Προς το περιεχόμενο

Δραπανοκατσάβιδο κρουστικό μπαταρίας Black & Decker BDCHD18 59,90 (παραλαβή από eshop point)


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, focusopoulos2 είπε

Όλα είναι για τη χρήση θες... Μετά κοιτάς την τσέπη σου. Μετά κοιτάς το πόσο γρήγορα το χρειάζεσαι. Και μετά αποφασιζεις. 

Καλά, κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ το είχα πάρει στα 35, δεν είχα θέμα με το τσοκ και για τα λεφτά του στα 35 ήταν "κλεψιά" στα 60 είναι τίμια αγορά. Παραπάνω ίσως όχι.

Δεν το πολυχρησιμοποιώ όσο το parkside το μικρό (10.8v) λόγω βολέματος αλλά για πιο "βαριά" πράγματα που δεν κάνει το μικρό (που δεν είναι και κρουστικό εκείνο) αυτό είναι μια χαρά για ερασιτεχνική χρήση πάντα (εξού και το parkside και όχι κάνα GSR) και είμαι ευχαριστημένος και καλύπτει μια χαρά. Τώρα αν το θέλει κάποιος για πιο βαριές και επαγγελματικές εργασίες ε σίγουρα πάει σε κάτι καλύτερο/ακριβότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, focusopoulos2 είπε

Όλα είναι για τη χρήση θες... Μετά κοιτάς την τσέπη σου. Μετά κοιτάς το πόσο γρήγορα το χρειάζεσαι. Και μετά αποφασιζεις. 

Μάλλον μιλάς για άλλο προϊόν....

Γιατί το συγκεκριμένο του post είναι ότι πιο αξιόλογο υπάρχει σε αυτά τα λεφτά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά στα lidl που είχε αυτή την βδομάδα στα 59 ευρώ είναι πολύ καλύτερο και 20V.

Με μεταλλικό τσοκ. Αν μπορέσετε να το βρείτε σε κάποιο κατάστημα θα είστε τυχεροί.

Επεξ/σία από ultimamage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ultimamage είπε

Αυτά στα lidl που είχε αυτή την βδομάδα στα 59 ευρώ είναι πολύ καλύτερο και 20V.

Με μεταλλικό τσοκ. Αν μπορέσετε να το βρείτε σε κάποιο κατάστημα θα είστε τυχεροί.

Θα το κοιτάξω. Έχω ένα Parkside κρουστικό περίπου 10 χρόνια τώρα, σπάνια το δουλεύω, είναι σχεδόν όπως το πήρα. Ούτε ειδικός είμαι ούτε επαγγελματίας, αλλά στα μάτια τα δικά μου φαίνεται αξιόλογο και VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ultimamage είπε

Αυτά στα lidl που είχε αυτή την βδομάδα στα 59 ευρώ είναι πολύ καλύτερο και 20V.

Με μεταλλικό τσοκ. Αν μπορέσετε να το βρείτε σε κάποιο κατάστημα θα είστε τυχεροί.

Ποιο λες; Έχεις λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.Επεσα τυχαία στο νήμα αυτό και θέλω να ρωτήσω κάτι που έχω χρόνια απορία, γιατί θέλω να πάρω κάτι για το σπίτι να υπάρχει να μπορώ να κάνω μια τρύπα να βάλω ένα ράφι. 

Το δραπανοκατσαβιδο είναι το παλιό τρυπάνι, που ξέρω από τον πατέρα μου; και το κρουστικο τι σημαίνει; 

Επίσης αυτού του τύπου γίνονται και κατσαβίδι;

Ευχαριστώ πολύ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Καλησπέρα σε όλους.Επεσα τυχαία στο νήμα αυτό και θέλω να ρωτήσω κάτι που έχω χρόνια απορία, γιατί θέλω να πάρω κάτι για το σπίτι να υπάρχει να μπορώ να κάνω μια τρύπα να βάλω ένα ράφι. 

Το δραπανοκατσαβιδο είναι το παλιό τρυπάνι, που ξέρω από τον πατέρα μου; και το κρουστικο τι σημαίνει; 

Επίσης αυτού του τύπου γίνονται και κατσαβίδι;

Ευχαριστώ πολύ. 

Τρυπανι(λαθος ορος)=δραπανο(σωστος ορος)

Αρα αυτο ειναι δραπανο(πολλες στροφες για τρυπημα)+κατσαβιδι(αργοστροφο και αναστροφη λειτουργια-αριστεροστροφα για ξεβιδωμα)=δραπανοκατσαβιδο.

Κρουστικο δραπανο ειναι οταν χτυπαει κι ολας αντι να γυριζει μονο, ειναι για να μπορεις να τρυπησεις πετρα μπετο και τουβλα πιο ευκολα, με την χρηση βεβαια παντα διαμαντοτρυπανου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο εύκολα δεν θα μπορούσες να μου το πεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. 

Πάντως ότι έχω πάρει από μικρό εργαλεία και συσκευές parkside, είναι πολύ αξιόπιστα κ τίμια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ultimamage είπε

Αυτά στα lidl που είχε αυτή την βδομάδα στα 59 ευρώ είναι πολύ καλύτερο και 20V.

Με μεταλλικό τσοκ. Αν μπορέσετε να το βρείτε σε κάποιο κατάστημα θα είστε τυχεροί.

Ακριβως!

Δεν εχει καμια σχεση το εργαλειο του Lidl με αυτο το σκουπιδι το Black & Decker. Το ειχα παρει απο το praktiker. Το γυρισα για σερβις στο τσοκ, και το αλλαγμενο τσοκ ηταν ελαφρως χειροτερο απο το αρχικο.

Χωρις δευτερη σκέψη , πήρα τα λεφτά μου πίσω, και την επόμενη μέρα έβγαλε προσφορά το lidl.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει άραγε κανείς από εδώ το παρακάτω εργαλείο που είναι πρώτο σε αξιολογήσεις στο skroutz;
Με 2 μπαταρίες των 2Ah, δύο ταχύτητες,1h γρήγορη φόρτιση και κρουστικό δείχνει να είναι τοπ επιλογή για 40ε, ειδικά σε σχέση με το αντίστοιχο B&D 18V που βγαίνει κατά καιρούς στα ίδια λεφτά από τα ~60(!) που κάνει κανονικά. Φυσικά μιλώντας για 40ε δεν περιμένει να έχει κανείς μεγάλες απαιτήσεις για την ποιότητα κατασκευής αλλά αν κάνει αυτά που λέει είναι και με το παραπάνω vfm.

https://www.skroutz.gr/s/17750165/Oxford-Home-TOOL-001-18V-2x2Ah.html#reviews

Επεξ/σία από tsourakis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με ένα δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας μπορώ να τρυπήσω τοίχο, για να βάλω ούπα για μονόζυγο πχ? Δε χρειάζεται δράπανο ηλεκτρικό πρίζας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...