Προς το περιεχόμενο

Επιλογη laser ή ink tank


Megatontnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα!

χρειαζομαι ενα πολυμηχανημα στο οποιο θα εκτυπωνει περιπου 60-70 σελιδες την βδομαδα.

Καποιες απο τις οποιες θα ειναι εγχρωμες, οπως επισης θα ηθελα αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης

Εχω στα υποψιν 2 επιλογες για τους τανκ (Epson EcoTank L6160 και Brother MFCT910DW) και τον Samsung Xpress SL-C480W

υπαρχει κατι να προτεινετε? εχω σκεφτει και την λυση με εναν απλο εγχρωμο και εναν απρομαυρο αλλα εκει τι συμφερει?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είδους έγχρωμες εκτυπώσεις θα κάνεις; Σε ενδιαφέρει η ταχύτητα εκτύπωσης;

Οι inkjet είναι αργοί σε σχέση με τους Laser εκτυπωτές και λιγότερο αξιόπιστοι, αλλά δίνουν καλύτερη έγχρωμη εκτύπωση.

Οι laser ταχύτεροι, αξιοπρεπή ποιότητα εκτύπωσης αλλά έχουν πιθανόν ακριβότερο cost per copy σε σχέση με έναν ink tank.

Διάβασε ένα χρήσιμο άρθρο εδώ: Τι εκτυπωτή να πάρω; Να επιλέξω Laser ή inkjet;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, georgesp said:

Τι είδους έγχρωμες εκτυπώσεις θα κάνεις; Σε ενδιαφέρει η ταχύτητα εκτύπωσης;

Οι inkjet είναι αργοί σε σχέση με τους Laser εκτυπωτές και λιγότερο αξιόπιστοι, αλλά δίνουν καλύτερη έγχρωμη εκτύπωση.

Οι laser ταχύτεροι, αξιοπρεπή ποιότητα εκτύπωσης αλλά έχουν πιθανόν ακριβότερο cost per copy σε σχέση με έναν ink tank.

Διάβασε ένα χρήσιμο άρθρο εδώ: Τι εκτυπωτή να πάρω; Να επιλέξω Laser ή inkjet;

Η ταχυτητα οχι τοσο αλλα καλο θα ηταν να μην αργουν. Κυριως με ενδιαφερει το χαμηλο κοστος εκτυπωσης.

ενας εκτυπωτης ink tank για να μην κολλησουν τα μελανια ποσες εκτυπωσεις χρειαζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Epson L5190 και τον επέλεξα γιατί εκτυπώνω καθημερινά περίπου 20-100 σελίδες. Έμεινε για 3 μερες χωρίς εκτύπωση και την 4η ήθελε καθαρισμό κεφαλής... Από τότε δεν μου το ξαναέκανε αλλά δε μου άρεσε η φάση... Επίσης, όπως σου είπα, είναι απελπιστικά αργός ακόμα και στη μέτρια ποιότητα εκτύπωσης. Στην πρόχειρη ποιότητα η ταχύτητα κάπως βελτιώνεται αλλά οι έγχρωμες εκτυπώσεις δεν βλέπονται. Από την άλλη, έχει πολύ οικονομική εκτύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μονής οψης εκτύπωση, θα είναι ελάχιστα πιο γρήγορος από τον 5190 αλλά εξακολουθεί να είναι αργός. 4,5 σελίδες έγχρωμο dublex το λεπτό, σε πρόχειρη εκτύπωση... Από την άλλη, τα κάνει όλα και εχει χαμηλό cost per copy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...