Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dr_thodt είπε

Ξερω πολυ καλα τι σημαινει το unplayable και σιγουρα δεν σημαινει οτι υπαρχει μεγαλυτερο ταβανι στο mastering των controls στο PC λογω kb/m το οποιο ειναι λογικο ουτε οτι χανεις απο την εμπεiρια αλλα ενταξει οπως λες γνωμες ειναι αυτες. Aπλα ετσι οπως το ειπες καποιος που ισως ηθελε να παιξει το παιχνιδι θα νομιζε οτι δεν θα παιζεται με το pad και αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Ας παιξει ο κοσμος αυτη τη παιχνιδαρα κ ας ειναι κ με τιμονιερα ρε αδερφε! :P :) 

edit: απο οτι φαινεται κ εγω εχασα το χρονο μου που σε εκανα quote αλλα εχω αλλεργια στις μπουρδες βλεπεις οποτε τη παταω κ εγω καμια φορα.

Ok μην παιζουμε με τις λεξεις καταλαβες νομιζω τι θελω να πω, αντιστοιχα τα Dark Souls ειναι φτιαγμενα για τη λογικη του gamepad αν πω το ιδιο για αυτο σε στυλ "παιδια μια συμβουλη το dark souls ειναι unplayable με keyboard/mouse βαλτε gamepad" δεν σημαινει οτι ειναι στην κυριολεξια unplayable και κανεις δεν μπορει να το τερματισει ετσι, σημαινει απλα οτι εχει φτιαχτει με γνωμονα το gamepad το οποιο για την πλειοψηφια αποτελει τη βελτιστη εμπειρια χρησης. Πιθανοτατα και εκει θα βρεθουν ατομα να πουν εγω το επαιξα με kb/mouse, ειναι καλυτερο ετσι κλπ κλπ.

Τα φορουμ ειναι για να ανταλλασουμε αποψεις, εγω εχω παιξει και με τους 2 τροπους και ειπα τη γνωμη μου απο κει και περα σεβαστη και η δικη σου και οποιαδηποτε αλλη. Τωρα αν εχασες το χρονο σου τι να σου πω δεν φταιω εγω ειναι δικο σου θεμα σε τι post θα μπεις στη διαδικασια να απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, chrisgewrgi said:

Πολυ φοβαμε οτι δεν το εχει στηλει γιατι κατι βρωμαει...φοβατε οτι το DF θα το βγαλει πολυ κατωτερο απο το xbox ελεο smart shift  και αηδιες και θα χαλασει τις πωλησεις...ασε που μπορει να ελεγαν οριακο με θερμοκρασιες θορυβους κτλπ..

Το οτι δεν το εχει παρει το digital foundry ειναι και ο λογος που δεν το εχω προπαραγγειλει....

Περιμενω να το δω εν δραση πρωτα..αν και με αυτα τα games που θα εχει τωρα δεν θα ζοριστει το μηχανημα για να δειξει τυχον κουσουρια

Ειναι η μονη φορα που δεν τους εχω καθολου εμπιστοσύνη διοτι τους παρακολουθω απο περυσι και ειναι ζαλισμενοι

Δυστυχώς από την τεράστια επιτυχία του PS4 έχασαν την μπάλα και επαναπαύτηκαν. Πολύ φοβάμαι ότι τα χειρότερα έρχονται... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Πολυ φοβαμε οτι δεν το εχει στηλει γιατι κατι βρωμαει...φοβατε οτι το DF θα το βγαλει πολυ κατωτερο απο το xbox ελεο smart shift  και αηδιες και θα χαλασει τις πωλησεις...ασε που μπορει να ελεγαν οριακο με θερμοκρασιες θορυβους κτλπ..

Το οτι δεν το εχει παρει το digital foundry ειναι και ο λογος που δεν το εχω προπαραγγειλει....

Περιμενω να το δω εν δραση πρωτα..αν και με αυτα τα games που θα εχει τωρα δεν θα ζοριστει το μηχανημα για να δειξει τυχον κουσουρια

Ειναι η μονη φορα που δεν τους εχω καθολου εμπιστοσύνη διοτι τους παρακολουθω απο περυσι και ειναι ζαλισμενοι

Το 2013 τέτοιο καιρό το ps4 το είχε στείλει σε κάθε youtuber που υπήρχε τώρα τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Δείτε το ξανά και ξανά και ξανά.

Μέχρι να σταματήσει ο χρόνος:

1135340.jpg

"Resistance is futile"

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, chrisgewrgi said:

Και πολυ φοβαμε οτι το xbox σε απαιτητικα games θα ειναι 20 με 30% δυνατοτερο...και ισως ερθει το pro πιο συντομα απο τι νομιζουμε..

Πρέπει να περιμένουν τουλάχιστον 2 χρόνια για  να γλυτώσουν τον διασυρμό! 

