Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Έκανα αγορά 6μηνης xbox gamepass από india, έκανα τα βήματα που είπατε από το κινητό (πρώτα ενεργοποίηση vpn, με tunelbear και σύνδεση Σιγκαπούρη, τσέκαρα και την ip, πάω στο λινκ που δώσατε για την microsoft για redeem και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

«Δεν είναι δυνατή η εξαργύρωση αυτού του κωδικού. Αγοράστηκε σε διαφορετική περιοχή από τον λογ.σμο σας».

Υπ όψιν δεν έχω πειράξει κάτι στον λογ.σμο microsoft (τουλάχιστον όσο θυμάμαι).

Καμία ιδέα>?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Edit: Έκλεισα και άνοιξα εκ νέου το tunelbear και όλα καλά!

Επεξ/σία από nevermore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, sagem1985 είπε

Και εγώ το είδα αυτό που λες με τις συνδρομείο της φέρει η έξαμενοι αλλά αναρωτήσω κάτι για να το περάσω μέσο κινητού όχι κονσόλας κινητού θα πρέπει να βάλω κάποιο vpn επειδή δεν το γνωρίζω αυτό το πράγμα για να μπει θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω την απλή της συνδρομή που είναι στα 22€  τον χρόνο και μετά να μπω μέσα στην xbox για να την κάνω ultimate και θα είναι δηλαδή για τρία χρόνια ενεργοποιημένη η ultimate έκδοση αυτό δεν έχω καταλάβεις τα προηγούμενα μηνύματα που έχετε γράψει αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα τον ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί θέλω να παίξω μικρός μου γιος και δεν γνωρίζω πώς ακριβώς πρέπει να προχωρήσω

Καλύτερα και πιο εύκολα να ακολουθήσεις τις οδηγίες του 2ου post 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανετε το εξης οταν παιρνετε το μηνυμα Δεν είναι δυνατή η εξαργύρωση αυτού του κωδικού. Αγοράστηκε σε διαφορετική περιοχή από τον λογ.σμο σας.

Με ενεργοποιημενο το vpn, πριν περασετε τον κωδικο θα πατατε ανανεωση σελιδας την σελιδα της ms που κανουμε redeem  τους κωδικους.Βοηθαει αρκετες φορες αυτο το κολπακι και μετα δεχεται τον κωδικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα σήμερα 3 συνδρομές 12μηνες Ινδία από Eneba. Η πρώτη μπήκε κανονικά με το VPN. Οι 2 επόμενες πετάνε το error "Αλλάξετε την περιοχή του Microsoft Store"

Στο προφίλ της Microsoft στο PC μου, εκεί που λέει "Οι πληροφορίες σας" πρέπει να έχω χώρα Ελλάδα, Ινδία ή Σιγκαπούρη???

Σημείωση ότι η 1η σύνδεση μπήκε χωρίς να κάνω καμία αλλαγή (Ελλάδα δλδ το account μου). Απλά ενεργοποιημένο το vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ακολουθώ τις οδηγίες αλλά ενώ είμαι με tunnelbear σε Σιγκαπούρη δεν παίρνει τον κωδικό καθώς λέει ότι είμαι σε άλλη περιοχή. 
Ολα γίνονται σε iPhone. 

Οταν ελέγχω την ip μου φαίνεται ότι έχω ip Σιγκαπούρης
 

Καμία συμβουλή;

 

UPDATE: Πολλές συνεχόμενες προσπάθειες με άνοιγμα - κλείσιμο του VPN χωρίς αποτέλεσμα. 
Στη συνέχεια μπήκα από Microsoft Edge στο IPhone και το πήρε!

Επεξ/σία από epsilon753
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε όσους βγάζει μήνυμα ότι δεν ματσάρει το region με του λογαριασμού με αυτό της κάρτας:
 

  1. Κλείνετε το VPN.
  2. Κάνετε logout από το λογαριασμό σας σε PC/Android/iOS.
  3. Ανοίγετε VPN
  4. Κάνετε login στο MS account σας.
  5. Κάνετε redeem τους κωδικούς.

Προσωπικά μου έφτιαξε με απλή επανεκκίνηση του Tunnelbear, αλλά καλού κακού κάντε και logout πριν ανοίξετε VPN. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά στο προφίλ της Microsoft στο PC , εκεί που λέει "Οι πληροφορίες σας" αλλάζουμε τη χώρα σε Ινδία ή Σιγκαπούρη??? Ή την αφήνουμε ως έχει;;;

Με το tunnelbear ενεργοποιημένο και Σιγκαπούρη (επιβεβαιωμένα ότι εκεί είναι logged ip) δεν το δέχεται ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, stevelord said:

Τελικά στο προφίλ της Microsoft στο PC , εκεί που λέει "Οι πληροφορίες σας" αλλάζουμε τη χώρα σε Ινδία ή Σιγκαπούρη??? Ή την αφήνουμε ως έχει;;;

Με το tunnelbear ενεργοποιημένο και Σιγκαπούρη (επιβεβαιωμένα ότι εκεί είναι logged ip) δεν το δέχεται ακόμα.

Δεν αλλάζουμε region στο προφίλ μας για κανέναν λόγο.

Δοκιμάστε κι άλλα VPN's, να το Tunnelbear δεν δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και εμενα ο καιρος μου, αρα για να καταλαβω παιρνω 3 ετησιες core και τις κουμπωνω με vpn (στο βραζιλιανικο account μου αναγκαστικα...) και μετα βαζω ενα μηνα ultimate και το κανει 2 χρονια ultimate (η εχει αλλαξει η αναλογια)?Μετα καλο δεν ειναι να στακαρουμε και αλλον ενα χρονο ultimate? Για να ειμαστε καλυμεννοι; Το διαβαζω καθε μερα το θρεντ αλλα καθε μερα ειναι διαφορετικες οι πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα τίποτα... Δοκιμασμένο με Urban VPN, Tunnelbear, Windscribe (επί πληρωμή μήνα).

Screenshot_2.jpg

Αφού έφαγα 1 μέρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να προσπαθήσω άλλο... Οι μη χρησιμοποιημένοι κωδικοί είναι σε αγγελία https://www.insomnia.gr/classifieds/item/2289709-game-pass-core-12-month-india-brazil/

Αν κάποιος επιμένει ότι ξέρει τρόπο να τα περάσει, ευχαρίστως να κεράσω τους καφέδες μίας εβδομάδας!

Επεξ/σία από stevelord
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stevelord είπε

Ακόμα τίποτα... Δοκιμασμένο με Urban VPN, Tunnelbear, Windscribe (επί πληρωμή μήνα).

Screenshot_2.jpg

Αφού έφαγα 1 μέρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να προσπαθήσω άλλο... Οι μη χρησιμοποιημένοι κωδικοί είναι σε αγγελία https://www.insomnia.gr/classifieds/item/2289709-game-pass-core-12-month-india-brazil/

Αν κάποιος επιμένει ότι ξέρει τρόπο να τα περάσει, ευχαρίστως να κεράσω τους καφέδες μίας εβδομάδας!

Πριν 2 χρόνια ένας φίλος δεν μπορούσε να ενεργοποιήσει τον κωδικό μόνος του με διάφορα vpn που δοκίμασε και μίλησε με το support και του τον έβαλε ο τύπος από το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...