Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, vdeseris είπε

(Με game pass core όπως κάνω τώρα. Δεν αφήνω το ultimate να λήξει.)
Η ανακοίνωση που διάβασα αφορά μόνο το game pass console το οποίο έχει καταργηθεί. Για το core δεν αναφέρει κάτι 

Ισχυει κανονικα και για το core, απο την σελιδα της ms (προφανως δεν εχουν γινει ακομα Update με τις αλλαγες διεθνως, αλλα ειναι συνδρομες ιδιας κατηγοριας)

image.png.8971bc71d032957af8c0b38001dcef62.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Οποτε ισχυει και για core.Αρα οτι γνωριζαμε ισχυει, απο τις 18/9 μεχρι 13 μηνες το μαξιμουμ.

Από που επιβεβαιώνεται αυτό;

παντού 36 μήνες αναφέρει η εικόνα παραπάνω εκτός από μερικές χώρες που είχαν περιορισμό στους 13 μήνες 

 

Επεξ/σία από vdeseris
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Σε λιγες μερες θα ξερουμε πραγματικα τι ισχυει.Κανε υπομονη.

Προσωπικά έκανα extend 3 χρόνια για παν ενδεχόμενο. Αλλά όπως το βλέπω και μετά τις 18/09 πάλι 3 χρόνια θα είναι το όριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι να εχεις δικιο.Αλλα και εγω εχω την εντυπωση οτι ισχυει για ολες τις συνδρομες οι 13 μηνες οριο.Υπομονη σε 2 βδομαδες θα ξερουμε τι ισχυει.Παντως οποιος  σκεφτεται να βαλει συνδρομη πανω απο 13 μηνες ας το κανει τωρα.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2024 στις 9:21 ΜΜ, takjar είπε

Πριν 2 χρόνια ένας φίλος δεν μπορούσε να ενεργοποιήσει τον κωδικό μόνος του με διάφορα vpn που δοκίμασε και μίλησε με το support και του τον έβαλε ο τύπος από το support.

ΚΑΙ ΝΑΙ ... ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!!!! Μιλώντας με το support της MS.

 

Οι βλάκες από ENEBA μου πούλησαν 3 India keys και το 1ο που έβαλα είναι τελικά U.S. code !!!!! Γι' αυτό και δεν μπαίνουν οι  2 India κωδικοί από πάνω. Πρέπει να είναι ίδιο region το stack.

ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ACCOUNT ΜΟΥ ΤΟ US REGION KEY??? Δεν έβαλα VPN με χώρα Αμερική!!!!

Επεξ/σία από stevelord
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2024 στις 12:41 ΜΜ, SKRUTZ είπε

Καλημέρα και καλό μηνα σε όλους.

Φόρτωσα και εγώ μια 12μηνη core από eneba με 22,70€ πληρωμή με paypal και με κωδικό έκπτωσης GGDv3h412

https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-core-12-months-key-india

Από τον πωλητή

image.png.a04de8d634fc8c8651d7d9321c0c92b4.png

Και έτσι πρόσθεσα άλλους 4 μήνες (5.68€/μήνα) στην ήδη υπάρχουσα ultimate  πριν αλλάξουν τα όρια για τα 3 χρόνια. 

Ηταν μέχρι 

image.png.101a6a0a94db8b9fb3312406635f0fee.png

Και πήγε μέχρι....

image.png.bfac9d63488780cf353f6d4fdbed41a6.png

Άρα, αν τα υπολογίζω σωστά, με 3 12μηνες, 3x22,70 =68,10 euro και το 1 euro για να τα κάνεις ultimate , μπορείς να έχεις 25 μήνες ultimate, με 70 euro;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Viber22 είπε

Άρα, αν τα υπολογίζω σωστά, με 3 12μηνες, 3x22,70 =68,10 euro και το 1 euro για να τα κάνεις ultimate , μπορείς να έχεις 25 μήνες ultimate, με 70 euro;

Ναι! Εγώ την πάτησα πάντως από Eneba, από τον χρήστη "Gift Card Mall" γιατί η μία από τις 3 ήταν U.S. region.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stevelord είπε

Ναι! Εγώ την πάτησα πάντως από Eneba, από τον χρήστη "Gift Card Mall" γιατί η μία από τις 3 ήταν U.S. region.

