Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Απ' ότι βλέπω τώρα στο worldometer η Γαλλία έχει χάσει παντελώς τη μπάλα. Χθες ανακοίνωσαν 23,060 νέα κρούσματα ξεπερνώντας όλες τις χώρες εκτός τις ΗΠΑ. Και όσον αφορά για τους θανάτους, θα μου πείτε ότι οι 1300 περίπου ήταν άτομα που άφησαν την τελευταία τους πνοή εκτός νοσοκομείων. Αυτό όμως δεν παύει να σημαίνει ότι αυτές οι ζωές χάθηκαν εντός των συνόρων της Γαλλίας. 

Είναι συγκεντρωτικά και από προηγούμενες μέρες αυτά τα νούμερα. Δεν είναι κρούσματα και θάνατοι μόνο από χθες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, iNorganic είπε

Πιστεύω πως ο ιος μεταδίδεται απλά με την εκπνοή δεν εξηγείται αλλιώς η τόσο ταχεία εξάπλωση του. Νομίζω πως θα μάθουμε να ζούμε με τον ιο από εδω και πέρα μιας και θα μας έρχεται ανά κύματα στο μέλλον.

Τα αντισώματα δεν διαρκούν για πάντα όσοι νοσήσουν, δεν το έχουν βρει ακομα πόσο διαρκεί αλλα μάλλον για καποιους μήνες εως λίγα χρόνια.

Ο influenza με πολύ λιγότερη μεταδοτικότητα επιβιώνει και σκοτώνει ακόμα. Δεν εχουν βρει γιατρικό απλά κάποια φάρμακα που αν τα πάρεις τις 2 πρώτες μέρες των  συμπτωματων κάνουν δουλειά. 

Δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξος αλλα αυτά είναι facts και κρατάω μικρό καλάθι. Οπότε μελλοντικά σίγουρα θα νοσήσουμε άλλοι ασυμπτωματικά και άλλοι δεν θα την βγάλουν καθαρή. Επίσης μερικοί που συνήλθαν απο τον covid από βαριά πνευμονία φαίνεται να εχουν σκιες στον πνεύμονα που μελλοντικά μπορεί να δημιουργηθεί καρκίνωμα.

φανταζομαι αν ήσουν απαισιόδοξος τί θα έγραφες...

 

υπομονή, τί άλλο μπορούμε να κάνουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Είναι συγκεντρωτικά και από προηγούμενες μέρες αυτά τα νούμερα. Δεν είναι κρούσματα και θάνατοι μόνο από χθες..

Το ξέρω ότι δεν είναι μόνο από χθες, το έγραψα και στο μήνυμα. Αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι συνολικά από τον ιό έχουν χάσει τη ζωή τους 6,507 άνθρωποι και έχουν μολυνθεί 82,165. Για μένα αυτοί δεν είναι μικροί αριθμοί και κατά την άποψη μου υποδηλώνουν ότι τα πράγματα στη Γαλλία δεν πάνε και τόσο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.makthes.gr/erotimata-gia-ton-nekro-apo-koronoio-sto-papageorgioy-271045

 

 

τραγικο,ποσα παρομοια εχουν συμβει,δεν υπηρξε ιχνηλατηση δεν εκλεισε το εργοστασιο,δεν μπηκαν σε καραντινα οι επαφες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω αν εχει συζητηθει καπου στις 500 σελιδες αλλα θελω να ρωτησω , τι πιστευετε θα συμβει στην οικονομια, θα εχουμε δουλειες αν συνεχιστει για πολυ ακομα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, bloskas είπε

Δεν γνωριζω αν εχει συζητηθει καπου στις 500 σελιδες αλλα θελω να ρωτησω , τι πιστευετε θα συμβει στην οικονομια, θα εχουμε δουλειες αν συνεχιστει για πολυ ακομα αυτο?

Προς το παρον συζητανε ποιος την εχει μεγαλυτερη και αν θα ξεχυθει ο κοσμος στις παραλιες.

