Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [HBO, 2023]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
43 minutes ago, LiquidTroll said:

Α, θα το βλεπουμε ανα βδομάδα?

Δεν θα έχουμε όλη την 1η σεζον δηλαδή?

Δεν έβγαζε ποτέ μαζεμένα όλα τα επεισόδια το ΗΒΟ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οι κριτικοι μιλανε για σειρα φαινομενο ...ακριβως πανομοιοτυπο σε υφος με το παιχνιδι

,με τα ορια αναμεσα σε video game και κινηματογραφο να ειναι δυσδιακριτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορες οι κριτικές, πάω στοίχημα ούτε καν έχουν παίξει το game οι περισσότεροι.

Πάντως άμα όντως ισχύει ότι οι clickers δεν παίζουν ιδιαίτερο ρολο θα με χαλάσει. Το game είχε τέλειο balance αναμεταξύ ανθρωπινων σχέσεων και clickers. Καλά όλα αυτά είναι από το πρώτο επεισόδιο, αλλα δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να λειτουργήσει χωρίς βάρος στο apocalypse.

Ο άλλος που λέει για extension των cutscenes μου αρέσει. Aλλωστε το game έχει αρκετούς διαλογους και cutscenes που απλά κανεις copy paste, βάλε και μερικά action scenes και έτοιμο.

Το game είναι τέλειο για adaptation, λίγα games έχουν τόσο κινηματογραφικό υλικό. Ειλικρινά θα χρειαστεί να προσπαθήσουν για να το fuck it up. Τα μοναδικά game που μου έρχονται με τόσο έτοιμο υλικό είναι RDR2 και Metal Gear.

Anyways, χρειάζεται να δούμε τουλάχιστον 2-3 επεισόδια, και το Witcher ξεκίνησε ok με το πρώτο και μετά νόμιζες ότι έβλεπες άλλη σειρά.

Πάντως άμα δεν υπάρχει η σκηνή στο market θα σπαστώ τρελα, είναι η σκηνή που δείχνει για πρώτη φορα το δέσιμο του με την Ellie και το ποσο επικίνδυνος είναι ο Joel in a fight.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

και το ποσο επικίνδυνος είναι ο Joel in a fight.

Μα ειπαν δεν θα ειναι οπως στο παιχνιδι... εδω ειναι ψιλοκουφος και στο τελος τελος ειναι και μεσηλικας.. και ο writer θελει τους μεσηλικες του... μεσηλικες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omghi2u είπε

Μα ειπαν δεν θα ειναι οπως στο παιχνιδι... εδω ειναι ψιλοκουφος και στο τελος τελος ειναι και μεσηλικας.. και ο writer θελει τους μεσηλικες του... μεσηλικες

Ναι ok, θα είναι πιο ρεαλιστικός, παρόλα αυτά δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι 20 χρονια survivor. Επειδή δεν ακούει τέλεια και πονάνε τα γόνατα του δεν σημαίνει ότι ξαφνικά ξέχασε να σκοτώνει.

Aλλωστε έχει σκοτώσει αρκετό κόσμο πριν το game, ποσο μάλλον μέσα στο game. Δεν περιμένω να σκοτώσει εκατοντάδες, αλλα ούτε και να τρώει μπάτσες από τον οποιοδήποτε.

Τώρα το ότι θα μειώσουν την βία, δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούν, μάλλον το gore, γιατί πιο βίαιο genre δεν θα μπορούσαν να διαλέξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τηλεοπτική... Maria (γυναίκα του Tommy, αδερφού του Joel)

vk784mxis2ba1.jpg?width=640&crop=smart&a

 

(Ηθοποιός: Rutina Wesley)

13 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τώρα το ότι θα μειώσουν την βία, δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούν, μάλλον το gore, γιατί πιο βίαιο genre δεν θα μπορούσαν να διαλέξουν.

χμμ γενικά ότι gore/violence πήραμε πήραμε, πλέον θα ναι όλα ενα σκαλοπάτι κάτω.... 

jon bernthal marvel GIF by NETFLIX 

Gore & violence done right ... τουλάχιστον για TV Series adaptation #PunisherS01

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Η τηλεοπτική... Maria

Τώρα άμα το casting ήταν open και αυτή ήταν η καλύτερη ηθοποιός για τον ρολο καλός, αλλα δυστυχώς οι προτεραιότητες τους έχουν αλλάξει και το HBO δεν είναι εξαίρεση πια. Τουλάχιστον είναι ωραία, όχι σαν το ψάρι που παίζει την Fringilla.

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

χμμ γενικά ότι gore/violence πήραμε πήραμε, πλέον θα ναι όλα ενα σκαλοπάτι κάτω...

Δεν γίνετε, μπορούνε να μειώσουνε το graphic violence, ok, κανένα πρόβλημα, αλλα δεν μπορούν να μειώσουν το ποσο βίαιος είναι ο αποκαλυπτικός κόσμος. Aμα το κάνουν θα είναι μεγάλο πρόβλημα πιστεύω και θα υποβαθμίσει όλη την σειρά. Στην τελική πιο το πρόβλημα? 18+ είναι η σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο στο true blood την εχω δει και δεν ειχε και καμια ρολαρα, meh απο θεμα acting μου φανηκε τοσες σεζον.

τωρα αν εχει κανεις αλλος ιδεα απο πιο καινουρια τις Projects που συμμετειχε ας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ολα αυτα που διαβαζω εδω μεσα και παραεξω θα κρατησω μικρο καλαθι για να μην ειναι η προσγειωση αποτομη σε περιπτωση που εχουν αποτυχει παταγωδως στην μεταφορα του.

Θα δουμε σε λιγες μερες ή ας πω καλυτερα μερικες εβδομαδες τι εστι βερυκοκο.Γιατι μπορει ο πιλοτος να ειναι δυνατο επεισοδιο και μετα ολα τα αλλα επεισοδια να ειναι για κλαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνδιαφέρον σενάριο. Για πολλοστή φορά θα κρινω καθαρά τη τηλεοπτική σειρά, χωρίς να έχω ιδέα τι έχει παιχτεί στο παιχνίδι, και αδιαφορόντας ουσιαστικά για το αν ειναι καλή μεταφορά ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
47 minutes ago, DeareN said:

Και ένας ψύχραιμος τίτλος άρθρου

Μια χαρά είναι ο τίτλος, για θυμήσου τις υπόλοιπες μεταφορές VG στη μικρή οθόνη (και μεγάλη θα πω), η μπάρα είναι στο πάτωμα. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μια χαρά είναι ο τίτλος, για θυμήσου τις υπόλοιπες μεταφορές VG στη μικρή οθόνη (και μεγάλη θα πω), η μπάρα είναι στο πάτωμα. 😛

Τα έχω ξαναπεί και ούτε με νοιάζει, εμένα μου άρεσαν και το Mortal Kombat και το Street Fighter. 

Και όσοι κράζουν Van Dam Raul Julia και Kylie Minogue δεν έχουν ιδέα τι θα πει VHS χωρίς β internet και τα μπούτια της Cammy σε 14αρα οθόνη 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...