Ας καταφέρουν για αρχή να φτιάξουν έναν σωστό σύστημα ψύξης και ας βγάλουν και ps5 pro x super. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Κανονικά. Δείχνει όλη την αλλαγή που έφερε ο Spencer. Κάτι άλλο να βοηθήσω?

Σατυρικό ήταν το κείμενο. Φυσικά το xb division έχει κάνει αξιόλογη δουλειά. Περαιτέρω έχω αναφέρει προ πολλού την άποψη μου κάτι που είχα επισημάνει και στην πρώτη σελίδα στο συγκεκριμένο θέμα:

Αναφορά σε κείμενο

Προς το παρόν δεν επαναλαμβάνει το xb τα λάθη του one. Είναι καλύτερο για όλους μας και με βάση τα τωρινά δεδομένα δεν περιμένω να έχουν την ίδια απόκλιση σε πωλήσεις τα επόμενα συστήματα συγκριτικά με την τωρινή γενιά. Βέβαια πρέπει να περιμένουμε και την ανακοίνωση των τιμών.

Είναι προς όφελος όλων μας ο ανταγωνισμός και είναι θετικό ότι το xb παίζει σε διαφορετικό επίπεδο όσο αφορά τις αποκλειστικότητες αλλά και τις υπηρεσίες. Πλέον τα xbsx,ps5 θα είναι λιγότερο δίδυμα σε σχέση με τους προκατόχους τους.

Όσο για τις συνδρομές είναι αναμενόμενα εδώ και χρόνια. Το επόμενο βήμα είναι η συνεργασία οικοσυστημάτων (βλέπε EA Play).

Edit: Τώρα που ξαναδιαβάζω τις πρώτες σελίδες επαληθεύτηκα σε κάποια θέματα σε βαθμό αηδίας.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

 

Για αρχή το οριοθετώ με εξορμήσεις στο Switch - διάφορες συνεργασίες κτλ.. 

Δεν θεωρώ ότι θεωρεί (pun intended) την Nintendo ανταγωνιστή. Το αντίθετο θα έλεγα.

Τώρα αν αύριο (TGS) αρπάξει την Sony από τα μαλλιά στο Japan, της χρειαζόταν θα έλεγα.

Η Nintendo είναι μια εταιρεία με τα δικά της κολλήματα αλλά μια χαρά τα βρήκαν με τη ms και συνεργάστηκαν.Νομιζω ότι η Sony δείχνει μια υπεροψία γενικότερα που δε θα της βγει σε καλό.Οσο καλά τα πήγε στην έναρξη της προηγούμενης γενιάς,άλλο τόσο στραβά πηγαίνει στην έναρξη της νέας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βουιζει το ιντερνετ οτι αυριο ανακοινωνει οτι πηρανε την Sega...εγω παντος θελω κανα golden axe κανα shinobi με τωρινα γραφικα. Βλεπω καθε μηνα να σκανε και παιχνιδια 😂

Παντος ο ανθρωπος και γενικα η παρεα αυτη θελει respect απο ολους εμας τους gamers...σονακιδες xboxakides και πισακιδες...ριχνουν λεφτα που θα μπορουσαν να μην τα ριξουν και να τα φανε στις γυναικες οπως εκαναν οι προηγουμενοι..

Πιστευω εχουμε να παιξουμε καλο πραμα...δεν θα πεσει τσιγκουνια στην αναπτυξη παιχνιδιων...θα πεσει χρημα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Βουιζει το ιντερνετ οτι αυριο ανακοινωνει οτι πηρανε την Sega...εγω παντος θελω κανα golden axe κανα shinobi με τωρινα γραφικα. Βλεπω καθε μηνα να σκανε και παιχνιδια 😂

Παντος ο ανθρωπος και γενικα η παρεα αυτη θελει respect απο ολους εμας τους gamers...σονακιδες xboxakides και πισακιδες...ριχνουν λεφτα που θα μπορουσαν να μην τα ριξουν και να τα φανε στις γυναικες οπως εκαναν οι προηγουμενοι..

Πιστευω εχουμε να παιξουμε καλο πραμα...δεν θα πεσει τσιγκουνια στην αναπτυξη παιχνιδιων...θα πεσει χρημα

οχι στο tgs τουλαχιστον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cenjuro είπε

Δεν χρειάζεται να αγοράσει την Sega.

Τα παιχνίδια της Atlus θέλει.

Στις 3 το μεσημέρι αύριο θα ξέρουμε τι θα έρθει στο Game Pass.

αυτο. δεν υπαρχει περιπτωση να πηγανε Ιαπωνια για να τους δειξουν μονο το FS2020. κατι σημαντικο θα ανακοινωσουν, δεν γινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

sega official..γιατι καθετε ετσι αυτη;; ειναι o phil πισω της;😂 και σιγουρα το σημα του xbox δειχνει

cc0f3128-5e50-449e-a74c-022dd2d5ca19-xbox-sega.jpeg-1.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...