Προς το περιεχόμενο

To Nokia 8.3 5G έχει SD765G, quad camera με Zeiss και δυνατότητες 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, George.Ember είπε

Στα 399 ερχεται το pixel 4a. Κατα τα αλλα εχω Nokia 7 plus και οπως και σε αυτο το μονο αρνητικο ειναι η τιμη. Σε ολα τα αλλα ειναι τουμπανο! Και παιρνει συνεχεια και security updates και android 10. Επισης κατι που δεν υπολογιζετε στην τιμη αλλα ειναι μεγαλο υπερ λεγεται stock android. Οταν τρεξεις stock android δεν ξαναγυρνας πισω σε κατι αλλο!

Μπα κ εγώ έτσι έλεγα . Καλό χρυσό το stock android αλλά πολύ φτωχό . Άσε που καμία εταιρεία δεν βγάζει flawless  updates με stock android. Οπότε δεν υπάρχει κ λόγος να υποστούμε αυτή την γύμνια του λειτουργικού

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελα και ολεδ οθόνη ή και ufs3 ή και stereo speakers . Ειναι από τα κινητά που σκοπεύω να δοκιμάσω όταν γίνει προσιτό στο μπατζετ μου  . Έχει και ραδιόφωνο απο οτι βλέπω στο gsmarena  . ΚΑι 600 ευρω πιθανή τιμή (ήμαρτον) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, vargas είπε

Μπα κ εγώ έτσι έλεγα . Καλό χρυσό το stock android αλλά πολύ φτωχό . Άσε που καμία εταιρεία δεν βγάζει flawless  updates με stock android. Οπότε δεν υπάρχει κ λόγος να υποστούμε αυτή την γύμνια του λειτουργικού

Ειναι στον ανθρωπο. Εμενα μου αρεσουν τα minimal. Οι πολλες επιλογες με κουραζουν παρα πολυ. Το κινητο δεν το θελω για να του πειραζω τις ρυθμισεις ολη μερα καθε μερα ουτε να ψαχνω μια ρυθμιση σε ατελειωτα μενου. Θελω απλα να δουλευει σωστα χωρις να μου πρηζει τ @ρχ!δ!@

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George.Ember είπε

Θελω απλα να δουλευει σωστα χωρις να μου πρηζει τ @ρχ!δ!@

Σκέψου όμως ότι μπορεί να σου τα πρήζει όταν θέλεις να τραβήξεις ένα screenshot μεγέθους 3 οθονών, ή να σου εμφανίζει την ταχύτητα σύνδεσης στο notification bar, ή να ανοιγοκλείνει η οθόνη με double tap και να ψάχνεις στο google play για app που να τα κάνει. 
 

Οπότε έτσι κι αλλιώς το πρήξιμο δεν το γλυτώνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stafaf είπε

Σκέψου όμως ότι μπορεί να σου τα πρήζει όταν θέλεις να τραβήξεις ένα screenshot μεγέθους 3 οθονών, ή να σου εμφανίζει την ταχύτητα σύνδεσης στο notification bar, ή να ανοιγοκλείνει η οθόνη με double tap και να ψάχνεις στο google play για app που να τα κάνει. 
 

Οπότε έτσι κι αλλιώς το πρήξιμο δεν το γλυτώνεις. 

Και το stock android τα κανει αυτα. Το stock android δεν ειναι αδειο απο επιλογες. Απλα δεν υπερβαλλει. Εχει τοσσα οσα για να ειναι σχετικα πληρες και συνεχιζει να εξελισεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, George.Ember είπε

Και το stock android τα κανει αυτα. Το stock android δεν ειναι αδειο απο επιλογες. Απλα δεν υπερβαλλει. Εχει τοσσα οσα για να ειναι σχετικα πληρες και συνεχιζει να εξελισεται.

Τπτ δεν έχει απ´αυτά. Μη λέμε ό,τι θέλουμε. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Σκέψου όμως ότι μπορεί να σου τα πρήζει όταν θέλεις να τραβήξεις ένα screenshot μεγέθους 3 οθονών, ή να σου εμφανίζει την ταχύτητα σύνδεσης στο notification bar, ή να ανοιγοκλείνει η οθόνη με double tap και να ψάχνεις στο google play για app που να τα κάνει. 
 

Οπότε έτσι κι αλλιώς το πρήξιμο δεν το γλυτώνεις. 

Με OnePlus στο OOS τα έχεις όλα αυτά. Συν ότι είναι ότι καλύτερο μετά το stock Android.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, baiosss είπε

Με OnePlus στο OOS τα έχεις όλα αυτά. Συν ότι είναι ότι καλύτερο μετά το stock Android.

Έλα τώρα εντάξει. Το ξέρουμε. 
Μη συγκρίνεις τώρα op με Nokia.

Και η op όντως παρέχει εξαιρετική εμπειρία χρήσης   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, stafaf είπε

Έλα τώρα εντάξει. Το ξέρουμε. 
Μη συγκρίνεις τώρα op με Nokia.

Και η op όντως παρέχει εξαιρετική εμπειρία χρήσης   

Ωστόσο σε stock Android με τον καιρό πολλά από αυτά προστίθενται. Κάθε τρεις μήνες εδώ και καιρό έχουν τα λεγόμενα feature drops. Όπως και σε Pixel 4 XL που έχω τώρα, υπάρχουν χαρακτηριστικά που δεν έχουν άλλοι στο Android. Σαφέστατα όμως το stock Android δεν έχει πολλά πραγματακια που βοηθούν σε καθημερινή χρήση. 

Επεξ/σία από baiosss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stafaf είπε

Έλα τώρα εντάξει. Το ξέρουμε. 
Μη συγκρίνεις τώρα op με Nokia.

Και η op όντως παρέχει εξαιρετική εμπειρία χρήσης   

 

Μα το θέμα είναι ότι μας αναγκάζουν να κάνουμε την σύγκριση...όταν διαβάζω για 700 ευρώ.... ξέρεις τι παίρνεις από ΟΡ με 700 ευρώ?

και μένουν και ρέστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...