Η οποια επιτυχια υπαρξει με τον κορονοιο ειναι θεμα των ανθρωπων που απο την αρχη φαινονται υπευθυνοι και προσεχουν αρκετα. Μια μικρη μεριδα παντα θα υπαρχει.

Απο τηλεφωνηματα στην πατριδα σημερα, την Κρητη, μαθαινω πως στα νοτια εχει αρχισει ο τουρισμος απο Ιταλους. Με πολλους ντοπιους  να τρομοκρατουνται 

Επεξ/σία από panostom
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panostom είπε

Προς το παρον συζητανε ποιος την εχει μεγαλυτερη και αν θα ξεχυθει ο κοσμος στις παραλιες.

Η οποια επιτυχια υπαρξει με τον κορονοιο ειναι θεμα των ανθρωπων που απο την αρχη φαινονται υπευθυνοι και προσεχουν αρκετα. Μια μικρη μεριδα παντα θα υπαρχει.

Απο τηλεφωνηματα στην πατριδα σημερα, την Κρητη, μαθαινω πως στα νοτια εχει αρχισει ο τουρισμος απο Ιταλους. Με πολλους ντοπιους  να τρομοκρατουνται 

Κάτσε ρε φίλε πως έχει αρχίσει ο τουρισμός από Ιταλούς; Στα αεροδρόμια και στα λιμάνια δεν έχουμε ελέγχους για ότι πλοίο και αεροπλάνο έρθει από έξω; Τόσο λάθος τα λέω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panostom είπε

Προς το παρον συζητανε ποιος την εχει μεγαλυτερη και αν θα ξεχυθει ο κοσμος στις παραλιες.

Η οποια επιτυχια υπαρξει με τον κορονοιο ειναι θεμα των ανθρωπων που απο την αρχη φαινονται υπευθυνοι και προσεχουν αρκετα. Μια μικρη μεριδα παντα θα υπαρχει.

Απο τηλεφωνηματα στην πατριδα σημερα, την Κρητη, μαθαινω πως στα νοτια εχει αρχισει ο τουρισμος απο Ιταλους. Με πολλους ντοπιους  να τρομοκρατουνται 

Οι Ιταλοί πως ήρθαν; Με βάρκες ή κολυμπώντας;  Αεροπλάνα και καράβια δεν υπάρχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, panostom είπε

Απο τηλεφωνηματα στην πατριδα σημερα, την Κρητη, μαθαινω πως στα νοτια εχει αρχισει ο τουρισμος απο Ιταλους. Με πολλους ντοπιους  να τρομοκρατουνται 

Σε ποια νότια αναφέρεσαι; ΓΙατι και εγω στα νότια ειμαι και δεν εχω ακούσει κατι τετοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί δεν είχαν ανοσία λόγο dna;

https://www.zougla.gr/kosmos/article/piratia-ton-tourkon-se-kineziko-aeroskafos-pou-metefere-anapnefstires-gia-tin-ispania

Αεροσκάφος cargo από Κίνα που προσγειώθηκε για ανεφοδιασμό στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης κρατείται από τις τουρκικές αρχές με όλο του το φορτίο που είναι αναπνευστήρες οι οποίοι έχουν παραγγελθεί από το δημόσιο σύστημα υγείας της Ισπανίας.

Το φορτίο είναι ύψους 3 εκατ. ευρώ και όπως καταγγέλλει το υπουργείο Εξωτερικών της Ισπανίας κατακρατείται παράνομα από τις τουρκικές αρχές.

Η Τουρκία εφαρμοζει ειδικό διάταγμα που έχει υπογραφεί προσφάτως σύμφωνα με το οποίο οποιοδήποτε εμπόρευμα τέτοιας φύσεως που έχει να κάνει με την πανδημία κορωνοϊού από όπου και αν προέρχεται εάν εντοπιστεί σε τουρκικό έδαφος, κατάσχεται.

  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...