταστημα

Επεξ/σία από Pansar24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Pansar24 είπε

Γιατί όπως σου εξηγησα  τα χρήματα δεν έχουν μπει στο λογαριασμό σου λόγω ισως προβλήματος στο καταθετηριο, αλλα φαίνεται σε αυτούς οτι κάποιος έκανε καταθεση και θα στα βαλουν αυτοι.Ξανατονιζω να μιλησεις παλι με το καταστημα

Σε ευχαριστώ πολύ.Στην τράπεζα δηλαδή φαίνεται η κίνηση μου ?θέλω να πω γιατί να με πιστέψουν αν δεν φαίνεται ποιος και τι?

Επεξ/σία από zeta_34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...