Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να έγινε μλκία με την μετατροπή, με 4 6μηνες core από σεπτεμβριο του 26 μου πήγε μόνο μέχρι τέλη μαίου 27. Υποτίθεται μια εξάμηνη core είναι 81 μερες ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eφόσον δεν υπάρχει ενεργή ultimate τότε είναι 3:2. Όταν υπάρχει ήδη ενεργό ultimate παει 3:1. Δεν το γνώριζα αλλά προσωπικά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα μέχρι σχεδόν Ιούνιο του 27 είμαι κομπλέ. Παίζει να προλάβω και νέο xbox μέχρι τότε.

Επεξ/σία από Manoleros95
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Eφόσον δεν υπάρχει ενεργή ultimate τότε είναι 3:2. Όταν υπάρχει ήδη ενεργό ultimate παει 3:1.

Ναι και εγώ σε ενεργή συνδρομή έβαλα 2 εξάμηνες από Ινδία 24€ και μου τις μετέτρεψε σε 4 μήνες Ultimate. Πριν είχα περάσει μια 3μηνη Ultimate από Τουρκία με 22€ cdkeys,  7,33€ ο μήνας, τώρα βγήκε 6€ ο μήνας, πολύ καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω την εφαγα χτες με ενεργη ultimate την 12μηνη core σκαρτους 4 μηνες και την 6μηνη core σκαρτους 2 μηνες😝απο Ινδια μερια

Επεξ/σία από FrankyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλαξαν τις μετατροπές δυστυχώς σε όσους έχουν ενεργή ultimate…

 

https://support.xbox.com/en-US/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-conversions

IMG_7347.png

Επεξ/σία από vdeseris
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Mr_Terror said:

πρεπει να εγινε χθες η αλλαγη γιατι εγω που εβαλα 6μηνη προχθες σε ενεργη συνδρομη, 81 μερες πηρα.

εγώ χθες το μεσημέρι πήρα 81 ημέρες με 6μηνη

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό..αλλά πάλι καλά που ακόμα κρατούν την μετατροπή θα έλεγα εγώ, θα μπορούσε να είχε καταργηθεί τελείως. Άλλαξε άραγε και η μετατροπή αν δεν έχεις ενεργή συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τραγικό..αλλά πάλι καλά που ακόμα κρατούν την μετατροπή θα έλεγα εγώ, θα μπορούσε να είχε καταργηθεί τελείως. Άλλαξε άραγε και η μετατροπή αν δεν έχεις ενεργή συνδρομή?

Από το link που έβαλα λίγο πιο πάνω:

When you upgrade to Xbox Game Pass Ultimate, we’ll convert any prepaid time you have on Xbox Game Pass or EA Play subscriptions and apply it toward Xbox Game Pass Ultimate at the current conversion ratio, up to a maximum of 36 months.
  • Xbox Game Pass Core conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 2:1 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of Xbox Game Pass Core will convert to 45 days of Xbox Game Pass Ultimate time.
  • PC Game Pass conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 3:2 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of PC Game Pass will convert to 60 days of Xbox Game Pass Ultimate time.
  • Xbox Game Pass Standard and Game Pass for Console conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 4:3 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of Xbox Game Pass Standard or Game Pass for Console will convert to 68 days of Xbox Game Pass Ultimate time.
  • EA Play conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 3:1 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of EA Play will convert to 30 days of Xbox Game Pass Ultimate time.
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2020 στις 3:29 ΜΜ, sphinxgr είπε

Αν κάποιος δεν έχει ενεργή Ultimate ο πιο οικονομικός τρόπος να αποκτήσει είναι να αγοράσει συνδρομές Core από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα και στο τέλος να βάλει μια Ultimate και να τις μετατρέψει σε Ultimate. Η αναλογία είναι 3:2. Οι 36 μήνες Core δηλαδή, θα γίνουν 24 μήνες Ultimate. Σε επόμενα posts θα αναλύσουμε τους πιο οικονομικούς τρόπους που μπορεί να γίνει αυτό. 

Απο ότι φαίνεται αλλάζει η μετατροπή και του core (κατηγορία upgrading to ultimate) 

https://support.xbox.com/en-US/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-game-pass-conversions

 

Screenshot_20240911_150431_Opera.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...