Προς το περιεχόμενο

Οδηγος εγκατάστασης του Redmine σε περιβάλλον Linux


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χελοου.

Μετά απο πολλές προσπάθειες, καθώς είμαι νέος στο Linux, κατάφερα να στήσω το Redmine σε Ubuntu.

Eίδα πολλούς οδηγούς, αλλά είτε τα έλεγε λίγο μπερδεμένα, είτε ήτανε ελλειπείς. Μάζεψα λοιπόν απο διάφορους οδηγούς, και έφτιαξα εναν δικό μου,

και τον παραθέτω στα συννημένα για όσους θέλουν ή έχουν πρόβλημα να το εγκαταστήσουν.

επίσης, καλό είναι εδώ να λύνουμε απορίες πάνω σε αυτό, καθώς πολλές εταιρίες το χρησιμοποιούν

Φυσικά, εάν αλλάξεις 2-3 πράγματα, μπορείς να ακολουθήσεις τα βήματα και για άλλα distros όπως CentOS.

O οδηγός είναι για στήσιμο με Nginx + Passenger. Για apache , ας το δουμε εδω πέρα, ίσως να φτιάξουμε ένα άλλον οδηγο.

Enjoy :)

redmine.docx

Επεξ/σία από LiquidTroll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω εφαρμογη για να διαβασω το docx στο λινουξ, λεει κατι παραπανω το howto απο το προφανες "apt-get install redmine" για τις debianoειδεις διανομες? Το redmine σαν πακετο υπαρχει στο repo εδω και χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως να σετάρεις την Ruby, πως να βρεις τα καταλληλα gems , πως να setάρεις κάποια configuration.

Τι εννοεις υπάρχει? Έτοιμο? Ready to set up?

Γιατί προσπάθησα να το κάνω έτσι, και μου έβγαζε πολλά errors!

Επεξ/σία από LiquidTroll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγκατεστησες redmine; Για να μάθεις ή για καποιον πελάτη. 

 

Γενικά, είναι απαραδεκτο εκτός κι αν το χρησιμοποιείς αποκλειστικά για software development.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι ειναι απαράδεκτο, ειδικα αν εχεις άλλες λύσεις όπως το Attlasian.

Tο πιο κακο είναι, ότι εταιρίες softw το χρησιμοποιούνε κατα κόρων, επειδη ειναι τζαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...