Απ'οτι βλέπω ο συγκεκριμένος είναι και "top vendor" με υψηλή αξιολόγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Διαβάζω λίγο το θέμα με την επέκταση του game pass και έχω καεί.
Θα κάνω μερικές ερωτήσεις για να με διαφωτίσετε.

Η δική μου συνδρομή που είχα κάνει για 3 χρόνια λήγει 12/2025.
Μπορώ τώρα να στακάτω μέχρι 3 χρόνια επέκταση πάνω στην υπάρχουσα?
Αν ναι, προχωράω με ότι χώρα θέλω από τις "φθηνές" μέχρι 17/09;

Ο περιορισμός για τους 13 μήνες θα ισχύσει μόνο για συγκεκριμένες χώρες αν το διάβασα σωστά. Άρα μετά θα ισχύσει το στακάρισμα αλλά θα είναι μόνο από τις πιο ακριβές χώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Hawk_K είπε

Καλημέρα σε όλους.

Διαβάζω λίγο το θέμα με την επέκταση του game pass και έχω καεί.
Θα κάνω μερικές ερωτήσεις για να με διαφωτίσετε.

Η δική μου συνδρομή που είχα κάνει για 3 χρόνια λήγει 12/2025.
Μπορώ τώρα να στακάτω μέχρι 3 χρόνια επέκταση πάνω στην υπάρχουσα?
Αν ναι, προχωράω με ότι χώρα θέλω από τις "φθηνές" μέχρι 17/09;

Ο περιορισμός για τους 13 μήνες θα ισχύσει μόνο για συγκεκριμένες χώρες αν το διάβασα σωστά. Άρα μετά θα ισχύσει το στακάρισμα αλλά θα είναι μόνο από τις πιο ακριβές χώρες;

δεν υπάρχει φθηνός τρόπος να κανεις στακ. Οπότε μην ασχολείσαι.

Θα μπλέξεις με VPN και ινδίες και θα πληρώσεις και 5€+ το μηνα

να έβαζες με 2-3-4€ να λέγαμε οκ. Δεν υπάρχει φθηνός τρόπος για ενεργές συνδρομές. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ανακοινωθει τον ιουνιο κάποιες αλλαγες στην υπηρεσια.Μια απο αυτες ειναι οτι απο 18/9 και μετα το μεγιστο που θα μπορει να βαλεις καποιος game pass ειναι οι 13 μηνες.Αφορα ολες τις χωρες πλεον.Σε αυτο κρατα ενα αστερισκο γιατι μπορει να μην ισχυει για το game pass ultimate.Να μπορεις δηλαδη να βαλεις και παραπανω απο 13 μηνες.Θα το ξερουμε σιγουρα μετα τις 18 του μηνα που θα εχουν μπει σε εφαρμογη οι νεες αλλαγες.

Στην περιπτωση σου, αν βαλεις core ινδιας μπορεις να φτασεις τους 36 μηνες το μεγιστο.Εσενα ληγει 12/2025.Περιπου θες αλλο εναμιση χρονο για να φτασεις τους 36 μηνες.Καθε 6μηνη core ινδιας, σε ενεργη συνδρομη θα σου μετατρεψει σε 81 μερες ultimate.Οποτε αν δεν κανω λαθος με τους υπολογισμους, θες 5 6μηνες core ινδιας για να φτασεις το μεγιστο.

Τωρα για να περασεις την συνδρομη απο ινδια ο τροπος ειναι μεσω vpn.Βαζεις vpn TunnelBear και χωρα σιγκαπουρη και περνας τους κωδικους που εχεις αγορασει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, stevelord είπε

ΚΑΙ ΝΑΙ ... ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!!!! Μιλώντας με το support της MS.

 

Οι βλάκες από ENEBA μου πούλησαν 3 India keys και το 1ο που έβαλα είναι τελικά U.S. code !!!!! Γι' αυτό και δεν μπαίνουν οι  2 India κωδικοί από πάνω. Πρέπει να είναι ίδιο region το stack.

ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ACCOUNT ΜΟΥ ΤΟ US REGION KEY??? Δεν έβαλα VPN με χώρα Αμερική!!!!

ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ

  1. H Eneba μου έκαναν refund το λάθος key (Χαχααχαχα!)
  2. Άρα είχα 12 μήνες core Αμερικής (ενώ είχα αγοράσει Ινδίας)
  3. Αλλά εγώ δεν μπορούσα να βάλω με τίποτα τους 2 επιπλέον κωδικούς από Ινδία...
  4. Εν τέλη άλλαξα τα στοιχεία στο MS Account, σε Αμερική με fake address. Αυτό ήταν το βήμα που έπρεπε να κάνω!!!
  5. Έκανα login από Σιγκαπούρη με VPN
  6. Δέχτηκε κανονικά τα 2 επιπλέον India key, παρότι η ίδια η microsoft μου είχε πει δεν μπαίνει κωδικός από άλλο region
  7. Πρόσθεσα global Ultimate key για 1 μήνα με <10,00€
  8. Είμαι κομπλέ και χαρούμενος!!! Τα λέμε Νοέμβριο του 2026
Επεξ/σία από stevelord
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, sphinxgr said:

δεν υπάρχει φθηνός τρόπος να κανεις στακ. Οπότε μην ασχολείσαι.

Θα μπλέξεις με VPN και ινδίες και θα πληρώσεις και 5€+ το μηνα

να έβαζες με 2-3-4€ να λέγαμε οκ. Δεν υπάρχει φθηνός τρόπος για ενεργές συνδρομές. 

Άρα όταν λήξει τι κάνουμε; Αναγκαστικά πάμε στις κανονικές τιμές; Ή βάζουμε κάπιαι πχ 12μηνη πιο φθηνή από άλλη χώρα χωρίς στακάρισμα;

14 minutes ago, Mr_Terror said:

Εχουν ανακοινωθει τον ιουνιο κάποιες αλλαγες στην υπηρεσια.Μια απο αυτες ειναι οτι απο 18/9 και μετα το μεγιστο που θα μπορει να βαλεις καποιος game pass ειναι οι 13 μηνες.Αφορα ολες τις χωρες πλεον.Σε αυτο κρατα ενα αστερισκο γιατι μπορει να μην ισχυει για το game pass ultimate.Να μπορεις δηλαδη να βαλεις και παραπανω απο 13 μηνες.Θα το ξερουμε σιγουρα μετα τις 18 του μηνα που θα εχουν μπει σε εφαρμογη οι νεες αλλαγες.

Στην περιπτωση σου, αν βαλεις core ινδιας μπορεις να φτασεις τους 36 μηνες το μεγιστο.Εσενα ληγει 12/2025.Περιπου θες αλλο εναμιση χρονο για να φτασεις τους 36 μηνες.Καθε 6μηνη core ινδιας, σε ενεργη συνδρομη θα σου μετατρεψει σε 81 μερες ultimate.Οποτε αν δεν κανω λαθος με τους υπολογισμους, θες 5 6μηνες core ινδιας για να φτασεις το μεγιστο.

Τωρα για να περασεις την συνδρομη απο ινδια ο τροπος ειναι μεσω vpn.Βαζεις vpn TunnelBear και χωρα σιγκαπουρη και περνας τους κωδικους που εχεις αγορασει.

Οκ νομίζω κατάλαβα, θεωρητικά μπορώ να το στακάρω πάνω στο υπάρχον. Το πόσο βγαίνει κτλ θα το δω γιατί γράφει και ο @sphinxgr τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...